Разигрување 13-16 место

Член од
4 март 2017
Мислења
998
Поени од реакции
2.093
Значи индиректно посочува дека друг го праел списокот, барем јас така сфатив.. Како тоа ти фалат играчи, а не се во состав..:toe:
3-ца од 4-цата споменати се во репрезентативна пензија (Јоновски, Миркуловски и Митков).
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.509
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.356
Никогаш не е така како што изгледа. И никогаш рачуницата дома и на пазар не е иста. Треба многу многу работа за нив.
А што очекуваш, каква игра да прикажат пример Талески,фитиљ,Крстевски,чурле и... кога 10 топки вкупно во животот размениле во репрезнтација?[DOUBLEPOST=1547997218][/DOUBLEPOST]
3-ца од 4-цата споменати се во репрезентативна пензија (Јоновски, Миркуловски и Митков).
А Прибак? со кога не е во добри односи што не е повикан? еве кај тренерот убави впечатоци оставил..
 
Последно уредено:
Член од
14 март 2010
Мислења
16.144
Поени од реакции
13.999
Член од
4 март 2017
Мислења
998
Поени од реакции
2.093
Кај глеате статистика? Не можам никаде да најдам. :toe:
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.194
Поени од реакции
1.582
Млади се, имаат капацитет и ќе се изделкаат. Еве веќе имаат отворени понуди, договори од светски екипи, сигурно вредат, и не се "трупци' како што се пишува тука..
Не знам, двајцата во кои навеќе надеж имавме, Талески и Кузмановски, мене не ми делува дека имаат нешто напреднато последниве две години. Двајцата се скоро 23 години. Кај е Сагосен на 23, Палмарсон кај беше, Циндриќ? Не ги споредувам нашиве со овие играчи, сакам да кажам ти ако си некој талент, веќе на 23 години ќе се носиш и ќе бидеш влијателен играч во екипа. Ако ти треба по овие години да билдаш искуство, тогаш може ќе бидеш просечен играч во добра екипа.

Стварно се осети отсуство на Миркуловски и Мојсовски.

Интересно е како Кире Лазаров се жалеше дека пред 7-8 години проблем било да се направи поширок список на репрезентативци, зошто немало играчи, немало база. Но, дека сега е сосема сменета ситуацијата и дека имаме таленти, младински школи. Условите се многу променети/ А, испаѓа дека ете и селекторот ни плаче по Митков и Миркуловски, што се играчи од времето кога немало играчи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.941
Поени од реакции
74.159
Даскалоски се повлече од репрезентацијата после денешниот меч, смета дека е време помладите да добијат шанса.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.949
Поени од реакции
184.353
Што се однесува до младите и Кире кажа дека тие се непрофесионални. Тука под непрофесионални не велам на тоа дека дремат на Инстаграм и играат Фортнајт туку најверојатно на тренинзите не се посветени во целост. Навистина е штета да имаш привилегија да тренираш со Кире Лазаров, да ги следиш потезите а да си индиферентен спрема тоа.
Не е толкав проблем што се веќе на 22-3 години, ракометот не е некој спорт каде што на овие години си веќе дефиниран како играч, ми текнува Радуловиќ почна да игра ракомет на 20 години па стигна до најдобрите крила во светот. Проблем е што ми делува дека се задоволни со статусот на „маалски фраери“, како само поради тој факт да се занимаваат со ракомет.

Само не се согласувам со Кире кој вели дека требало македонските тимови да ги форсираат, си има денес агенти, фирми кои те застапуваат, ќе си излезеш од зоната на комоција па ќе си заминеш во некој европски клуб. И да те форсираат нашиве клубови што, кога лигата за жал ни е смешна со еден професионален клуб и останатото само декор.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.367
Поени од реакции
9.015
има и друго, со Гонзалес можеби и ќе привлечевме некој странец да се натурализира, сега и тоа е мислена именка... всушност додека спиевме, Червар 2017 го стави Јагањац во нивната репка само да се кисели како зелка ако евентуално му притреба понатаму, а во репка им е германскиот косовар од 118кг... признавале или не, ние сме мала држава и мала база на потенцијали, мора и натурализации, ама и за тоа треба искуство и перспективно размислување......
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.194
Поени од реакции
1.582
Само не се согласувам со Кире кој вели дека требало македонските тимови да ги форсираат, си има денес агенти, фирми кои те застапуваат, ќе си излезеш од зоната на комоција па ќе си заминеш во некој европски клуб. И да те форсираат нашиве клубови што, кога лигата за жал ни е смешна со еден професионален клуб и останатото само декор.
Тој аргумент со форсирање е смешен. Ти ако си добар, никој нема на клупа да те остави. Сеа да те форсира тренер на сметка на резултати на клубот кој е приватна сопственост е смешно. Кај го има тоа. Што? Ќе го пуштиме малиов, па ако испаднеме од лига и не откаже спонзорот пари па клубот нема од што да живее и воопшто да функционира ќе се тешиме дека може овој некој ден ќе стане нешто и ќе и помогне на Македонија. Дај да бидеме озбилни.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.949
Поени од реакции
4.774
На врв Bottom