Ракомет - општа дискусија

Дали пратите ракомет?

  • Понекогаш

    Гласови: 141 33,1%
  • Да, обавезно

    Гласови: 267 62,7%
  • Неам Појма

    Гласови: 18 4,2%

  • Вкупно гласачи
    426

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Billa Bong напиша:
TOP tim ocekuem fasistite da padnat:zlo:
полека бе па ти, шо си запнал со тоа фашисти ебате!

иначе у недела ќе има супер финале, нека тепа подобриот!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ѕвер напиша:
полека бе па ти, шо си запнал со тоа фашисти ебате!

иначе у недела ќе има супер финале, нека тепа подобриот!
Abe begaj ic ne gi sakam tie naka izgubat da puknat od maka:zlo:
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
armin06 напиша:
Ми беше киво за Французите за нив навивав ама џабе судиии ко да речиш
Што знам, ај против Шпанија им помогнаа малку судиите, но против Германија синоќа се чини дека малку беа и на страна на Франција. Мада никако не ми е јасно зошто го поништија последниот гол на Франција од контра?!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Gravity Grave напиша:
Што знам, ај против Шпанија им помогнаа малку судиите, но против Германија синоќа се чини дека малку беа и на страна на Франција. Мада никако не ми е јасно зошто го поништија последниот гол на Франција од контра?!
Da ti kazam ni na mene a nagermancite prethodno mesto faul gol abe odi begaj neznam dali ja vidovte reakcijata na trenerot prvo neeee a posle ko bozem dobro i po toa se glea deka sudiite im popustija:nenene:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Судењето беше слабо но не влиаеше на резултатот затоа што се грешеше и за едните и другите. Плус тоа Франција последните две минути имаше играч повеќе па ништо не направи. Така да кој губи има прво да се лути.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
ZOTE напиша:
Судењето беше слабо но не влиаеше на резултатот затоа што се грешеше и за едните и другите. Плус тоа Франција последните две минути имаше играч повеќе па ништо не направи. Така да кој губи има прво да се лути.
Abe ne e taka sudiite gi unistia Francuzive ne zezaj kolku isklucuvanja trebase da ima za toj 4-ta od kaj germancite uste ednas ke kazam tepa mava gi vlece so ne :toe:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Германија светски првак по победата над Полска која не играше во иста форма како против Данска. Полска само во еден период блесна со серија од 7 - 2 но поради промашувањето на два зицера на Јурасик не успеа да изедначи или поведе и тоа беше според мене клучниот момент за освојување на титулата светки пртвак за Германија.
 

Стеф:]

стифлер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.938
Поени од реакции
3
hehe izgubija seljacite hrvatski pa posle oni mi bile svetski sampioni
:toe:
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Stef:] напиша:
hehe izgubija seljacite hrvatski pa posle oni mi bile svetski sampioni
:toe:
Шо сереш бе куртон еден, Хрватска само со еден пораз заврши исто како и тие што ја земаат титулата Германија...а тоа што си ти исфрустриран нешто па ги нарекуваш Хрватите сељаци тоа си е твој проблем :bip:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Една работа не ми е јасна. Колку деца во Македонија се уништуваат со тоа што сакајќи да станат кошаркари (а за кошарка треба висина, добра школа, традиција) го избегнуваат ракометот. Сите потенцијални ракометари кај нас или тренираат кошарка, фудбал или се ракометари но ја фаќаат чашката уште од мали (знам имам другари ракометари кои се тешки пијаници и пушат по две паковки цигари на ден). Па, да ги погледнеме Хрватите. Оној Вори да бил од Македонија сигурно ќе играел кошарка и немал да успее, Доминиковиќ исто така. За Русија и Германија да не зборувам, првиот состав има просек над два метра височина. А кај нас ....
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Crnorizec напиша:
Една работа не ми е јасна. Колку деца во Македонија се уништуваат со тоа што сакајќи да станат кошаркари (а за кошарка треба висина, добра школа, традиција) го избегнуваат ракометот. Сите потенцијални ракометари кај нас или тренираат кошарка, фудбал или се ракометари но ја фаќаат чашката уште од мали (знам имам другари ракометари кои се тешки пијаници и пушат по две паковки цигари на ден). Па, да ги погледнеме Хрватите. Оној Вори да бил од Македонија сигурно ќе играел кошарка и немал да успее, Доминиковиќ исто така. За Русија и Германија да не зборувам, првиот состав има просек над два метра височина. А кај нас ....
Потполно си во право и јас исто така размислувам, зашто мора сите високи деца да одат да играат кошарка кога и ракометот е интересен спорт а полека станува и поисплатлив.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Нашата РФМ треба да ги преземе сите активнсти и за селектор на нашата машка ракометна репрезентација да го постави Веселин Вујовиќ (најдобриот ракометар на сите времиња). Притоа не треба да се штедат средства. Нека му се плати колку сака само да остане кај нас, отине е далеку времето кога ќе си замине (во интервју за Фокус кажа дека животна желба му е да биде тренер на Барселона). Човекот и со Вардар добро се покажа дефинитивно, па затоа сега Србите жалат што овој нивни стручњак во овие тешки денови за српскиот ракомет не е во Србија.
Мислам дека еден момент беше многу битен. Во првиот натпревар со Панелиниос, на минута пред крајот Вардар водеше 11 разлика, за со опуштање нашите ракометари за нецела минута примија 2 гола па натпреварот заврши со 9 разлика. По ова, Вујо буквално ги "уби" Вардаровите ракометари со зборови поради тоа нивно опуштање и пола час им држел предавање во соблекувалните.
Тоа е катактер, тоа е она што му треба на нашиот ракомет.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Crnorizec напиша:
па затоа сега Србите жалат што овој нивни стручњак во овие тешки денови за српскиот ракомет не е во Србија.
[/I][/B]
Слико,дај пред да се правиш стручњак,сознај дека Вујовиќ е црногорец и не треси зелени.Си отишол на 5 утакмици,си прочитал три статии,и одма си мислиш дека си способен да го реформираш ракометот......
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Chains напиша:
Слико,дај пред да се правиш стручњак,сознај дека Вујовиќ е црногорец и не треси зелени.Си отишол на 5 утакмици,си прочитал три статии,и одма си мислиш дека си способен да го реформираш ракометот......
Izvini, no jas samo kazav moe moe mislenje za sostojbata vo nasata reprezentacija, i za potrebata od dobar selektor (za mene nas najdobar selektor bi bil Ljupco Savevski, no znaeme kako si zamina od selektorskata funkcija). A zatoa dali sum bil na 5 natprevari (a ne utakmici) jas najdobro si znam. Sepak, ova e forum i sekoj moze da kaze svoe mislenje. A Vujovic e Crnogorec, no toj cela kariera i kako rakometar i kako trener ja pomina vo Metaloplastika od Sabac.
Brakata Krivokapic, Djukanovic i Muratovic se Crnogorci i tie prifatija da igraat za Crna Gora.
I na kraj, mislam deka nema potreba od vakvi navreduvanja.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom