Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
1 ноември 2021
Мислења
158
Поени од реакции
328
А што вгодина да не очекуваат без вакцина да ги примат? Сакале или неќеле мора да се вакцинираат.
Можеби ќе ги примат нема да трае вечно ова, можеби ќе извадат сертификати а нема да примат вакцина, можеби ќе умреме сите до следна година, ништо не се знае. Друга ми беше поентата, и срамно е ова што се прави.

Свесен си дека како што стојат работиве само поригорозни мерки ќе има за невакцинираните? Пример Австрија разгледува казни да воведе.

Да направи трансфер у друг клуб у странство има голема шанса да не го земат зашто ако играат у европа ќе мора да иде под карантини нон стоп. Тоа е што е тие се условите у спортивно ќе му остане парт-тајм келнер да бидне покрај играње у просечен македонски клуб место да напреднува и да го искористи талентот. Се поради една вакцина ...
Не сака бе другар, верувај има голем број спортисти кои немаат примено а ни имаат намера да примат и тоа си е нивни избор, никој со сила неможе да ги натера, секој си има милион причини зошто не сака. Ете лично познавам еден спортист кој нема примено а игра во странство, си најдоа начин да стигне и да игра таму. И тоа во една од земјите кои се поригорозни.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Пола држава нема арена.
Сигурно и некоја наша тв ќе земе тв права( ма да ништо чудно и да не се откупи) муабетот ми е и дека арена имаат откупено, па најверојатно треба од нив да се реоткупи.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.635
Сигурно и некоја наша тв ќе земе тв права( ма да ништо чудно и да не се откупи) муабетот ми е и дека арена имаат откупено, па најверојатно треба од нив да се реоткупи.
Имам некој впечаток дека намерно се блокира македонската репрезентација на МТВ.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Имам некој впечаток дека намерно се блокира македонската репрезентација на МТВ.
неможе намерно да се блокира, едноставно времињата не се исти сега и пред десет петнаесет години кога полесно можеше да се дојде до откупување на тв права.
хрватите веќе се навикнаа да преносите им ги врши ртл а не националниот сервис. кај нас уште е работата дека мора мрт да врши пренос.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Од каде е инфото?
Арена сигурно ќе пренесува.
Screenshot_20211215-174256_Facebook.jpg
Да Арена ќе пренесува. Но, како што пиша @Waooo пола држава нема Арена. Без разлика, и сите да имаме сепак срамота е национална телевизија да не врши пренос од првенство на кое учествува репрезентацијата на државата. Мислам дека беше лани или предходната година кога само Телма пренесуваше. Сега за сега не се знае дали воопшто некоја друга телевизија ќе го пренесува првенството.
Дно дна!
 
Член од
24 август 2021
Мислења
93
Поени од реакции
255
Screenshot_9.jpg

Мислам дека не сме изненадени од листата, тие се играчите што ги вика Лазаров една година уназад. Уште не ми е јасно зошто на Ончев не му се дава шанса бар да проба во поширокиот состав што почнува подготовки, па ако не се покажал, не го земај.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Прегледај го приврзокот 316795

Мислам дека не сме изненадени од листата, тие се играчите што ги вика Лазаров една година уназад. Уште не ми е јасно зошто на Ончев не му се дава шанса бар да проба во поширокиот состав што почнува подготовки, па ако не се покажал, не го земај.
Каков Ончев не заебавај подпросечен играч, јас се надевам дека ќе му се дајт шанса на Крстевски кој што е стандарден во Романија пред Младеновиќ и Мишевски.
Ѓоргиев од тоа што го видов во натпреварите со Египет доста резеревиран скоро ништо да не покажа, пред него би му дал шанса на Митев, нека изигра против Данска или Словенија, иако веројатно последните 4 припремни натпревари ќе одлучуваат кој ќе се најде на последниот скратен список, другите се на место, штета само за Атанасијевиќ брадерс и за декибој Манасков што нема да играат.
 
Член од
14 јуни 2021
Мислења
161
Поени од реакции
273

Kajgana Shop

На врв Bottom