Разигрување 13-16 место

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.753
Поени од реакции
572
Салинас 3/3 ги даде потполно исто и на никој не му текнува нешто да напраи околу тоа и стручен штаб и играчи...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
12.516
Поени од реакции
6.497
некако истуркавме, следен предизвик на оваа генерација е со Турција таму... ( со Исланд тешко)
 
Член од
1 април 2018
Мислења
435
Поени од реакции
235
Katastrofalno prvenstvo, ne spored rankingot tuku spored toa sto ne dobivme nitu eden igrac koj moze da sluzi vo idnina. Ne go razbiram forsiranjevo na F.Lazarov. I da igrase toj i da ne igrase ke bevme otprilika isto plasirani samo sto vo vtoriot slucaj ke imavme dobieno nekoj mlad igrac za vo idnina.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.569
Добро е што не пројдовме група,сега ќе се брукавме со Франција и Германија.
Реално јас сум разочаран од нашите на светсково.
Прво многу повеќе очекував од Кузмановски мислев дека ќе се покаже нешто подобро од другите првенства,тој уназаден е од пред три години тоа што беше.
Друга работа не мислев дека толку ќе фали Јоноски во репрезентација,на тие позиции ептен пукаме обичен пас до пикер проаѓа како да не постои одбрана.
Во напад Жути фали превише ги нема тие влезови,асистенции, исклучувања над него.
Како се пензионираат постариве гледаме уствари колку биле значајни за успесите.
Кога се пензионираше Мојсо се осетија првите проблеми во напад,сега после Жути и Јоноски уште многу слабости.
Се плашам што ќе се деси после пензија на Кире.:place:
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.487
Поени од реакции
3.458
Многу аматерско светско првенство... Од аспект на информации и статистики достапни до јавноста - штама, никаде ништо.

Инаку џабе се нервирате, тие се тие играчи, силата е таа, капацитетот е тој. Не сакам да се правам captain obvious, ама Лазаров кај и да е ќе се пензионира, a тогаш и едни квалификации е прашање дали ќе ги поминеме. Brace yourselves.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.569
Кога тогаш Раул ќе си отиде тоа е јасно,според мене ќе остане до 2020 додека му е договорот,ама според резултатите тешко и до тогаш.
Ако си оди Раул најверојатно Парондо ќе го ставиме.:toe:
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.356
.

Инаку џабе се нервирате, тие се тие играчи, силата е таа, капацитетот е тој. Не сакам да се правам captain obvious, ама Лазаров кај и да е ќе се пензионира.
И по Лазаров ќе излези некој лидер во репрезентацијата. Треба само време да се прилагодат и да почнат да градат концепт на игра.
Овие постариве со години играат заедно, одлично се познаваат и имаат створено начин на игра што го практикуваат, па затоа и многу чудно ни изгледа кога млад играч ќе влета во таков ритам, и тешко се снаоѓа. Млади се, имаат капацитет и ќе се изделкаат. Еве веќе имаат отворени понуди, договори од светски екипи, сигурно вредат, и не се "трупци' како што се пишува тука..
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.487
Поени од реакции
3.458
И по Лазаров ќе излези некој лидер во репрезентацијата. Треба само време да се прилагодат и да почнат да градат концепт на игра.
Овие постариве со години играат заедно, одлично се познаваат и имаат створено начин на игра што го практикуваат, па затоа и многу чудно ни изгледа кога млад играч ќе влета во таков ритам, и тешко се снаоѓа. Млади се, имаат капацитет и ќе се изделкаат. Еве веќе имаат отворени понуди, договори од светски екипи, сигурно вредат, и не се "трупци' како што се пишува тука..
Никогаш не е така како што изгледа. И никогаш рачуницата дома и на пазар не е иста. Треба многу многу работа за нив.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.356
На врв Bottom