Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Пишете таму минус голови на Манасков легендата у Салун главеше на ден-два пред утакмица. Е*ати професионалецот.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.080
Поени од реакции
1.880
Пишете таму минус голови на Манасков легендата у Салун главеше на ден-два пред утакмица. Е*ати професионалецот.
Abe druze I od kafana direk da dojdat nasite za minimum edna klasa se pojaki od turcite ne deka treba da gi potcenime ama realno spored kvalitetot nash dvete prestojni utakmici treba preubedlivo da se dobijat
Inace da ne e profesionalno od negova strana
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Момци, дали ќе има не' даваат на нашиве телевизии или на арена/спортклуб?
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Dobro e sho go zedol Tomovski, na vakvi natprevari mora da mu se dava shansa.
Добро е, ама можеше да почека уште еден натпревар и да му даде шанса со Грција.

Ептен е безвезе кон Митревски, кој долго е репрезентативец, секогаш давал максимум за репрезентацијата и никогаш не правел проблем - да му се скрати шансата за настап токму на натпреварот кој ќе се игра во неговиот роден град.

Делумно ова важи и за Чурлевски кој кога веќе го викнале на потесен список, требало да го стават во 16мината, ама ајде тој сеуште треба да напредува и има некаква смисла да не е во составот.

Ова со Митревски мене ми е чудно и нетипично за Раул кој имав впечаток дека многу пази на ваквите работи.[DOUBLEPOST=1540486181][/DOUBLEPOST]Инаку што се однесува до натпреварот, очекувам рутинска победа. Не верувам дека ќе ги декласираме како што имаше 2-3 резултати во ова прво коло, но уште помалку мислам дека Турција има било какви шанси за изненадување (какви што исто имаше на првите натпревари во овие квалификации).

Одлична можност да видиме како би функционирала бековската линија Талески/Кузмановски/Лазаров со посериозна минутажа.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Ептен е безвезе кон Митревски, кој долго е репрезентативец, секогаш давал максимум за репрезентацијата и никогаш не правел проблем - да му се скрати шансата за настап токму на натпреварот кој ќе се игра во неговиот роден град.
И ја се изненадив, стварно многу глупа одлука на Раул.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
FB_IMG_1540492559619.jpg

https://www.gol.mk/rakomet/shto-se-sluchuva-vo-bitola-lugje-so-kupeni-vleznici-ostanaa-nadvor-od-sala

Дел од " плејадата" љубители на ракометот со купени ( подарени, сеедно ) влезници кои и покрај тоа што ги испочитуваа " инструкциите " на " демек-организаторите" (навремено доаѓање, со билет, без вода, без ништо, небаре стока се луѓето ) не беа пуштени да влезат во "реновираната европска сала ".
Зошто?
Затоа што мангупите " наштанцаа" којзнае колку БОНУС карти:kruna:, за сала која собира 3.500 гледачи, внатре минимуН +1500 вишок "раја", АКО, НЕКА ИМА, ОД ВИШОК НЕМА ЗИЈАН з'ш да не се 5000 "шитнати карти", МОЖЕБИ НЕМА ДА ЗАПРИМЕТАТ?:zloo:
Влегов в сала во 19: 20 некаде, кога видов која " шема " ја имаат направено, луѓе како сардини настегани по влезови, на " гол бетон "седнати, а надвор минимуН уште 1000 души чекаат да влезат само на едната трибина, веднаш во рикверц " mode " и пријатно:boksix:, само јас бев тој шо напушти сала, додека се гужваа луѓе да влезат во веќе преполната сала.
Арно ама ова е Македонија, зошто да не седат луѓето на скали, по влезови!?
Не дај боже на некој да му се слоши, или да се случи нешто непредвидено ( пожар, било што), трагедија од невидени размери ќе биде.
Ама кој да мисли за ова?
Јас да сум делегат се додека не се испразни салата до онај број кој е предвиден според бројот на столчиња не давам дозвола за почеток на мечот, па јана мајка да е, се додека не се научиме на ред.
Ама, ХУ ГИВС А ФАК?
Важно е што " салата е полна", а кога салата е полна полни се и срцата на "организаторите", полна е и касата.
Која превара од народ сме, цццц.
Не се научивме и не се научивме.
Да му се одмили на човек и ракомет и се.
"МАХЕРИ " сме, за превари посебно.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Кога више ја "реновираа" можеа да ја направат 4-5000 ко Јане (стилски поубаво изведена) и пресели репрезентацијата таму да игра зашто у Скопје да се играше истава утакмица немаше да е полна салата плус атмосферата ке е тиња.
Играва тапа, да беше Исланд ке го јадевме 4-5 разлика лабаво.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Дно од игра. Бодови си се бодови, ама да примиш 27 гола од една Турција... стварно не знам што да кажам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom