Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Раул дај молим те, ама стварно жити мајка ти седни го на клупа педерчево неписмено неможам фаца да му видам. Никогаш крило нема да биде од тебе лигле едно неписмено
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Секоја утакмица иста приказна. Кире, Жути и Столе ќе не влечат...
Јоно и на 70 години најдобар дефанзивец ќе ни биде.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Ко Кире друг не се раѓа повеќе во државичкава.
Манасков :facepalm: Ми текнува дека кога правеше онакви глупави киксови на контра пред 5 год го браневте повеќето дека е заради годините.Епа не е , неписмен е.Јас сфаќам да грешиш и да учиш од грешките, ама овај со глава во зид 5 години.НЕПИСМЕН
Јоно на 40 години подобар од сите во одбрана ни е.
И мислам дека судииве ни се подмачкани.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Немам видено послаба репрезентација од Чешка, апсолутно ништо не играт момциве нон стоп ротираат и немат НИШТО!
Е, сега проблемо е кај нас голем.
Уште се крстиме на Лазаров на проектилите, затоа е резултатов таков, да не ни е Кирца шо ке праиме ? 10-10 на полувреме ке бевме со Чешка? ај не ме зајбавај.
Јоноски е одличен играч, алал вера.:cuc:

Пешевски ???? Аут од репрезентација. Детево не знај кај тера.
Манасков го оправдувам не е во форма, нешто му се дешава и него.

Како и да е, имаме капацитет, ама против вакви мртви противници дај другите да се разиграт а не да гледаме проектили од 12 метра од Кирца.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Немам видено послаба репрезентација од Чешка, апсолутно ништо не играт момциве нон стоп ротираат и немат НИШТО!
.
А како не тепаа на домашен терен 7 разлика ? :D
Не се толку утепани ко што ги направи, само исто како нашиве се губат на гости.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
А како не тепаа на домашен терен 7 разлика ? :D
Не се толку утепани ко што ги направи, само исто како нашиве се губат на гости.
Нејкам ни да помислам дека не победија.
Брат не ме зајбавај погледни како играт, 13 гола имат дадено на 42 мимнути игра? Се варкат, незнаат кај терат, неможе вишок да направат, голманите им се слаби, нема како а да не кажам дека се многу слаби.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Немам видено послаба репрезентација од Чешка, апсолутно ништо не играт момциве нон стоп ротираат и немат НИШТО!
Е, сега проблемо е кај нас голем.
Уште се крстиме на Лазаров на проектилите, затоа е резултатов таков, да не ни е Кирца шо ке праиме ? 10-10 на полувреме ке бевме со Чешка? ај не ме зајбавај.
Јоноски е одличен играч, алал вера.:cuc:

Пешевски ???? Аут од репрезентација. Детево не знај кај тера.
Манасков го оправдувам не е во форма, нешто му се дешава и него.

Како и да е, имаме капацитет, ама против вакви мртви противници дај другите да се разиграт а не да гледаме проектили од 12 метра од Кирца.
слабо Пешевски....
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
FB_IMG_1497814218280.jpg
Висок топук к'смет носи.
П.С.
Овие Чесите се толку отепани шо ќе е огромен резил ако не ги рашлакаме со +10.
Кои пацери,па уште и пред време пласирани бе:pos:
Како не добиваат секогаш лагано не знам,или можеби знам(ако играме 3 за 3)?:sneaky:(се бива):D
Групата ни е кој од кој,и срамота ќе беше да не сме први во една ваква би рекол во народен стил"ЌОРИОТ И СЛЕПИОТ ГРУПА",секој јак на своето буниште:drk:
Па со малку среќа во ждрепката да добиеме шанса за уште еден успех,нормално со подршка од публиката,без неа се виде до кај сме(читај:поглед кон нашите гостински изданија):ROFLMAO::popce:.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
слабо Пешевски....
Па да слаб е, сега го форсират за да даде некој гол. Гледај кога Лазаров сака да го проигра нема никогаш блок и Лазаров шутира.
Сега што даде 3 гола на умрените ми кажуваш дека Пешевски е добар играч. :pos:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Па да слаб е, сега го форсират за да даде некој гол. Гледај кога Лазаров сака да го проигра нема никогаш блок и Лазаров шутира.
Сега што даде 3 гола на умрените ми кажуваш дека Пешевски е добар играч. :pos:
Лазаров и Пешевски имаат 5 утакмици преку сила одиграно заедно, незнам како очекуваш да комбинира како со Столе.
Сосем солидно одигра Пешевски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom