Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Ако оди некој во фан шопот нека сподели нешто,цени,шо има и дали вреди да се купи нешто?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Лино кукавички ќе не напушти изгледа а? :mad:
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.066
Поени од реакции
3.212
А не ќе се ебава со вечити таленти.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Лино кукавички ќе не напушти изгледа а? :mad:
Нема врска тоа кукавички, нормално е кај што ќе понудат повеќе пари таму да иде, него Лино овде најде проста нација и ја ебаваше на база на патриотизам, па сега сите сечат вени дека тој го напушта селекторското место.
Треба еднаш засекогаш да стане јасно дека спортот си е перална на пари, и нормално е селекторите преку медиумите да изјавуваат дека нацијата е ракометна, дека има капацитет и потенцијал и сл .. проблемот е што македончето тоа го сваќа буквално и веднаш плука по изборникот.

Пример ти се Јапонците што го одврзаа ќесето за Сигурдсон, и го лапнаа од клупата на Германија, па тој идеше со изјави дека од Јапонија може да направи нешто, дека Јапонија има потенцијал и сл.. тие изјави се должат за тоа што си е платен дебело, едноставно ги боли кур за нацијата.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Нема врска тоа кукавички, нормално е кај што ќе понудат повеќе пари таму да иде, него Лино овде најде проста нација и ја ебаваше на база на патриотизам, па сега сите сечат вени дека тој го напушта селекторското место.
Треба еднаш засекогаш да стане јасно дека спортот си е перална на пари, и нормално е селекторите преку медиумите да изјавуваат дека нацијата е ракометна, дека има капацитет и потенцијал и сл .. проблемот е што македончето тоа го сваќа буквално и веднаш плука по изборникот.

Пример ти се Јапонците што го одврзаа ќесето за Сигурдсон, и го лапнаа од клупата на Германија, па тој идеше со изјави дека од Јапонија може да направи нешто, дека Јапонија има потенцијал и сл.. тие изјави се должат за тоа што си е платен дебело, едноставно ги боли кур за нацијата.
Епа според Хрватскиве медиуми баш тука кај нас ќе зима повеќе пари
 
Z

ziko bt

Гостин
Пичка дезертерска.:kuracc:
Сеа Минчо да е мангуп, ќе го шутни од Металург, па да видиме како ќе врзва крај со крај со изборничка плата од 50-60к евра годишно.:icon_lol:
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Епа според Хрватскиве медиуми баш тука кај нас ќе зима повеќе пари
Постојат и некој Х причини, ама добро е македончето да разбере дека Лино овде не е дека ја сака Македонија и дека не е македонски воин од времето на Александар Македонски, овде е поради неколку причини, а тоа се :
1.Интерес
2.Интерес
3.Интерес

и

4.Интерес.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
http://ekipa.mk/vujovik-lino-chervar-e-folirant-edvaj-cheka-hrvatite-da-go-viknat-nazad/


E ова.

Мене не ми смета шо си иде, не верувам дека ќе напраеше ЧУДО со младите и со репрезентацијата пошо и онака е далеку од модерниов ракомет и воопшто не знае да се прилагоди ама моеше да не поштеди од сите оние интервјуа каде изјавуваше голема љубов према Македонија и репрезентацијата.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Пичка дезертерска.:kuracc:
Сеа Минчо да е мангуп, ќе го шутни од Металург, па да видиме како ќе врзва крај со крај со изборничка плата од 50-60к евра годишно.:icon_lol:
Негде прочитав дека еден од условите на хрвативе бил да неводи друг клуб туку да се посвети само на репрезантацијата. Според мене привремено Кастратовиќ да му се даде шанса , а за подолг рок некој од сандинавски земји или од Германија да се земе.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Нема врска тоа кукавички, нормално е кај што ќе понудат повеќе пари таму да иде, него Лино овде најде проста нација и ја ебаваше на база на патриотизам, па сега сите сечат вени дека тој го напушта селекторското место.
Треба еднаш засекогаш да стане јасно дека спортот си е перална на пари, и нормално е селекторите преку медиумите да изјавуваат дека нацијата е ракометна, дека има капацитет и потенцијал и сл .. проблемот е што македончето тоа го сваќа буквално и веднаш плука по изборникот.

Пример ти се Јапонците што го одврзаа ќесето за Сигурдсон, и го лапнаа од клупата на Германија, па тој идеше со изјави дека од Јапонија може да направи нешто, дека Јапонија има потенцијал и сл.. тие изјави се должат за тоа што си е платен дебело, едноставно ги боли кур за нацијата.
Секое потпишување на договор кое што ќе резултира за "Еј батали подобра понуда добив" после пола година за мене е кукавичлук. Едноставно глупо е да потпишуваш договор ако не гледаш иднина таму. Реално Лино немаше да умре без парите што ги доби од репрезентацијата ако кажеше "Дечки, фала на понуда али порадо би бил тренер на Хрватска.."

Што знам, можда сум наивен, али сметам дека е глупо да се напушти договор после пола година.

Ни најмалку ова не го мислам за тоа он што викал за државава, фала богу Хрват е, си го има секое право да оди во Хрватска....ама после пола година да раскинеш договор...крајно педерски. Барем да кажеше "Дечки слушајте до крајов на годинава сум со вас, па после ете, добив подобра понуда"
Вака сред циклус да избегаш од работа каде што имаш реални обврски е крајно педерски.... и што ако за една година некоја си друга земја му понуди работа за супер пари? Во недоглед ќе оди шетањето и собирањето на пари?

Не знам, мене ми е глупо што уопште ја прифати работата кога секако се знаеше дека постои реална можност да биде селектор на Хрватска. Сепак не верувам дека човекот е во ситуација тие пари што ги доби како селектор да му го сменија премногу животот...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Апсолутно @dragonsky. Се нафаќа после толку молење да води репрезентација и не се ни завршени квалификациите за Европско, него му се смачило, по само пола година. Педер.

Ако реши да си оди, нек го шутне Минчо и од Металург и нек не се враќа во МК.
Фала беше за се` што направи за Металург и за МК ракомет, ама доста беше од неговите плачки.
Играме во ваква сала, многу поголеми буџети имаат сите од нас, а во џеб лапа огромна пара. Ако му беше за подобрување на условите на тимот, на репрезентацијата, што не ја дадеше пола плата, за подобрување на сите услови.

За Металург сум, за репрезентација сум, ама преку к** од вакви изјави. Не е негово да плаче и да се само жали, туку да води тим и репрезентација.
А само плаче и тоа го прави веќе 10 години.

#СиктерЛингур
 

Kajgana Shop

На врв Bottom