Ракомет - општа дискусија

Дали пратите ракомет?

 • Понекогаш

  Гласови: 135 33,7%
 • Да, обавезно

  Гласови: 251 62,6%
 • Неам Појма

  Гласови: 15 3,7%

 • Вкупно гласачи
  401
Член од
31 јануари 2014
Мислења
239
Поени од реакции
342
Интересен податок, ракометот-го-победи-фудбалот. За Германија ова и не е големо изненадување, ракометот во континуитет ја крева популарноста кај нив, на првенствен натпревар меѓу просечни екипи полнат сали со 6-7 илјади гледачи, а за интересот за репрезентацијата се гледа од статистиката. Во остатокот од Европа ова е скоро невозможно во догледно време. Во остатокот од светот добро е ако воопшто има ТВ пренос од ракометно СП.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.393
Поени од реакции
7.505
THE MEXICAN VARDAR

Mexico might be an unlikely place to spot the red-and-black stripes of the defending VELUX EHF Champions League champions – but since September 2017, HC Vardar have had a twin on the other side of the world.

In the northern Mexican city of Monterrey there is another club carrying the Vardar name: RK Vardar MX. The club has the same colours and almost the same shield as its better-known twin, but was founded in 2017 rather than 1961.

RK Vardar MX were set up some months after HC Vardar won the EHF Champions League for the first time in June 2017.

Нашиот Вардар може и ќе се укине ама овој Мексиканскиот ќе остане.... и сигурно има убави мексиканки навивачки и чирлитерки :cool:
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.668
Поени од реакции
45.052
@ohrid66 Не сакајќи ти го избришав мислењето. Сакав да го префрлам во темата за Генералната дискусија за ЕП и отиде во неповрат :D
Не за џабе го отворивме подфорумот, толкава тема има за дискусија за подготвителните натпревари за ЕП, ти пак најде тука да напишеш :D Продолжи ја дискусијата тука:

EDIT: Успеав да ти го воскреснам мислењето. Сум заборавил како се модерира :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.693
Поени од реакции
2.395
Еурофарм го ангажирале "мистер побожни" -Жељко Бабиќ, за нов тренер.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.393
Поени од реакции
7.505
Еурофарм го ангажирале "мистер побожни" -Жељко Бабиќ, за нов тренер.
ова изненадно... пред 1 недела на ФБ ги прашав дали наместо Стевче мислат да ангажираат некој реномиран тренер, на ФБ админот на ЕурофармПелистер немаше никаков инфо..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.601
Поени од реакции
73.098
^Инаку тоа другото место сепак ќе оди за Јужн Америка, ќе имаат нов турнир, што значи ние сме во втор шешир. А кога ќе биде ждребот за тоа не знам, изгледа утре само за првите квалификации ќе биде ждребот? Ептен се хаос квалификацииве, никој ништо не знае..

 
Член од
30 мај 2019
Мислења
210
Поени од реакции
240
Втората група ќе биде тешка. Третата и така и така. Ако игра Шведска како што играше против Португалија, тогаш и од Алжир ќе изгубат. Првата група ќе биде неизвесна за второто место.


Не знам ова нашиве новинари како пишуваат дека на СП ќе игра Капе Верде. Им капе умот.. Па од каде тоа име на македонски??? Па тоа е Зелено'ртски Острови или Зелен 'Рт. Cape значи 'рт.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
210
Поени од реакции
240
Првите парови извлечени од првиот бараж филтер за СП.

Мое мислење е дека Русија е некако посигурна. Другите ќе бидат сите неизвесни.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
153
Поени од реакции
326
Првите парови извлечени од првиот бараж филтер за СП.

Мое мислење е дека Русија е некако посигурна. Другите ќе бидат сите неизвесни.
Моето мислење е скроз обратно. Според тоа што видов на ЕП, Латвија, Босна и Полска одиграа доста добро според нивните можности, а русите беа ужасно лоши. Мислам дека баш тој дуел меѓу русите и турците е најнеизвесен иако русите би требало да поминат без поголеми проблеми, исто како и останатите фаворити. :D
 
На врв Bottom