Разлика од Samsung TV? до Samsung TV?

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Размилсувам да купам еден од овие модели:

SAMSUNG 43MU6102
SAMSUNG UE43MU6122KXXH
SAMSUNG UE43MU6172UXXH


Читам спецификации, но или не им се добро наведени, или навистина само едниот од нив има 3,5мм jack (излез за слушалки)?

По некоја шопинг логика најскапиот треба да е најдобар, но со технологијата не оди секогаш така...

Најважно ми е софтверот да е брз, да има излез за слушалки :), и добра слика. Звукот не ми е важен толку.

Има некој искуство, кој да го одберам од трите?

Благодарам однапред.

 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Сеедно кое сакаш сите три ,но првиот има појак звук со 20ват ,а вториот и третиот е по 10 ват мислам , сепак по твој вкус кое сакаш таа земи, ама тоа последниот поскапиот е со подобар панел со контраст слика. Но јас би идел на Сони или еЛЏи


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Сеедно кое сакаш сите три ,но првиот има појак звук со 20ват ,а вториот и третиот е по 10 ват мислам , сепак по твој вкус кое сакаш таа земи, ама тоа последниот поскапиот е со подобар панел со контраст слика. Но јас би идел на Сони или еЛЏи


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Супер одговор, благодарам. Мислев да земам Самсунг ради тоа што по некоа логика би требало да имаат најдобар софтвер?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Па да за софтвер донекаде но не е баш најдобар, софтверот е Tizzen додека Сони е со Андроид ,а ЛГ е Веб ОС .јас го користам Веб ОС на ЛГ и задоволен сум


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Па да за софтвер донекаде но не е баш најдобар, софтверот е Tizzen додека Сони е со Андроид ,а ЛГ е Веб ОС .јас го користам Веб ОС на ЛГ и задоволен сум


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
WebOS e побрз од Tizzen ?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Па исто е донекаде не сум пробал кај Тизен ,но тука игра улога со процесирачка моќ и оптимизација на ОС на тие двете не е баш сјајна


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Најдобро е да е со Аndroid телевизорот. Можностите за повеќе апликации да се инсталираат кој ги има и на мобилните го прави телевизорот повеќе корисен.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Па исто е донекаде не сум пробал кај Тизен ,но тука игра улога со процесирачка моќ и оптимизација на ОС на тие двете не е баш сјајна


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Имам користено Phillips со Android, скап модел. Беше спор... Ќе му земам еден Андроид box и чао пријатно, за Коди ми треба и за ништо друго...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Имам користено Phillips со Android, скап модел. Беше спор... Ќе му земам еден Андроид box и чао пријатно, за Коди ми треба и за ништо друго...
Токму тоа е причината што не сакам ТВ со вграден андроид затоа земав ЛГ со ВебОС и барем е побрз од тоа андроид што е спор и подобро посебен Бокс и ај чао


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom