Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
8 април 2022
Мислења
175
Поени од реакции
262
Ем да се радуваме ем да тажиме, Столе ти си наша икона! Фала ти и тебе за сиот придонес низ минативе години. Среќните моменти со тебе во репка не се забораваат, башка и во Вардар!
 
Член од
20 март 2022
Мислења
625
Поени од реакции
1.568
Ja би Група Е со Германија. :D
Па вака по слободна процена, Германија најмногу би ни лежела од прв шешир. Сепак, најбитно е од трет да ги избегнеме Србите и Маџарите.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.921
Поени од реакции
4.149
Доста емотивна прес конференција, вреди да се гледа.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.657
Поени од реакции
2.547
Браво, честитки, Македонија ќе игра на Светско..Стварно имаше супер поддршка, да не ме разберете погрешно, ама спикерот заебавеше понекогаш, вика и урла при наши напади (во моментите кога треба да се шутне), не е ок...како и да е, со среќа на Светско..да прашам само кога е ждрепката?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.851
Поени од реакции
5.292
Искрено, после ждрепката и не бев голем оптимист, но дечкиве ги издоминираа Чесите, веројатно после нивниот последен настап на ЕП си створија погрешна слика за нивната сила и не потценија. Штета што им дадовме шанса да се вратат и таму, и кај нас, реално резултатот не ја покажува вистинската слика од овој двомеч, заслуживме најмалце +5 и на двата натпревари. Секоја чест за дечките, потполно заслужен пласман на СП.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
690
Поени од реакции
1.283
Спикерот беше дно-дна...
Не знам дали приметивте, при крајот на натпреварот Чесите беа во напад и почна да вика уууу, кратко ама страшно се примети и на тв.
Автоматски споено мислење:

Има некој видео како коментаторите си ја пееа химната ?? :pos:
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.071
Поени од реакции
1.346
Спикерот беше дно-дна...
Не знам дали приметивте, при крајот на натпреварот Чесите беа во напад и почна да вика уууу, кратко ама страшно се примети и на тв.
Автоматски споено мислење:

Има некој видео како коментаторите си ја пееа химната ?? :pos:
А што беше па тоа на полувреме, кога и некој друг се уклучи на микрофон, па бараше да се пее, а голем дел на пауза надвор, до тоалет и слично...
 
Член од
1 април 2018
Мислења
1.700
Поени од реакции
3.245
Кире можно е да ја истегна левата рака при крајот на прво полувреме, после цело време ја истегнуваше, па затоа не влезе скоро ич.

Атмосферава слабо, ако не викнеше спикерот, ништо немаше да има. И тоа што беше, беше кратко, 2-3 пати викање. Реално, фали многу навивачка група, и 50 души да се, ќе викнат, ќе пее цела сала по нив, вака нема координација.
Автоматски споено мислење:

А што беше па тоа на полувреме, кога и некој друг се уклучи на микрофон, па бараше да се пее, а голем дел на пауза надвор, до тоалет и слично...
Ристо Шиц беше тој, даваше инструкции да пееме си ја сакам Македонија, а не зига зага:pos:
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.698
Поени од реакции
2.022
Ристо Шиц беше тој, даваше инструкции да пееме си ја сакам Македонија, а не зига зага:pos:
Тој треба да добие забрана за присуство на натпревари. Оток е човекот. И оној на фудбал со дупнатиот тапан на ЕУРО што го имаше на сите социјални мрежи.

Како да е нивна репрезентацијата, они ќе кажуваат шо и како ќе се пее.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom