Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Крусер, 11 октомври 2008.

 1. Cannon

  Cannon Doctor

  Член од:
  22 март 2009
  Мислења:
  4.645
  Допаѓања:
  5.307
  Еден краток коментар за нашиот капитен,
  Колку треба да си сиромашен и материјално и душевно да рекламираш лихвари насмеан на тв ?

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
  На Vlatko_Gjorce, Bonnie and Clyde и Löwe им се допаѓа ова.
 2. Види Фотос

  Види Фотос .

  Член од:
  14 март 2010
  Мислења:
  15.933
  Допаѓања:
  13.646
  IMG_qgrubu.jpg
   
  На dragonsky, Splendora, Waoo и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. stole_max

  stole_max

  Член од:
  14 мај 2013
  Мислења:
  1.064
  Допаѓања:
  356
  Борко,Митревски,Томовски
  Rw-Горгиевски,Поповски
  Lw-Манасков,Димитриевски
  RB-Лазаров,Серафимов
  CB-Кузмановски,Крстевски
  LB-Талески,Танкоски,Велко
  P-Пешевски,Стоилов,Маркоски
  Моја желба да го видам овој тим на СП
   
  На shweps му/ѝ се допаѓа ова.
 4. shweps

  shweps

  Член од:
  28 јануари 2018
  Мислења:
  723
  Допаѓања:
  959
  Се согласувам,само Жути ќе изигра и ова прврнство,а би посакал и Димитриевски место Велко да игра во одбрана
   
 5. Xsago

  Xsago

  Член од:
  5 април 2013
  Мислења:
  2.675
  Допаѓања:
  4.021
  И моето мислење е во овие рамки горе долу, со таа разлика што, ако е здрав и заинтересиран, би го задржал сеуште Миркуловски. Тој со години е срцето на репрезентацијата, па макар и на 15 минути по натпревар во сосема споредна улога, има смисла да е во составот.
   
 6. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.830
  Допаѓања:
  67.993
  (y)
  Одлично што МТВ ги откупиле правата.

  Ајде, барем после првенствово и нема ептен да се нервираме, толку е, до 2020 да гледаме ракомет после тоа секако и нема да пропуштиме многу и да нема преноси (а многу веројатно и нема да има како штом годинава едвај стигнаа до правата...)
   
 7. stole_max

  stole_max

  Член од:
  14 мај 2013
  Мислења:
  1.064
  Допаѓања:
  356
  Да бе го заборавив Даре.Си гази во Асобал.Супер игра во одбрана.
   
 8. Xsago

  Xsago

  Член од:
  5 април 2013
  Мислења:
  2.675
  Допаѓања:
  4.021
  http://macedoniahandball.com.mk/rak...izira-mladinski-megunaroden-rakometen-turnir/

  Потег за поздравување. Особено ми се допаѓа што ќе имаме 2 екипи, тоа е најдобар начин да се пробаат повеќе играчи.

  Единствено сум скептик за тајмингот - практично без никаков собир директно на турнир ќе одат играчите, со оглед дека имаат обврски со клубовите непосредно со самиот турнир, а и ептен е турбо темпото од по 2 натпревари дневно, но барем ќе може секој да игра со секој а за овие категории секој натпревар е значаен.
   
  На dragonsky и Chronysync им се допаѓа ова.
 9. Pelisterec

  Pelisterec

  Член од:
  24 јуни 2016
  Мислења:
  561
  Допаѓања:
  407
  До кога бе со овај Прибак во репрезентација???
  Незнам стварно шо видоја селекторите во него ко веќе носиме странец нека биди дупло појак од нашите а не овај...
  Само ќе му земи место на некое младо наше дете ништо поќе од то
   
  Marick14, Vlatko_Gjorce, Huddle и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. stole_max

  stole_max

  Член од:
  14 мај 2013
  Мислења:
  1.064
  Допаѓања:
  356
  Овој турнир е направен за деца со врски и е далеко од квалитетни играчи за репрезентативно ниво.На чело со Брестовац и љубимците мамини и татини.Со исклучок на Серафимов и уште неколку поединци другото е пиши пропало.
   
 11. Xsago

  Xsago

  Член од:
  5 април 2013
  Мислења:
  2.675
  Допаѓања:
  4.021
  http://macedoniahandball.com.mk/wp-content/uploads/2018/12/spisok.pdf

  Еве ги списоците, денес ги објавија. Баш ме интересира што има спорно во нив...

  Јас сум далеку од експерт, сигурно дека не ги пратам толку овие категории како некои што веројатно се занимаваат со ракомет, ама мене ми изгледа релативно нормален и очекуван списокот. Костурот на екипата во Македонија А, оние од поширокиот список + неколку од 2002 генерација во Македонија Б.

  Кој недостига? Кој е исфорсиран? Кој е дискриминиран? Кој е на списокот со врски а не заслужува?

  П.С. Серафимов е најдобар во составот да, ама далеку од тоа дека е единствениот талентиран. Има барем уште 4-5 интересни играчи, а веројатно и повеќе, почнувајќи од Кизиќ па натаму...
   
  На Chronysync му/ѝ се допаѓа ова.
 12. stole_max

  stole_max

  Член од:
  14 мај 2013
  Мислења:
  1.064
  Допаѓања:
  356
  Прв исфорсиран од костурот ти е Василевски од Металург,Има далеку поквалитетни и поталентирани голмани од него..Има уште некој тука али ајде..После во 2риот тим ги имаш децата од Аеродром се повикани а немаш играчи како Адриан Тодоров или Кристијан Трајковски од Јуниор Кисела Вода
   
 13. Riki94

  Riki94

  Член од:
  1 април 2018
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  131
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 14. shweps

  shweps

  Член од:
  28 јануари 2018
  Мислења:
  723
  Допаѓања:
  959
  У ПМ!!!
  Прибак неможе да мрдне а не прв среден бек да ни бидне,ќе видиме со Кузмановски како како ќе изгледаме на терен кој знае во каква форма е,најверојатно Танкоски ќе добие шанса.
  Незнам кога сме имале послаба репрезентација,Кире во сериозни години е влезен,Талески и Кузмановски ќе видиме како ќе се снајдат,ако останат ''таленти'' и ова првенство тешко нас.
   
 15. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.401
  Допаѓања:
  5.287
  е па Дремеа , од натурализацијата на Прибак и Вугринец имаше време некој друг да се натурализира... јас предлагав додека играше во Вардар да се натурализира Македа :cool:; играл 2012 за Шпанија ама поминаа години ??
   

Сподели преку: