Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Печени се Чесиве да изгубат. Кај ги најдоа овие дебиливе за судии не ми е јасно.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Лошо прво полувреме. Кире фрла топка 10 метри у висина, Морковче промашува чист зицер и на крај на празна мрежа не шутна добро, Столе умртвува контра напад за да ја фрли топката у раце на противникот...
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.596
Спикерон у сала кога ќе го слушнам црева ми се превртуваат. Толку е одбиве и антипатичен, уште од времето на Металург. Заедно со дугар му Лефче.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
460
Поени од реакции
1.392
Прв пат у живот ми е криво што не го глеам Манасков на терен.
Овој Ојлески е страшно лош.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
:aplauz: Штама за Талески и Кузмановски а?
Има напредок кај Тале во тоа што има храброст да се крене на шут почесто, а и во одбрана е океј, игра напред-назад. Сепак, во акциите во кои не се крева на шут, нема никакво движење, дреме како мисир во аголот, ни ротира, ни ништо. Ко што би рекол Југо, нема АНТИЦИПАЦИЈА :D

Од Кузмановски, тоа е тоа што се очекува. Он и претходно правеше вакви влезови, само што како бик ќе продреше и шутираше на крај во голман или на трибина.

И двајцата се очајни кога се во прашање разигрувања до играчите од внатрешна линија.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.895
Само да проверам дали експертите од војната во Украина се префрлија тука :coffee:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.811
Поени од реакции
15.734
се знае ли приближно со кој ќе бидеме во група ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom