Разликата во години

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Секако има одредена флексибилност во годините, но мислам дека најдобро можеш да се разбереш со некој што е во рамките на +- 5 години. Збориме за двајца кои имаат барем 20+ години, не за некоја комбинација 19 со 14 години.
 

Angel4eeee

Ke vi kazam po nekolku godini :D
Член од
7 март 2014
Мислења
38
Поени од реакции
14
Sto mislite za devojka od 21 godina vo vrska so 43 godisen ?? Bas me interesira, ne se zezam.I bez prasanja dali e za mene ili ne ok :pipi:
Znaci tuka razlikata e 22 godini :).
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
524
Поени од реакции
1.359
Sto mislite za devojka od 21 godina vo vrska so 43 godisen ?? Bas me interesira, ne se zezam.I bez prasanja dali e za mene ili ne ok :pipi:
Znaci tuka razlikata e 22 godini :).
Не сфаќам што би гледала една 21 годишна девојка, полна со живот во едно 43 годишно мажиште, што го има проживеано пола живот? Клише е муабетов ама стварно може татко да и биде. Различни гледишта на животот имаат. Ќе седнат да си кажуваат за нивниот тинејџерскиот живот и овој кога ќе и кажува каде искачал, оваа ќе го гледа ко теле, појма ќе нема кои се тие места :D Шала на страна, ова е прилично небитно ама што е многу, многу е...
Ама нели, секој си прави што сака и не треба да го интересира мислењето од околината.
 
Член од
16 март 2014
Мислења
118
Поени од реакции
174
Sto mislite za devojka od 21 godina vo vrska so 43 godisen ?? Bas me interesira, ne se zezam.I bez prasanja dali e za mene ili ne ok :pipi:
Znaci tuka razlikata e 22 godini :).
Ништо, полнолетна е сама нека си одлучи. Инаку првата мисла ми е дека е моментално секретарка во фирмата негова или има некоја друга слична корист. Во нормални услови ваква комбинација потешко. До такви предаторки не сакам да сум близу пошо знам дека ќе ме продадат во првата прилика.
 
F

FARANG

Гостин
Sto mislite za devojka od 21 godina vo vrska so 43 godisen ?? Bas me interesira, ne se zezam.I bez prasanja dali e za mene ili ne ok :pipi:
Znaci tuka razlikata e 22 godini :).
Ништо страшно доколку и тој се чуствува млад и може и сака да издржи таков ритам уште еднаш
 

Angel4eeee

Ke vi kazam po nekolku godini :D
Член од
7 март 2014
Мислења
38
Поени од реакции
14
Ништо, полнолетна е сама нека си одлучи. Инаку првата мисла ми е дека е моментално секретарка во фирмата негова или има некоја друга слична корист. Во нормални услови ваква комбинација потешко. До такви предаторки не сакам да сум близу пошо знам дека ќе ме продадат во првата прилика.
Фала ви на одговорите. :LOL:
Сердар те цитирам затоа што си најблиску:coffee:.Тој работи на место кај што е и она и малку поглавен и побогат. (државно работно место)
Ова ви го кажувам зашто се обидовте да ми одговорите на ова прашање кое многу ме мучеше.Сакам да го споделам и моето мислење со вас.Ја мислам дека кон околината ке бидат многу чудни зашто ја имам 20 а тато има 42 па според тоа воочувам нешто.Ама ако си се сакаат гајле им е за се.Уште еднаш фала ви мн на дадените мислења:love:.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.102
Поени од реакции
15.398
Ништо страшно доколку и тој се чуствува млад и може и сака да издржи таков ритам уште еднаш
И јас би ја „издржал“ иако е 3 : 1 во моја полза, и би и кажувал приказни за Дебарца,Малесија,Богомила море и за Сремски Фронт.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
6.868
Поени од реакции
23.274
Фала ви на одговорите. :LOL:
Сердар те цитирам затоа што си најблиску:coffee:.Тој работи на место кај што е и она и малку поглавен и побогат. (државно работно место)
Ова ви го кажувам зашто се обидовте да ми одговорите на ова прашање кое многу ме мучеше.Сакам да го споделам и моето мислење со вас.Ја мислам дека кон околината ке бидат многу чудни зашто ја имам 20 а тато има 42 па според тоа воочувам нешто.Ама ако си се сакаат гајле им е за се.Уште еднаш фала ви мн на дадените мислења:love:.
Си се сакаат...
Ми ја сруши фантазијата. :( Се надевав дека се работи за згоден, шармантен и потентен чичко, па малата се попалила.
 
Член од
16 март 2014
Мислења
118
Поени од реакции
174
И јас би ја „издржал“ иако е 3 : 1 во моја полза, и би и кажувал приказни за Дебарца,Малесија,Богомила море и за Сремски Фронт.
Ти со приказниве за сремски фронтови и дебарци не знам дали си трол . Па и те читав не ви давале до 25 години. Не зезај. Па татко ми мој е каде каде постар од тебе ама кажува како на времето дупеле се што ќе стигнеле, оделе по стриптизети, повраќале по тоа курвите, нешто најнормално било одвреме навреме да пушат хашиш и слични супстанции. Секс, драгс и рокнрол. Ниту за партии ги интересирало ниту фронтови. Им се смееле на тие кои оделе по партиски состаноци. И што е најинтересно на генерација нивна да им дојде денес некоја млада да проба да им се упика ќе ја отераат у три лепе, си ги поштоваат жените.
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.261
Ти со приказниве за сремски фронтови и дебарци не знам дали трол или си бил тутуш бо младоста. Па и те читав не ви давале до 25 години. Не зезај. Па татко ми мој е каде каде постар од тебе ама кажува како на времето дупеле се што ќе стигнеле, оделе по стриптизети, повраќале по тоа курвите, нешто најнормално било одвреме навреме да пушат хашиш и слични супстанции. Секс, драгс и рокнрол. Ниту за партии ги интересирале ниту фронтови. Им се смееле на тие кои оделе по партиски состаноци. И што е најинтересно на генерација нивна да им дојде денес некоја млада да проба да им се упика ќе ја отераат у три лепе, си ги поштоваат жените.
Можи само се фали татко ти, прашај ја и мајка дали навистина било така
 
Член од
16 март 2014
Мислења
118
Поени од реакции
174
Можи само се фали татко ти, прашај ја и мајка дали навистина било така
Муабетиве се од поодамна и мене ме интересираше дали ме фарба ама точни испаднаа. Само за пример имало низ бившите ју простори и комуни.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.261
Муабетиве се од поодамна и мене ме интересираше дали ме фарба ама точни испаднаа. Само за пример имало низ бившите ју простори и комуни.
За кое време кажуваш, 50 сетите? 60 сетите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom