Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ne smee ovaa sansa da se propusti,se ni e otvoreno da vkrstime so 2 pobedi i posle kje ni dojdat Spanija,Germanija,Hrvatska i Srbija/Belorusija.3 pobedi moze da bidat sosema dovolni za polufinale,racunajki deka moze da iznenadime i so nekoj X.Ali uvek moze da poebeme so nase opustanje...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Инаку уште важи принципот на носење поени во втора фаза само од дуелите со екипите што ќе одат во следната рунда

Што значи ваљда втората група ќе биде

2/2/2/0/0/0 што значи ќе биде покољ за главните екипи[DOUBLEPOST=1561812023][/DOUBLEPOST]
Ne smee ovaa sansa da se propusti,se ni e otvoreno da vkrstime so 2 pobedi i posle kje ni dojdat Spanija,Germanija,Hrvatska i Srbija/Belorusija.3 pobedi moze da bidat sosema dovolni za polufinale,racunajki deka moze da iznenadime i so nekoj X.Ali uvek moze da poebeme so nase opustanje...
Тешко дека три пбоеди би биле доволни за полуфинале :D

За полуфинале ќе треба:

Прво место во група и МИНИМУМ 2 победи во главна фаза.

Некако не ми изгледа релано ова мене :D Ама ајде, кој знае...[DOUBLEPOST=1561812118][/DOUBLEPOST]Иначе три победи ако мислеше за цело првенство сакав да кажам дека нема да бидат доволни.

А за "главна рунда", да, тоа е математиката:
Еден од наша група, и две од другите.....ама ипак, и тоа не гарантира нешто
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
@dragonsky
Како пресмета само 3 со по 2 бод и 3 со по 0?
Икс никој нема А :D
А бе добро, онака само давав најосновен пример, фала богу секогаш има изненадувања, ама мислам дека Хрватска ќе ги тепа сите во својата група, а Шпанија и Германија нема да резимираат.
Е сега нели, кај нас се е возможно...
Трескам ја онака од ракав бројки фала богу :D
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.839
Поени од реакции
3.293
Кога сме кај пласманот, би сакал да играме во Австрија. Или А или Б група. Б со Чешка и Австрија би било џек пот! Ако не, нека е А со Хрватска, Летонија или Црна Гора од тој ешалон (еве и Швајцарија). Од четвртиот шешир, најидеално би било да паднеме со Украина. Тие можат и со 10 да се победат ако ги уловиш на нивниот спор ракомет. Холандија и БиХ се исто така поволни, а и Полска. Полјаците се многу слаби и не би било тешко да ги добиеме. Ете да ги избегнеме Србија и Русија од четвртиот, иако верувам дека би победиле и нив. Австрија е поблиску и ќе има можност за повеќе навивачи наши.
Како јас да ја кроев ждребката!!! :icon_lol: :aplauz:

Кога на крајот дојде помеѓу Холандија и Украина, си реков можеби подобро Украина затоа што многу повеќе би ни одговорале и не би се потрошиле на нив. Холанѓаните се брзи, иако како тим се доста слаби.
Групава не само што е идеална, туку и другиве противници се идеални. Шпанија ќе биде на исто ниво прилично како на светското (малку заситени ми изгледаат, а Германциве нема нешто да направат годинава.. Хрватите можат да бидат опасни евентуално) и мислам дека време е да запнеме со нив и да не се штеди и да им се попушта (како на прошлиот шампионат кога се внесе втора постава на 2 загубени напади) и конечно да се победат. Митревски го знае лекот за нив!
Реално сметам дека сме поквалитетни од сите екипи во нашата група, па и од Австрија која сега е послаба од она што беа пред 4 години. Чешка може да се реши и да се натераат да грешат и брзаат! Со Украина нема да има многу голови.
Мислам дека и Кире сака Олимпијада и дека ќе запне првенството за да се изборат за квалификации повторно. Со оглед дека се две места во игра, веројатно е дека едното би отишло кај Словенија во оној потежок втор дел, а ние имаме реална шанса да го грабнеме второто. :cujte:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Јас мислам, ни малку не е лесна групата, туку е доста заебана....
Со сите противници мислам ќе имаме мака, имам такво чуство уште од сега....

Единствено добра шанса е шо играме во Виена, а не на Скандинавија. Ама пак во Виена ја добивма домашната селекција Австрија, доста незгоден противник, плус домаќини, со овие мислам крв ќе падни, последно (трето) коло играме со нив, ако ни зависи утакмицата за влез, а сигурно ќе ни зависи има држ-не дај да биди работата со овие.
Од друга страна, подобро во група со Австрија во Виена отколку во група со некој од Хрватска, Шпанија, Шведска, Данска или Франција !
И пак ќе нагласам доста незгоден противник !
Од прв шешир го добивме најпосакуваниот, Чешка иако низ минатото сите добро ги памтиме утакмиците со нив, иако таа Чешка со оваа сега има доста разлика, ама на неутрален терен е се можно ! Доста се ослабени од тогаш и ако си дозволиме повторно да не полнат и газат Здрахала кој со едната нога е во пензија и крилото Хрстка, тогаш повеќе не заслужуваме да одиме на големите собири !
Од последниот шешир мислам дека можиме да играме со сите, ама ако пред ждрепката некој ме прашал кој сакаме да го избегниме, со сигурност би рекол Украина. Доста незгоден противник, високи играчи, добри шутери, ќе има борба и со овие :duel: Било кој друг да ни паднеше мислам ќе беше подобро, ама то е то помина, бавен ракомет и тие како нас, добро е шо играме прво коло со нив одма на старт, па ќе биди да се биди или не ! Немаме право на грешки....

Не ме чуди ништо од нашата репрезентација, не ме чуди и сите 3 утакмици да ги изгубиме и помочани да си одиме дома, а исто така можно е и сите три да ги тепаме и пак помочани да сме од среќа.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
По постов што го напиша поарно да ни паднеа Шпанија и Русија?
Не заебавај сеа и ти, од овие поарни неможеше ни да очекуваме. Овие ако не ни чинат и ако ни се незгодни, тогаш не ни заслужуваме да одиме на првенствава
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Од последниот шешир мислам дека можиме да играме со сите, ама ако пред ждрепката некој ме прашал кој сакаме да го избегниме, со сигурност би рекол Украина.
Де бе? Мислиш полесно би играле со Русија или Србија?
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
@Aleksandar91 муабетот ми беше, пример ако губиме од Австрија, кој се организатори на групата, не гледам причина зошто не ни се паднале некој од големите репки од 1 шешир шо ги набројав место нив, кога веќе губиме од таква селекција, а сигурен пораз ти е и од нив, тогаш имаш опција за полесен противник од 3 шешир место нив, пример Црна Гора, Латвија или Швајцарија...

@dragonsky па зошто да не ? Србија ти ја сметаш за сериозна репка ? Имаат имиња ДА, јаки играчи, пола од нив се шетаат низ бундес лига, ама организациски се нула и тоа голема Н У Л А (0), на ништо не личат заедно сите на терен, со сериозен пристап во мечот секој еден ги моча...
За Русија, нека не те залажва последната утакмица со нив, каде мечот го изигравме колку да се изигра и со 10% од можностите, можи се малку поорганизирани и покоординирани во играта за разлика од Србија, ама не се непобедливи...

Ќе видиш, ќе правиме муабет :)
Пишав и погоре, НЕ МЕ ЧУДИ И СИТЕ 3 МЕЧА ДА ГИ ИЗГУБИМЕ !
Не ни очекувам некаков успех на ова ЕП, штета ми е само за Киро, кој уште и на 100 години ни и носител на репрезентацијата и превзема секаква одговорност и кога е најтешко топката сите ја вртат и пак е кај него, а пак игра на солидно ниво.
Од п...а играчи како Тале и Фитиљот, а во иднина и никаков десен бек после Киро, прашање е дали некогаш би заиграле вакво натпреварување, ова можи да е и последната шанса за "нешто".
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Другар, јас не реков дека нема да изгубиме. Јас велам дека од овие полесно не можеше.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Србија ти ја сметаш за сериозна репка ?
Не, ама сметам дека ние би се мачеле со нив, па дури можда и би извадиле бод-два они со нас. Муабетот ми беше дека мислам дека за над подобро лежи друга екипа него ли Србија или Русија
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ке врши некој пренос од кадетсково првенство ?
За преноси не верувам ама livestream на сите натпревари би требало да има обезбедено од РФМ. Генерално на првенствата младински последниве години има пристојна youtube livestream покриеност
Автоматски споено мислење:

За преноси не верувам ама livestream на сите натпревари би требало да има обезбедено од РФМ. Генерално на првенствата младински последниве години има пристојна youtube livestream покриеност
Youtube канал на RFM

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom