Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Тоа е нивото на вилипче за жал, сеа трансфер во третиот клуб од назад во Романија и ќе читаме по 6, 7 гола на утакмица, па ќе дојди Јануар за на европско да игра, народот ќе си мисли дека е во форма и по две изгубени во првите две кола ќе се посери и пак ќе се пцуе и така кружен циклус во недоглелд :D а некое ново дете ни на доглед неаме, која валјд карта кој бакрачи не ни треба да не лажи !!!
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Тоа е нивото на вилипче за жал, сеа трансфер во третиот клуб од назад во Романија и ќе читаме по 6, 7 гола на утакмица, па ќе дојди Јануар за на европско да игра, народот ќе си мисли дека е во форма и по две изгубени во првите две кола ќе се посери и пак ќе се пцуе и така кружен циклус во недоглелд :D а некое ново дете ни на доглед неаме, која валјд карта кој бакрачи не ни треба да не лажи !!!
Најпреценетиот ракометар во светот! Нај нај нај!
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
1.501
Каква е ситуацијата со Мартин Нелоски... толку од него да не го рачунаме дека топка ќе фати.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Ех, времиња :D

Ми текнува колку бев хајп за одбранава и колку безживотното коментирање ме тераше да помислам дека можеби и ако дадат гол португалциве ќе одиме даље

Какво е ова коментирање бе????
Без навреда за коментаторов, ама сигурно можеше да долови колку неверојатна и несекојдневна ситуација се дешава на натпреваров, уопште не се ни израдува на крај, небаре нетурален натпревар коментираат
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
Ако не се лажам коментаторов од видеово моментално води утринска емисија на Сител. :icon_lol: Еден асален коментатор за ракомет немаме. А за тие мртвите на Телма ич муабет не правам.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Ех, времиња :D

Ми текнува колку бев хајп за одбранава и колку безживотното коментирање ме тераше да помислам дека можеби и ако дадат гол португалциве ќе одиме даље

Какво е ова коментирање бе????
Без навреда за коментаторов, ама сигурно можеше да долови колку неверојатна и несекојдневна ситуација се дешава на натпреваров, уопште не се ни израдува на крај, небаре нетурален натпревар коментираат
Марјан Ников, долги години спортски коментатор. Има и првенства коментирано ракомет.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
Ако не се лажам коментаторов од видеово моментално води утринска емисија на Сител. :icon_lol: Еден асален коментатор за ракомет немаме. А за тие мртвите на Телма ич муабет не правам.
Зоран Поповски во 90-тите беше баш добар коментатор и беше пред се на женските светски и европски првенства (Кастратовиќ таман шутира, пред да влезе во гол Поповски викаше дека е гол :cool:). Мене Видевски ми беше океј исто и тој коментираше на женското ЕП во 2008 во Скопје/Охрид и знаеше да направи една еуфорија за време на утакмица и против Хрватска кога играа и против Србија (ги добивме тогаш двете).
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Борко спомна на лајв дека неофицијално ќе добиеме вајлд карта ние и Полска.
Е па топ, win win

Или ќе добиеме вајлд карта или Борко ќе пише некој си долг статус кај што ќе хејта све и свашта па ќе се забављаме со тоа :D
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293

Една ретро утакмица од квалификации за СП 1999 во Египет. Оваа е против Италија на Червар (не памтам некој тим на Червар да има толку многу голови примено). И има од се по нешто - по некој цепелин, проектили на Манасков, Ходик во елемент, Котевски со едно 8 гола, навивање на нивоУ и на крај со Аривердерчи :icon_lol:, фамозното Кале каде сите се гушеа (па и една Хрватска пропатила) и глупавите реклами на МТВ за време на утакмица (кои тогаш и те како нервираа).
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.506
Борко спомна на лајв дека неофицијално ќе добиеме вајлд карта ние и Полска.
Со исклучок на Кире Лазаров (можеби уште два-тројца), другиве дечки не заслужуваат да играат на СП.
А најмалце заслужува селекторот, оти е тежок очај, измачување беше да се гледа нашата репрезентација на последново првенство. Требаше да сноси одговорност и достоинствено да си даде оставка.
Иако сакам, да бидеме реални, не треба да добиеме wild карта и треба малце по малце да си ја средиме репрезентацијата и за 3-4 години да дојдеме до некој тим кој ќе има континуитет на ЕП/СП, макар и со пласман на последно место.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
Иако сакам, да бидеме реални, не треба да добиеме wild карта и треба малце по малце да си ја средиме репрезентацијата и за 3-4 години да дојдеме до некој тим кој ќе има континуитет на ЕП/СП, макар и со пласман на последно место.
А зошто бе да не добиеме?? Кој треба да добие? Полска која има тим што и дома би изгубила од нас и едвај во најлесната група се пласира на ЕП? Србија и Русија кои беа последни во групите и кои немаат толкав континуитет како ние? Холандија што еднаш успеала да се пласира на првенство? Играа лошо во Австрија, ама квалитетот постои. Ако со еден Б-тим ја победија скоро комплетна Романија на нивен терен на турнир значи се може.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.506
И во нашите најдобри времиња не сме биле подобри од Полска, додека Србија и Русија се индивидуално (многу) подобри од нас. Холандија можеби е смешка сега, ама и во женска конкуренција беа смешни додека не почнаа да освојуваат трофеи. Романија, па уште на пријателска утакмица не е мерило за квалитетот на една репрезентација.
Тоа е мое мислење, не значи дека сум во право, пропустот е и на ИХФ, не смее на светско да се оди сo вајлд карта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom