Ракометни школи (тема за оние кои имаат желба да тренираат ракомет)

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Mickey Che, 25 февруари 2014.

 1. Mickey Che

  Mickey Che

  Член од:
  25 февруари 2014
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Decki znae nekoj kade moze da zapisam trening za rakomet , ako ima nekoj so trenira neka
  kaze kade moze ?
   
 2. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.363
  Допаѓања:
  3.549
  Побарај прво во твојата населба,место на живеење ... ориентирај се според близина .... ако нема побарај во поблиските населби .... и така натака ....
   
 3. Mickey Che

  Mickey Che

  Член од:
  25 февруари 2014
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  nov sum vo skopje skoro dojdov tuka za toa prasuvam
   
 4. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.363
  Допаѓања:
  3.549
  тоа ти го зборам ,ако си во Горче, имаш во новата сала кај гимназијата во Ѓорче .... ако си во Тафталиџе,распрашај се ,не е важно било и да се случајни луѓе, не е срамна работа да прашаш , ќе ти одговорат .....
   
  На Mickey Che му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Паган-др

  Паган-др Гостин

  Да сакаше да прашува луѓе по улица немаше на форум тема да отвара.

  Пишете ако знаете, ако не, прескокнете. Едноставно е.
   
  TheWhiteMamba, Mickey Che, Acid и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.895
  Допаѓања:
  7.241
  Зависи и тоа колку години имаш. Ѓорче Петров и Драчево не се натпреваруваат повеќе, згаснати се, но школите можеби уште им работат. Сениорски тимови од Скопје во Прва лига се Работнички и Риниа, а во Супер лига Тинекс и Металург Јуниор. Ако имаш 14-15 години во школите на сите овие клубови можеш да се пробаш. Ако немаш досегашно искуство и си нешто постар, 16+, тешко дека ќе те примат било каде освен во Риниа, ама таму поарно да не ни одиш :icon_lol:.
   
  На olaf му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.363
  Допаѓања:
  3.549
  Ѓорче 63 сеуште играат , втора се .... брат ми игра за нив .... затоа и му одговорив ....школата им е во новата сала и кај основното Ѓорче Петров во Дексион .... но како кажаа .... да скокнам ...
   
 8. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.895
  Допаѓања:
  7.241
  Колку години има брат ти? Сениорски клуб Ѓорче не игра во втора т.е прва лига, играше минатата сезона, оваа сезона заедно со Драчево не се пријавени за натпреварување.
   
 9. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.363
  Допаѓања:
  3.549
  19
   
 10. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.895
  Допаѓања:
  7.241
  Јас играм за РК Прилеп, играме во прва сениорска лига и немаме играно сезонава со Ѓорче, ќе ти пратам и табела ако сакаш :). Ако игра за младинска екипа ок :).
   
  На Colt Willcox и Vori им се допаѓа ова.
 11. Mickey Che

  Mickey Che

  Член од:
  25 февруари 2014
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Nemam oficijalnoo t.e. profesionalno igranoo , no igrav aktivno cetiri godinii vo srednoo vo skolska liga

  sega imam 19
   
 12. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.895
  Допаѓања:
  7.241
  Висина/тежина? На која позиција играше во школска лига?
   
 13. Mickey Che

  Mickey Che

  Член од:
  25 февруари 2014
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  183 cm , 80 kg ,desen bek , po potreba centralen bek i retko piker
   
 14. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.895
  Допаѓања:
  7.241
  Во сениорска екипа тешко дека ќе можеш да играш со 183 цм бек. Најверојатно би те ставиле пикер. Не би ти препорачал да одиш во Работнички бидејќи се стварно уиграна екипа и имаат високи амбиции и тешко дека тебе некој ќе те учи основни работи на 19 години. Конткатирај го Вори, можеш да одиш во Ѓорче за младинска екипа :).
   
 15. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.425
  Допаѓања:
  25.679
  Што стана со младинската школа на Вардар? Дали уште постои и како стојат?
   
  На vlatkobond и Mickey Che им се допаѓа ова.

Сподели преку: