Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Добро толку зар нема некое дете за на лево крило. Овој Маџовски е очаен, 2/5, ај тоа, ама и во одбрана бетар, 2 исклучувања безврска направени. Исто и со Финска некни промашуваше.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Ги знаеме шеширите за ждребот?
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Ги знаеме шеширите за ждребот?
Македонија во трет шешир, ривалите ќе ги дознае на 6 мај! - 24 РАКОМЕТ (24rakomet.mk)
Само Австрија во втор шешир ми нема смисла заедно со Белорусија во трет, веројатно е некоја грешка (ништо чудно и да не е).
Автоматски споено мислење:

(4) Lazarov tajm-aut - YouTube
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.635
MITREVSKI
KUZMANOVSKI
LAZAROV
:cuc:(y)

Ovie trojca najzasluzni za pobedata, Kuzmanovski iskina, asistirase, dobro organizirase napadi, imase odlicni vlezovi, solidno odigra i vo defanziva, koga e vo nalet cela protivnicka odbrana nemoze da go zapre. :D
Odlicna partija, samo taka neka prodolzi, da imavme uste dvajca bekovi kako nego od mladite sosema druga ke bese prikaznata.
Lazarov koga e kriticno sekogas prevzema odgovornost, odlicna partija odigra na rutina.
Georgievski realizirase mnogu bitni golovi, vo Vardar si ja vrati formata na najvisoko nivo.
Taleski e ekspert za postignuvanje golovi na prazna mreza :icon_lol: , ne bese los deneska vo defanziva, ama vo napadot promasi nekolku ziceri, se izvadi so dobra odbrana na ovaa sredba, da ne go plukame deneska. :D
Misevski ne odigra loso vo defanziva, mu lezi Svicarska, drmna i eden gol. :D
Mnogu slatka pobeda, posebno zaradi toa sto ovoj Schmid drobese pred utakmica deka lesno ke ne dobiele, :kuracc: lesno, gledaj EP sega od TV. :icon_lol:
Neka e cestito pobedata i neka se mnozat, na najdobar mozen nacin plesnavme selekcija koja e vo dobar nalet. :)
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Што му дофрли на Кире ?
Веројатно нешо као демек се бунат за тајмаутот на 6-7 секунди до крај.
Автоматски споено мислење:

aleski e ekspert za postignuvanje golovi na prazna mreza :icon_lol:
Да само утна 1-2 денес, последнава година појќе голови од центар има постигнато, одколку од 9 метри.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Македонија во трет шешир, ривалите ќе ги дознае на 6 мај! - 24 РАКОМЕТ (24rakomet.mk)
Само Австрија во втор шешир ми нема смисла заедно со Белорусија во трет, веројатно е некоја грешка (ништо чудно и да не е).
Автоматски споено мислење:

(4) Lazarov tajm-aut - YouTube
Ајде, уште од сеа математики :D

Од прва група Португалија ваљда најдобро да ни се падне.
Стандард, балканциве исто не би имал против.
Шпанија не знам дали ќе прави смена на репрезентација?

Од втор
Србија, Русија и Австрија, мислам губиме од сите други.

Од четврт само Полска да ја утнеме иако нели, не се тоа што беше.

Што знам, ќе треба среќа. Ако одат првите две даље како и сега... само против Србија,Русија и Австрија би имале шанса за одење даље (вака, ептен рано), со другиве ваљда би се посрамотиле
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
378
Поени од реакции
1.038
6 групи по 4 селекции. Продолжуваат првите 2. Вкрстуваат A,B и C во една група во главната фаза, односно D,E, и F во друга. Желби и планови после жребот во четврток :)
Што се однесува до математиките се е веќе јасно, најевтино е одењето до Сегедин :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Ајде, уште од сеа математики :D

Од прва група Португалија ваљда најдобро да ни се падне.
Стандард, балканциве исто не би имал против.
Шпанија не знам дали ќе прави смена на репрезентација?

Од втор
Србија, Русија и Австрија, мислам губиме од сите други.

Од четврт само Полска да ја утнеме иако нели, не се тоа што беше.

Што знам, ќе треба среќа. Ако одат првите две даље како и сега... само против Србија,Русија и Австрија би имале шанса за одење даље (вака, ептен рано), со другиве ваљда би се посрамотиле
Малце ги утна репките. Србите со Џерона кинат моментално. Ќе биднат она што ние бевме у Ниш на европското, од сенка ке земат скалп на озбилни репрезентации.

Португалија игра брз и модерен ракомет не знам дали уопште можеме да кажеме дека некој ни лежи од тој прв шешир.

Реално џабе се више овие муабети да ни се падне овој, да ни се падне оној, Европското е понемилосрдно од Светско првенство. Ептен јак ракомет играат више сите.

Пољаците малце некако ко у сенка на квалификацииве ама на Мундијалот играа добра одбрана со брз ракомет у напад, европски што се вика. Дојде нова генерација тренери сите убрзаа игра.

Мислам дека летово Муакетов треба да одврзе ќесето и да ги собере сите некои 2-3 недели на тренинг камп да прават припреми и да се уигруваат комбинации што ќе родат со плод за Европско, а таман у есен на квалификациски натпревари ќе имаме шанса да испробаме све што ќе вежбаат у лето и да се направат одредени корекции.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.839
Поени од реакции
3.293
Прво хахах на експертот кој лани тврдеше тука дека една победа ќе сме освоиле и нема да сме се пласирале. 5 победи колку и Данска.
Што се однесува до посакувани екипи, Австрија или Русија дефинитивно и по можност Хрватска од првиот шешир или Германија тоа негде ни е изборот. Не би сакал сп Босна на Обрван да играме. Украина би ни лежела.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Прво хахах на експертот кој лани тврдеше тука дека една победа ќе сме освоиле и нема да сме се пласирале. 5 победи колку и Данска.
Што се однесува до посакувани екипи, Австрија или Русија дефинитивно и по можност Хрватска од првиот шешир или Германија тоа негде ни е изборот. Не би сакал сп Босна на Обрван да играме. Украина би ни лежела.
Украинците многу проблеми ни направија последното ЕП, иако со Миркуловски во состав, Кузмановски во добра форма, Митревски на гол и останатите промени во начинот на игра под водство на Лазаров, сигурно сме моментално поквалитетни него во споредба под водство на Брестовац тогаш.
Посакувам да имаме среќа најмногу во вториот шешир, доколку нагазиме на некој од Данска, Унгарија или Шведска тогаш шансите за пласман понатаму ќе ни се намалат драстично, од четврти шешир со секој можеме да играме а и сите репрезентации од тој шешир можат исто да се носат со нас, нормално најпосакувани би биле Литванија, Босна или Украина.
Инаку сериозно бе Белорусиве во трет шешир ги ставиле :eek:
Ние и Белорусија со 10 поени во трет шешир, додека Австријците во втор шешир со 6 поени, веројатно има и други критериуми кој не ги знаеме.

ПС Очигледно се решиле Мишевски да го прат Абутовиќ, вчера имаше некој добри моменти во одбрана но и пропусти, најдобро за него што побрзо нека си најди клуб во кој шо ке игра по 60 минути во одбрана, Металург би бил идеален клуб за него, во Вардар тешко дека ќе помириса минутажа.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.839
Поени од реакции
3.293
По рејтингот од последното ЕП е правено. Привилегија е да победиш група па да си втор шешир. Австрија или Русија се наша шанса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom