Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Diktiravme tempo na cel natprevar.. imavme duri i 9 gola prednost negde 40ta min.. prejako izigravme.. ja stvarno ne znam zasto vaka ne igraa protiv farski italija i ukraina..
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.107
Поени од реакции
4.956
Реално ова е Б дивизија да не се залжуваме најдобро би било и да очекуваме брда и планини
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
Одлична утакмица (y)

Ја не памтам последен пат кога сум гледал вака добра голманска партија на некој од нашите голмани.

Супер, се вративме таму кај што заслужуваме.

[DOUBLEPOST=1532919000][/DOUBLEPOST]Читам сега коментари претходно за првенствово и гледам ептен фалење за Танкоски.

Денеска ептен беше дупка.

Ги немам гледано претходните мечеви, али претпоставувам ова денеска беше само лош ден?
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Одлична утакмица (y)

Ја не памтам последен пат кога сум гледал вака добра голманска партија на некој од нашите голмани.

Супер, се вративме таму кај што заслужуваме.

Ептен се мести 10+ одбрани на голман, Џаро логика е ова.

И полуфиналето икс наместена...и Италија икс наместа....се што изгледа чудно е наместена. Фрст хенд инфо, се е наместено, Илуминатите контролираат све. Мхм.[DOUBLEPOST=1532919000][/DOUBLEPOST]Читам сега коментари претходно за првенствово и гледам ептен фалење за Танкоски.

Денеска ептен беше дупка.

Ги немам гледано претходните мечеви, али претпоставувам ова денеска беше само лош ден?
Дупка? Прв стрелец беше со 8 гола од 11 обиди.
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
ЕХФ Шампионат во Грузија до 18 години, 9-ти до 19-ти август

Голмани: Марко Кизиќ (Вардар Ј), Виктор Василевски (Металург 2)
Леви крила: Дарко Кондев (Металург 2), Марко Божиновски (Металург 2)
Десни крила: Ален Ќосевски (Вардар), Ненад Костески (Струга)
Леви бекови: Теодор Тодески (Прилеп), Игор Ѓоргиев (Вардар)
Средни бекови: Мартин Карапалески (Вардар Ј), Бобан Каковски (Еурофарм), Дејан Џигероски (КЛ7)
Десни бекови: Мартин Серафимов (Металург), Васил Витанов (Борец)
Пикери: Кристијан Симоноски (КЛ7), Кристијан Анѓелковски (Вардар Ј), Андреј Митиќ (Металург 2)
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Во петок почнува кадетскиот ЕХФ шампионат. Претпоставувам дека на EHFTV ќе има стримови. Знае ли некој дали може закаснето да се пуштаат стримовите или пак нашата федерација некаде да обезбеува пренос/видео од натпреварите?
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Во петок почнува кадетскиот ЕХФ шампионат. Претпоставувам дека на EHFTV ќе има стримови. Знае ли некој дали може закаснето да се пуштаат стримовите или пак нашата федерација некаде да обезбеува пренос/видео од натпреварите?
EHF ќе ги дава во живо, но не ми се верува дека ќе бидат достапни подоцна за гледање, исто како што не може да се гледаат ни мечевите од U20 шампионатот тука во Скопје, освен финалните мечеви.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Во петок почнува кадетскиот ЕХФ шампионат. Претпоставувам дека на EHFTV ќе има стримови. Знае ли некој дали може закаснето да се пуштаат стримовите или пак нашата федерација некаде да обезбеува пренос/видео од натпреварите?
http://www.balkan-handball.com/evropa/tv-arena-sport-prenosi-ep-kadeta/
Би требало да пренесуваат и други мечеви, освен тие на Српската репка.
Можеби и нашите,со оглед дека и кај нас се доста застапени како спортски канали.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
http://www.balkan-handball.com/evropa/tv-arena-sport-prenosi-ep-kadeta/
Би требало да пренесуваат и други мечеви, освен тие на Српската репка.
Можеби и нашите,со оглед дека и кај нас се доста застапени како спортски канали.
Ние играме во Грузија, а овие ќе пренесуваат натпревари од првенствово во Хрватска, А дивизија кошаркарски кажано :)
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Во петок почнува кадетскиот ЕХФ шампионат. Претпоставувам дека на EHFTV ќе има стримови. Знае ли некој дали може закаснето да се пуштаат стримовите или пак нашата федерација некаде да обезбеува пренос/видео од натпреварите?
https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

Слаби се Литванциве, водиме 19-13 на полувреме. Очекував повеќе од нив гледајќи им ја У20 репрезентацијата тука во Скопје како и сениорската во последниве неколку години. Да не беа тие наивни 2-3 технички грешки ќе водевме поубедливо. Костески 8 голови, Серафимов 6, Џигероски 2, Карапалески, Ѓоргиев и Божиновски по 1. Кизиќ слаб на гол сега за сега, мислам дека само една интервенција има во овие 30 минути. Се надевам дека нема да се опуштат и дека лабаво ќе си ја завршиме утакмицава.
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Луксембург - Македонија (25-31)

Василевски (7 одбрани/1 седмерец), Кизиќ (3 одбрани/1 седмерец), Костески 9, Симоноски 7, Џигероски 6, Серафимов 3, Ѓоргиев 2, Божиновски 1, Кондев 1, Карапалевски 1, Каковски 1

Луксембург добри, ме изненадија, висока репрезентација и многу силна. Двојат бековите Растодер и Гуден. Некаде на средината на второ полувреме ја направивме клучната разлика, кога Василевски одбрани неколку удари за ред, а Џигероски и Симоноски го искористија тоа и се разиграа.

Џигероски е доста интересен играч, има чуство за игра, каде да подаде, каде треба да биде на теренот во даден момент, дури и мошне добар шут има. Не ми делува многу висок, тешко е да проценам од екран, но мислам дека нема повеќе од 185cm? Костески ги искина, дури мислам дека имаше 9 од 10, брз, широк репертоар на удари има, уште да качи килажа може да биде одлично крило. Симоноски е веќе дискутиран, има голем потенцијал и добро е граден, игра напред-назад па ќе видиме до каде ќе успее да стигне.

Утре ден за одмор па во понеделник против Фарски Острови кај што очекувам победа.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Луксембург - Македонија (25-31)

Василевски (7 одбрани/1 седмерец), Кизиќ (3 одбрани/1 седмерец), Костески 9, Симоноски 7, Џигероски 6, Серафимов 3, Ѓоргиев 2, Божиновски 1, Кондев 1, Карапалевски 1, Каковски 1

Луксембург добри, ме изненадија, висока репрезентација и многу силна. Двојат бековите Растодер и Гуден. Некаде на средината на второ полувреме ја направивме клучната разлика, кога Василевски одбрани неколку удари за ред, а Џигероски и Симоноски го искористија тоа и се разиграа.

Џигероски е доста интересен играч, има чуство за игра, каде да подаде, каде треба да биде на теренот во даден момент, дури и мошне добар шут има. Не ми делува многу висок, тешко е да проценам од екран, но мислам дека нема повеќе од 185cm? Костески ги искина, дури мислам дека имаше 9 од 10, брз, широк репертоар на удари има, уште да качи килажа може да биде одлично крило. Симоноски е веќе дискутиран, има голем потенцијал и добро е граден, игра напред-назад па ќе видиме до каде ќе успее да стигне.

Утре ден за одмор па во понеделник против Фарски Острови кај што очекувам победа.
Има 185 тука по проценка од око. Дете е сепак, има простор за раст.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom