Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.456
Поени од реакции
11.908
Хрватите се во најслаба група али погледни после со кои вкрстуваат ;)
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Хрватите се во најслаба група али погледни после со кои вкрстуваат ;)

Наша група се вкрстува со Шпанија,Унгарија и Исланд.Франција,Србија,Русија и Полска не појаки од Шпанија,Унгарија и Исланд.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Браво за нашите, успеаја да загубат 13 разлика од Италија, големата ракометна сила :)
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.246
Поени од реакции
6.150
Добро шо нема пренос...

Море требаше да има да ги гледаат малце да ги фати срам. На младите за изгубените топки не им замерувам многу, тоа е дел од учењето, ама толку лошата одбрана барем делумно сигурно е резултат на недоволно ангажирана игра и потценување на противникот - оти нели "многу сме јаки".
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.193
Поени од реакции
18.845
Доказ колку квалитетни млади играчи имаме,и какви ќе ни бидат(веројатните)резултати во иднина(по ерата на Кире,Мојсо)....
Точно е дека ова се некој вид ревијални мечеви(иако даваат медали):Dама да изгубиш 13 разлика од една Италија,тотален аутсајдер во ракомет е срамота....:tapp:
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Си играт кур-ташак а забораваат дека ја преставуваат државата...
Мочковци едни не сте таму пуштени за да се сончате , туку да се докажите и да остајте впечаток за да ве земат во прв тим.
Италија да те прегази со 13 разлика...:facepalm:
Мада и коефицинтот в кладилница не беше лош 4.
Некој се има офајдено од ова утакмица .
Тешко нас со вакви младинци , не ни се пиши арно.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.602
Поени од реакции
9.803
Италијанците ракомет играле ?! :eek:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.410
Член од
8 мај 2013
Мислења
10.187
Поени од реакции
33.886
Тоа е младата ракометна сила на која се надеваме дека некогаш ќе не однесе до трофеи:)

Арно изјави Кире.. не треба толку да не загрижува што губиме од една Данска, Унгарија или Шведска.. туку треба да не загрижува што младинците губат од Косово и Финска со 12 гола разлика.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.682
Поени од реакции
4.515
Тоа е младата ракометна сила на која се надеваме дека некогаш ќе не однесе до трофеи:)

Арно изјави Кире.. не треба толку да не загрижува што губиме од една Данска, Унгарија или Шведска.. туку треба да не загрижува што младинците губат од Косово и Финска со 12 гола разлика.
па нормално кога ракометни школи како што се Струга, Велес и Битола немаат ни клуб ни услови за тренирање што сакаш да има младинци? голем број репрезентативци се од овие градови или поминале нивни школи..
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Ај бе лето е време е за одмор, дај релаксирајте се малку и вие како нашиве ракометари :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom