Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
25 декември 2019
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.635

Ѓорговски во Еурофарм Пелистер 2 :)
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480

Ѓорговски во Еурофарм Пелистер 2 :)
Интересно очекував дека ќе продолжи во Алкалоид иако и Пелситер 2 му е добар избор.
 
Член од
23 април 2012
Мислења
420
Поени од реакции
585
Интересно очекував дека ќе продолжи во Алкалоид иако и Пелситер 2 му е добар избор.
nema pogolema glupost da odis od GoldenArt vo Alkaloid (dvata prvoligasi) i da fakas mesto vo repka , a uste pogolema glupost e so nie se nadevame deka od tie ekipi treba da izlezat nositeli na repka
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Подобро што потпишал во Пелистер 2 отколку Алкалоид,вака ќе игра Суперлига каде има далеку поквалитетни натпревари.
Нема потреба да брзаат играчите со потпис во Алкалоид,во овие години многу е да се изгуби цела сезона со играње во втора лига.
Според мене Серафимов и Ѓоргиев направија грешка што потпишаа уште сега ама ајде ќе покаже времето,да не носам заклучоци уште сега.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Инаку потпишал на 3 години, интересно.
Алкалоид вчера почнале со тренинзи а сеуште немаат објавено ростер на играчи, ваљда преговараат уште со некој играчи
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
991
Поени од реакции
1.500
Инаку потпишал на 3 години.
Кој Емилијано или Мартин?
Нема официјална потврда никаде досега за Емилијано.
Супер комбинација ќе бидат со Павле на бековска позиција.
Како шо гледам Павле ќе биде форсиран на среден бек, пред се ради пробивите кој ги има.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Добар избор направил, ќе беше штета да игра прва лига.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Кој Емилијано или Мартин?
Нема официјална потврда никаде досега за Емилијано.
Супер комбинација ќе бидат со Павле на бековска позиција.
Како шо гледам Павле ќе биде форсиран на среден бек, пред се ради пробивите кој ги има.
Емилијан Ѓорговски, неофицијално 3 годишен договор.
А се согласувам дека ќе се супер тандем со Павле, исто и тој десниот Мирчевски мене доста ми се допадна од тоа што го видов, веројатно требаше да добие шанса пред Ивановски на шампионатот.
Иначе Пелистер 2 според мене некако собра доста ќе ги наречам "ѓубре " играчи, на кој шо лимитот одприлика му е суперлига, Димитриовски и Талевски (играчи кој шо неможи допрва да се развиваат) на среден ќе му одземаат минутажа на Павле пример.
Трајковски исто така ќе одзема минутажа на младите голмани, а со него во тим шо место за европа ќе напаѓаат?
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.635
Интересно очекував дека ќе продолжи во Алкалоид иако и Пелситер 2 му е добар избор.
Подобар избор дефинитивно, ќе игра константно во супер лигата и ќе може да напредува, добро е што ќе играат заедно со Атанасијевиќ, па ќе видиме како ќе функционираат заедно.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.635
Жарета Пешевског реализација 6/6. :)
Печен е за у Рајн Некар. :D

 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.519
Поени од реакции
3.655
Не ми се верува дека стигна Ончев со игрите да заслужи да биде повикан за репрезентација :D. Сосема солидни игри досега за пристоен клуб како Тримо. Али браво за трансферот, пример треба да биде и за еден куп други наши играчи што треба да бркаат минутажа, место да се гуши во домашна лига и да го пишува дека има дал 10 гола на Радовиш и Прилеп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom