Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.064
Поени од реакции
3.211
После свадба тапани,

прво да видеме што играчи ќе повика на квалификациите и како ќе играат, па ќе видеме дали го бива или не,
реално ја презеде репрезентацијата во најлош момент во последните 10-тина години.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Пред пар години имаше неколку луѓе (me included) што викаа дека Раул уствари само добри резултати вади поради тоа што има добра екипа во Вардар, инаку со послаб тим лесно би бил прочитан после пар меча и не би имал огромен успех.

Еве му шанса сега да покаже дали тие муабети се глупости или не. Исланд и Чешка се противници по мерка, сега за сега за задоволитен резултат сметам само пласман меѓу првите 2, што ќе направи откако ќе се пласира и не му го држам премногу како аргумент против него.

Во секој случај и да заебе работа, поголем кривец за неуспехот ќе биде што Лино педерски среде циклус ја напушти репрезентацијата наместо да изгура работа до крај....
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.130
Поени од реакции
5.239
Ме интересира дали Талевски ке се најде у репрезентацијата со оглед на тоа дека има микро минути во РНЛ. За Борко сум 50-50 се додека не се мурти ако го тргне од гол кога не му иде е океј.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.719
Поени од реакции
1.472
Не очекувам ништо од Гонзалес од причина што малку ги игра македонците во Вардар и не ги знае нивните квалитети. Факт е дека Манасков заради седењето на клупа си замина , Филип Лазаров исто така незнам Стоилов што уште чека. Апсолутно сум против враќање на Борко да брани за барселона ама за репрезентација воопшто не се ни труди ко да немаш ништо на гол.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Не очекувам ништо од Гонзалес од причина што малку ги игра македонците во Вардар и не ги знае нивните квалитети. Факт е дека Манасков заради седењето на клупа си замина , Филип Лазаров исто така незнам Стоилов што уште чека. Апсолутно сум против враќање на Борко да брани за барселона ама за репрезентација воопшто не се ни труди ко да немаш ништо на гол.
Филип Лазаров замина затоа што за овој тим на Вардар е дрво, Манасков замина затоа што за овој тим на Вардар е дрво. Да се игра Манасков и Лазаров на клучни мечеви е лудост, така да подобро што заминаа, а за репрезентација не се замарам многу и немам никакво мислење. И така кариерата на Кире е при крај, едвај чекал политичар да е, а после него малку така како сомови на дното ќе седиме и после којзнае може ќе излезе нешто.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Не очекувам ништо од Гонзалес од причина што малку ги игра македонците во Вардар и не ги знае нивните квалитети. Факт е дека Манасков заради седењето на клупа си замина , Филип Лазаров исто така незнам Стоилов што уште чека. Апсолутно сум против враќање на Борко да брани за барселона ама за репрезентација воопшто не се ни труди ко да немаш ништо на гол.
Гледам Деки се изнаигра во РНЛ. На 40 годишниот Сигурдсон пешкирот му го додава цела сезона...
Искрено и ја не очекувам дека ќе успее Гонзалес да ја среди репрезентацијата, ама да кажеш дека не ги познава репрезентативците пошто малце ги игра у Вардар..... :tapp:
 
P

PewDiePie

Гостин
Кире ќе станувал политичар зошто нејќе да му се пошЌиптари државата

Не бе на некои луѓе дефинитивно треба да им се забрани употреба на кислород.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Кире ќе станувал политичар зошто нејќе да му се пошЌиптари државата

Не бе на некои луѓе дефинитивно треба да им се забрани употреба на кислород.
Тебе треба пристап до овој подфорум да ти се забрани.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Кире ќе станувал политичар зошто нејќе да му се пошЌиптари државата

Не бе на некои луѓе дефинитивно треба да им се забрани употреба на кислород.
Брат одлучи се прво за кого си дали за Вардар или Металург па после збори. Дека гледам прво плукаш по Вардар па им се радуваш на женскиот тим, среди се срамота е. А за Кире моето мислење си е тоа, како играч е најсупер ама не треба да се меша каде што не му е работата, ниту да кажува кој што да прави.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.719
Поени од реакции
1.472
Гледам Деки се изнаигра во РНЛ. На 40 годишниот Сигурдсон пешкирот му го додава цела сезона...
Искрено и ја не очекувам дека ќе успее Гонзалес да ја среди репрезентацијата, ама да кажеш дека не ги познава репрезентативците пошто малце ги игра у Вардар..... :tapp:
Повикот на Прибак и Борко е логичен по тебе ? Според мене Деки згреши што си замина од Вецлар каде што беше прва виолниа ама за пусти пари проклети ...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Повикот на Прибак и Борко е логичен по тебе ? Според мене Деки згреши што си замина од Вецлар каде што беше прва виолниа ама за пусти пари проклети ...
А кој не е повикан што заслужува да игра ?
Башка поширок список е ова, ќе биде скратен пред утакмиците.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.130
Поени од реакции
5.239
Кога ке има карти за Исланд ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom