Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Интересно Кире спомна дека имаат опција да натурализираат 2 до 3 играчи, опција за која тој е отворен, или пак да продолжиме да работиме како сега, но да имаме трпение за резултати.
Прашањето би било доколку натурализираме, кој играчи можеме да ги натурализираме сега кој имаат 3 годишен стаж во некој Македонски клуб?
Кога веќе се отвори темава, мене лично ми се допаѓа Василев од Пелистер, играч каков што многу ни фали, но тој е прва година во Пелистер.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.855
Поени од реакции
3.325
Интересно Кире спомна дека имаат опција да натурализираат 2 до 3 играчи, опција за која тој е отворен, или пак да продолжиме да работиме како сега, но да имаме трпение за резултати.
Прашањето би било доколку натурализираме, кој играчи можеме да ги натурализираме сега кој имаат 3 годишен стаж во некој Македонски клуб?
Кога веќе се отвори темава, мене лично ми се допаѓа Василев од Пелистер, играч каков што многу ни фали, но тој е прва година во Пелистер.
Калараш играше доста време во Вардар, веројатно него? Во одбрана е топ!
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Јасно беше за него, но што е работава со Манасков и Тале ако е вистина тоа што го зборуваше членот во Рк Вардар подфорумот.
За што би се наљутил Тале?
Се спомна натурализација, можеби планираат некој играч на негова позиција, па овај да се наљутил околу тоа ?!? Хмм
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.533
Поени од реакции
3.710
Манасков уште на светското беше влезен во Борко филм и им се дереше постојано на сите играчи иако и он имаше ужасна реализација од игра, мислам дека заврши со под 50% и само ради пеналите делуваше дека изиграл добро првенство. Во еден момент фати и да го тегне за дрес Младеновиќ по примен гол, демек каде требало да биде поставен во одбрана да го мести. Претпоставувам дека ради тоа е оставен на ладење, подобро е да не игра отколку да биде во "леле не ми се верува со кого играм..." фазон. Тие му се соиграчите, толку е квалитетот, ако му е испод чест да игра со нив правилна одлука е без разлика дали е лично негова или на Кире да не е во тимот.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Па овај да се наљутил околу тоа ?!?
Ех колку проѕирно гледаш на ова се знае зошто се изоставени и два на 9 и 12 Март се играт репрезетативни утакмици и не сакат да добијат несакани повреди кои би ги оддалечиле за утакмицата на 26ти.

Алкалоид е привремен проект кој за брзо би прераснал во нешто поголемо со тргнување на Михајло настрана ќе си дојде др чоек на чело со Кирката.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Ех колку проѕирно гледаш на ова се знае зошто се изоставени и два на 9 и 12 Март се играт репрезетативни утакмици и не сакат да добијат несакани повреди кои би ги оддалечиле за утакмицата на 26ти.
Ништо чудно и тоа да е, но и немора да значи.
Португалија е супер противник за кревање на форма доколку така гледаме на работите.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Танкоски одигра страшен натпревар денес, ќе биде баш неправда ако сега не е на скратениот список..
Лазаров искоментира дека ќе одлучува тоа како ќе изигра во европа Танкоски пред натпреварот со Португалија за дали ќе го земел во скратени 16 или не, епа подобра партија од ова неможеше да изигра и на потег е Кире.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom