Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
25 декември 2019
Мислења
922
Поени од реакции
1.078

Ѓорговски во Еурофарм Пелистер 2 :)
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
2.902

Ѓорговски во Еурофарм Пелистер 2 :)
Интересно очекував дека ќе продолжи во Алкалоид иако и Пелситер 2 му е добар избор.
 
Член од
23 април 2012
Мислења
350
Поени од реакции
353
Интересно очекував дека ќе продолжи во Алкалоид иако и Пелситер 2 му е добар избор.
nema pogolema glupost da odis od GoldenArt vo Alkaloid (dvata prvoligasi) i da fakas mesto vo repka , a uste pogolema glupost e so nie se nadevame deka od tie ekipi treba da izlezat nositeli na repka
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.415
Поени од реакции
3.143
Подобро што потпишал во Пелистер 2 отколку Алкалоид,вака ќе игра Суперлига каде има далеку поквалитетни натпревари.
Нема потреба да брзаат играчите со потпис во Алкалоид,во овие години многу е да се изгуби цела сезона со играње во втора лига.
Според мене Серафимов и Ѓоргиев направија грешка што потпишаа уште сега ама ајде ќе покаже времето,да не носам заклучоци уште сега.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
2.902
Инаку потпишал на 3 години, интересно.
Алкалоид вчера почнале со тренинзи а сеуште немаат објавено ростер на играчи, ваљда преговараат уште со некој играчи
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
482
Поени од реакции
408
Инаку потпишал на 3 години.
Кој Емилијано или Мартин?
Нема официјална потврда никаде досега за Емилијано.
Супер комбинација ќе бидат со Павле на бековска позиција.
Како шо гледам Павле ќе биде форсиран на среден бек, пред се ради пробивите кој ги има.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.363
Поени од реакции
3.202
Добар избор направил, ќе беше штета да игра прва лига.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
2.902
Кој Емилијано или Мартин?
Нема официјална потврда никаде досега за Емилијано.
Супер комбинација ќе бидат со Павле на бековска позиција.
Како шо гледам Павле ќе биде форсиран на среден бек, пред се ради пробивите кој ги има.
Емилијан Ѓорговски, неофицијално 3 годишен договор.
А се согласувам дека ќе се супер тандем со Павле, исто и тој десниот Мирчевски мене доста ми се допадна од тоа што го видов, веројатно требаше да добие шанса пред Ивановски на шампионатот.
Иначе Пелистер 2 според мене некако собра доста ќе ги наречам "ѓубре " играчи, на кој шо лимитот одприлика му е суперлига, Димитриовски и Талевски (играчи кој шо неможи допрва да се развиваат) на среден ќе му одземаат минутажа на Павле пример.
Трајковски исто така ќе одзема минутажа на младите голмани, а со него во тим шо место за европа ќе напаѓаат?
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
922
Поени од реакции
1.078
Интересно очекував дека ќе продолжи во Алкалоид иако и Пелситер 2 му е добар избор.
Подобар избор дефинитивно, ќе игра константно во супер лигата и ќе може да напредува, добро е што ќе играат заедно со Атанасијевиќ, па ќе видиме како ќе функционираат заедно.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
922
Поени од реакции
1.078
Жарета Пешевског реализација 6/6. :)
Печен е за у Рајн Некар. :D

 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.260
Поени од реакции
2.730
Не ми се верува дека стигна Ончев со игрите да заслужи да биде повикан за репрезентација :D. Сосема солидни игри досега за пристоен клуб како Тримо. Али браво за трансферот, пример треба да биде и за еден куп други наши играчи што треба да бркаат минутажа, место да се гуши во домашна лига и да го пишува дека има дал 10 гола на Радовиш и Прилеп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom