Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.367
Поени од реакции
2.475
Дали тоа Столе му рече копиле на Талески? :pos::aplauz:
Ја би му ебал се по список цел пат до Скопје
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.772
Поени од реакции
163.391
Карти па карти, нема да има во продажба, се знае зошто. Исто беше и во грција, исто и тука, не знам што не е јасно. Да не мислите да се појави некој со знаме од Кутлеш, дури и шал што пишува Македонија хахах, ќе се навредат јужните :D
Да се врти муабетот по сто пати де, ќе почнеме да банираме, џабе нотификации
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.233
Поени од реакции
2.417

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.610
Поени од реакции
6.962
Pa momentalno pokraj nikakvata motivacija na igracive i trenerot e problem. 20 minuti gledav akcija samo koga igravme so igrac poveke vidov.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
694
Поени од реакции
554
Се спасивме, топп :D
Ама па, и како се плука по нашите, ко божем сме некоја светска веле сила. А уствари сме просечна селекција, и ко божем изненадување што игравме егал со Турција. Реално да не ни е Лазаров ние ке сме на ранг подоле. Треба да сме задоволни што победивме, а и веќе сите играат ракомет на крај краева. Португалија ја победи Франција, Белгија на гости играа нерешено со Србија. И уште неколку изненадувања имаше. Па зошто и ние не би кикснале против послаби екипи.
Добра работа е што имаме јак континуитет на европските првенства, а и валда ќе продолжи со проширувањето на 24 екипи?Очекувам таму да биде последно првенство за Лазаров, или па можеби и после квалификациите ќе се пензионира?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.610
Поени од реакции
6.962
Ne spasija sudiite ne sme se spasile.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.557
Поени од реакции
992
Моментално слободно можам да кажам дека во Фудбал имам поголеми млади таленти него во Ракомет.
Жално за една "ракометна нација" како нас.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.749
Поени од реакции
4.204
Одвај....

Колку само катастрофална одбрана 45 минути. Изврте еден куп играчи Брестовац, сите незаинтересирани. Конечно кога сменивме на 5-1 се сврти натпреварот во наша корист, не знам што чекаше Брестовац толку, очигледно беше дека тоа треба да се игра, цела игра им се темелеше на бековски шутеви од дистанца, со многу малку уигрување на пикерите, а и крилата многу слабо се уфрлаа на пикер.

Ај лоша одбрана, ама подеднакво лош беше и Борко, типична незаинтересирана негова партија. Митревски од друга страна беше солиден и реално не извади во финишот.

Пофалби единствено заслужија крилата, пред се Маџовски, браво, не очекував дека ќе може да одигра толку добра партија за репрезентација била кога, а не пак на дебито. Заслужи и идни шанси. Ни беше можеби и најдобар играч денес.

Инаку Турција уште еднаш покажа дека не е наивна екипа. Пеливан го докажа својот талент, имаат горе долу комплетна екипа, а и голманот не растури, впрочем тој беше и главната причина зошто толку се мачевме инаки и таа слаба игра во одбрана која генерално ја одигравме ќе ни беше доволна за релативно лесна победа.

Како и да е, победа е победа, сега само треба да го потврдиме првото место со победа против Грција во Струмица.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.210
Поени од реакции
1.792
Пеливанот денеска растури, затоа беше купен од Киелце, и ќе си растураат со Карачиќ
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
704
Поени од реакции
770
Некои би рекле дека Пеливан за малку ќе не собореше денес.:sneaky:
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
642
Карти нема за нас од Струмица, не за другите... Срамота... Неофицијално се разделени меѓу нив...
 
На врв Bottom