Ракометни трансфери

Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Kalman, Markusen, Balic, Lazarov i ..... koj ke igra sega na desno krilo po zaminuvanjeto na Abalo??
--- надополнето: 23 август 2012 во 12:40 ---
Aginagalde go zaboraviv na piker:)
http://bmatleticodemadrid.es/equipo/actualidad_noticia/551
--- надополнето: 24 август 2012 во 02:29 ---
1 година.......не го потценувајте толку Балиќ.Он до сега цело време покажува дека има сеуште жар во него. За по 20 минути на утакмица е најдоброто решение што некој може да го има на среден бек.
Башка митот дека не се замарал многу со тренинзи.Он секогаш тренирал како остатокот од екипа.Ок никогаш нешто сам не работел и не останал ни минута подолго од што треба на тренинг,но кога се тренира тренирал.Него мислам дека го ебе најмногу тоа што влече неколку хронични повреди.Константно е со болки во грбот,24/7 како последица од ќотекот што го јадеше кога беше на врвот.Ич не се штедеше порано,башка пуши ко турчин,33 години.....ете ти играч за само по 20-25 минути.
Таман ќе игра 15 минути во прво и 15 во второ никој не му бара повеќе сите толку играат во Атлетико. А во одбрана Балич е супер како само краде топки... (y)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Далибор Чутура потпиша за Констанца, каде што тренер е Звонко Шундовски.
http://www.eurohandball.com/article/15384
Аман бе што е со овој ? 38 години има,среден бек и уште планира да игра :D
Солиден играч зема Констанца,дефинитивно ќе им биде засилување.Само не знам колку ќе биде психички припремен.....пред некој месец синот му умре од камен во глава што го удриле :(
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Отиде Штербик по се изглеа во Барселона :(
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Отиде Штербик по се изглеа во Барселона :(
Ама тек од следната сезона мислам.Ќе најде Атлетико замена,не се секирам многу.Еден од двајцата Шариќ/ Сјостранд ќе нема веќе место.Подобро да го земат Сјостранд,помлад е......потенцијално најдобар голман на светот за некоја година.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Ама тек од следната сезона мислам.Ќе најде Атлетико замена,не се секирам многу.Еден од двајцата Шариќ/ Сјостранд ќе нема веќе место.Подобро да го земат Сјостранд,помлад е......потенцијално најдобар голман на светот за некоја година.
Не проблемот е што несака да игра веќе за Атлетико сака уште сега да замине за Барселона. На турнирот во Доха не се појави одбил да брани. Сега е казнет од Атлетико Мадрид кој има уште 4 години договор со него а и 1 милион евра оштета доколку го раскине договорот со нив која Барселона неќе да ја плати, бара намалување на 400000 евра. Сјостранд иде од наредна сезона во Кил...Прилично комплицирано...
http://bmatleticodemadrid.es/club/actualidad_noticia/558
Атлетико најде замена веќе
http://bmatleticodemadrid.es/noticia_ver/561
:(
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Arpad Sterbik at F.C Barcelona Intersport until 2016!
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Dahl: "It is a dream and an honor to be in the Atleti"


Norwegian goalkeeper Magnus Dahl, was presented Tuesday at the NH Ribera del Manzanares in Madrid, accompanied by the CEO, Luis Miguel Lopez, and two staff members, Roberto García Parrondo and Angel Romero.

"To me it is a dream and an honor to be in a club like Atletico, one of the best in the world, but the reality is that I have been given for one year, but if all goes well I'm willing to stay longer, but that we'll see, and now all I care about is trying to do my best, "said the player.
Dahl will wear the number 16, which previously had the goalkeeper Arpad Sterbik, signed by FC Barcelona Intersport. Over its predecessor, Dahl explained that does not come to replace anyone.
"Sterbik is undoubtedly one of the best goalkeepers in the world, I come to give up and try to do things best.'m A fighter, I'm a goalie that moves a lot of feelings and that's one of my strengths , the struggle. "
The player is 23 years old, born in Oslo, measured 1.98 and weighs 96 kilos. He played in the Norwegian Handball Fillyngen Paris Saint Germain, hence given one year to BM Atletico Madrid.









 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Добар голман,но не е Штербик.......
Оваа година Атлетико ќе освои ЛШ,некако мислам дека ќе се случи сценариото на Олимпијакос.Немаа пари за да ја задржат скапата екипа,донесоа некои поефтини,но квалитетни засилувања и некако освоија. :D
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Добар голман,но не е Штербик.......
Оваа година Атлетико ќе освои ЛШ,некако мислам дека ќе се случи сценариото на Олимпијакос.Немаа пари за да ја задржат скапата екипа,донесоа некои поефтини,но квалитетни засилувања и некако освоија. :D
Не мислам дека се работи за немање пари! Ентрериос и Чема имаа многу слаба сезона и веќе се стари и без жар за игра и титули. Динарт не е она што беше имаше доста пропусти во одбраната. За Абало добија многу пари и сепак е крило а често знаеше да исфорсира шут од бековска позиција и да промаши. Мене пуштањето на тие играчи ми изгледа оправдано па дури и да не беа скапи. Замените се и повеќе од соодветни Балич, Гојун, Бараше, Ромеро, Ферер.
Само Штербик не ми изгледа заменливо а и не беше во план негова замена :( незнам дали се работи само за пари или има тука и нешто друго?
Чудно и несфатливо работи мозокот на Душебаев :)
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Јас мислам дека е до парите. Впрочем не му прв пат на Штербик да замине на ваков начин. Истото го стори кога реши да ја замени репрезентацијата на Србија со Шпанија. Никогаш не бил лојален, така што не сум премногу изненаден од неговата постапка.
Штета што Атлетико излезе најмногу оштетен од таквиот потег бидејќи навистина е одличен голман.

И да, во целост се согласувам со goranzoran . Потребна е нова крв во Атлетико. Одлично ја започнаа сезоната, се надевам дека на ист начин и ќе ја завршат.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Не мислам дека се работи за немање пари! Ентрериос и Чема имаа многу слаба сезона и веќе се стари и без жар за игра и титули. Динарт не е она што беше имаше доста пропусти во одбраната. За Абало добија многу пари и сепак е крило а често знаеше да исфорсира шут од бековска позиција и да промаши. Мене пуштањето на тие играчи ми изгледа оправдано па дури и да не беа скапи. Замените се и повеќе од соодветни Балич, Гојун, Бараше, Ромеро, Ферер.
Само Штербик не ми изгледа заменливо а и не беше во план негова замена :( незнам дали се работи само за пари или има тука и нешто друго?
Чудно и несфатливо работи мозокот на Душебаев :)
Општо познато е дека Атлетико нема пари како кога беше Суидад Реал.Богат клуб се,уште се меѓу најбогатите,но знаеле и повеќе да имаат.
Иначе со Штербик мислам дека не е до парите проблемот.Превртлив е тој,како играч секоја му чест,но како карактер е стварно курва.Како гром од ведро небо дојде ова со Барса...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Глуп потег на Барса..(иако сум фан на Барса)...
Покрај еден Шариќ кој е во животна форма,и сосема солидна(да не речам одлична замена во Стјорстранд)да го земаш Штербик е непотребно и нелогично......
Но од друга страна одат малку и од аспект да го ослабнат противникот,,зошто тие дуели ќе решааваат кој ќе ги земи титулите во Шпанија...еден гол можи да реши....
И ланската сезона беше вистинска симултанка на овие два тима против противниците,оваа сезона ќе биди бетер,никогаш шпанскиот клубски ракомет не бил паднат на вака ниски гранки....со само два силни тима...:eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom