Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.727
ако се добие тука Исланд:confused: со турците може и нерешено да играме таму, како турска серија :cool:
а против Грција никако не смее да се пее излези момче право на тераса , ама што фали да се пее познат светски ХИТ ?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
ако се добие тука Исланд:confused: со турците може и нерешено да играме таму, како турска серија :cool:
а против Грција никако не смее да се пее излези момче право на тераса , ама што фали да се пее познат светски ХИТ ?
Ako gi tepame doma Island, ke ni treba uste samo 1 pobeda od preostanatite 2 tekmi, taka da i da izgubime od Turcija ne e bitno.. imame bolje skor so island.. poslednata tekma so grcka ke ja dobieme i prvi ke si bideme i so poraz od turkey..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.266
Ako gi tepame doma Island, ke ni treba uste samo 1 pobeda od preostanatite 2 tekmi, taka da i da izgubime od Turcija ne e bitno.. imame bolje skor so island.. poslednata tekma so grcka ke ja dobieme i prvi ke si bideme i so poraz od turkey..
Ако Турција магично не победи и нас и Исланд тогаш сите три ќе имаме исто поени

Ама стварно муабетов е претерано македонски, значи ало, едвај тепавме во последна секунда и покрај утнат пенал.... и уште од сега правиме математики за прво место

Еве, Франција е второ место кај нив у група..
Џабе праиме математики, сериозни репрезентации курташак си играат со квалфиикацииве, срамота е да праиме математики на вака небитно нешто
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.727
Ako gi tepame doma Island, ke ni treba uste samo 1 pobeda od preostanatite 2 tekmi, taka da i da izgubime od Turcija ne e bitno.. imame bolje skor so island.. poslednata tekma so grcka ke ja dobieme i prvi ke si bideme i so poraz od turkey..
знам, ама зошто ехф сега Исланд го пишува ПРВ, гледа Гол Разлика не меѓусебна ??
1.Iceland 4 24 77:101
2.Fyr Macedonia 4 3 88:91


Б.Т.В. Магнусон поради ЦРВЕН нема да игра во Скопје ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.266
знам, ама зошто ехф сега Исланд го пишува ПРВ, гледа Гол Разлика не меѓусебна ??
1.Iceland 4 24 77:101
2.Fyr Macedonia 4 3 88:91


Б.Т.В. Магнусон поради ЦРВЕН нема да игра во Скопје ?

Според правилата ако се има исто поени се гледа директен дуел на двете екипи.

Можда не им е апдејтирано дека уште ги немаме одиграно двете утакмици? Шо знам...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Уште две изненадувања денеска. Словенија едвај ја победи Холандија, а Португалија ја победи Франција. Да игравме ние, губевме посекако. Не ни одговара тој брз стил и груба игра што ја имаат Португалциве, али Франција?!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.727
Според правилата ако се има исто поени се гледа директен дуел на двете екипи.

Можда не им е апдејтирано дека уште ги немаме одиграно двете утакмици? Шо знам...
можеби се работи за несериозност на тие што ги прават моменталните Табели...
еве на Ливе Скоре:

1. Sj. Makedonija 3 2 0 1 91:88 4
2. Island 3 2 0 1 101:77 4

а пази сега

1. Češka 3 2 0 1 86:78 4
2. Bjelorusija 3 2 0 1 87:80 4

Чешка изгуби од Белорусија но има +1 гол подобра гол разлика...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
можеби се работи за несериозност на тие што ги прават моменталните Табели...
еве на Ливе Скоре:

1. Sj. Makedonija 3 2 0 1 91:88 4
2. Island 3 2 0 1 101:77 4

а пази сега

1. Češka 3 2 0 1 86:78 4
2. Bjelorusija 3 2 0 1 87:80 4

Чешка изгуби од Белорусија но има +1 гол подобра гол разлика...
Toa e taka bidejki seuste nemaat izigrano vozvraten duel.. sega gi pisivaat sppred gol razlika bidejki nemaat seuste 2 megjusebni tekmi izigrano...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.727
Toa e taka bidejki seuste nemaat izigrano vozvraten duel.. sega gi pisivaat sppred gol razlika bidejki nemaat seuste 2 megjusebni tekmi izigrano...
а како кај Ливе скоре ние сме први а Исланд втор, а пак Чешка прва а не Белорусија ??
ова им е се орјентационо, на крај ќе напишат точно како е...
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
483
Поени од реакции
502
а како кај Ливе скоре ние сме први а Исланд втор, а пак Чешка прва а не Белорусија ??
ова им е се орјентационо, на крај ќе напишат точно како е...
Како еднаш не научивте како се формира табелата, на секои квалификации и првенства истите прашања.Чешка е пред Белорусија затоа што и БиХ е со исти бодови па се прави мини табела од 3 репрезентации па во таа табела си е овака како што е напишано.Исто е сега да прашаш зошто Босна е позади Белорусија а ја тепаше во меѓусебниот? Навистина е многу тешко да се научи како се формира табелата па на секое натпреварување да одат едни те исти прашања од едни те исти членови
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.727
Како еднаш не научивте како се формира табелата, на секои квалификации и првенства истите прашања.Чешка е пред Белорусија затоа што и БиХ е со исти бодови па се прави мини табела од 3 репрезентации па во таа табела си е овака како што е напишано.Исто е сега да прашаш зошто Босна е позади Белорусија а ја тепаше во меѓусебниот? Навистина е многу тешко да се научи како се формира табелата па на секое натпреварување да одат едни те исти прашања од едни те исти членови
Во право си, не ја видов БиХ... но сепак на официјалната страна на ЕХФ се уште е Исланд ПРВ , значи моментално сега таму се гледа вкупна гол разлика
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.473
Поени од реакции
6.640
Дечки карти кај можам да најдам за во недела ? Онлајн нема поќе.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom