Разигрување 13-16 место

Член од
17 август 2014
Мислења
1.805
Поени од реакции
1.372
http://24rakomet.mk/лазаров-македонија-добива-еден-мулти/?fbclid=IwAR2kDHlHkvx-GpcCxC5fiX1km8vbDr1xUPEVKsy0gZV8fG7Gv6Xq6S-hQO8 Не дека ми е само пријател Крстевски па го фалам, еве коментар од Лазаров.
Кире само со какви емоции коментират за иднината на македонскиов ракомет и за сегашниве дешавајна.. мајсторе, капа до под !! :cuc::cuc:
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
14.390
Поени од реакции
9.046
ова со Чиле ќе биде интересно :cool:, иако пред утакмица 9.5 за Чиле бил коефициентот
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.767
Поени од реакции
588
Не знам дали приметивте буквално цело првенство во првите воведни 6-7 минути играме добро и водиме и од еднаш тежок пад каде што ни прават серии 4-0 и повеќе...стручниот штаб требаше да најде решение за овој дефект...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.390
Поени од реакции
9.046
работата е Оле Муле Рендера, се слушаше на Радио Скопје од пред земјотрес а и до 66...
имавме и препев,
Оле му ле рендера
се качив на бандера
бандерата се скрши...:confused:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.523
Поени од реакции
12.368
Која катастрофа се нашиве, одбранава не постои
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.767
Поени од реакции
588
Ја чекам и денес изјавата на Борко Ристовски не е страшно да се изгуби од Чиле сепак тие се посилна репрезантација

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.149
Поени од реакции
14.000
Ја чекам и денес изјавата на Борко Ристовски не е страшно да се изгуби од Чиле сепак тие се посилна репрезантација

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
пичето за тоа не е во составот,, а и се надевам дека со Исланд ќе му е последен меч во репрезентацијата.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.898
Каква брука сме....
Што е ова бе ова ли е таа ракометна иднина,најтешка работа на светот е да подадеш топка.
Не заслужуваме воопшто да играме со ваков пристап ,има репрезентации што ќе се борат за секое место нека ги пуштат нив да играат.
Едвај чекаат нашите да си отидат,и кога ќе дојдат во МК веднаш во кафана да се прослави успехот.:tapp:
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.776
Ептен ја претерува и Раул и без оглед што ќе го бранат заслужува и тоа како критика. Да играш 5-1 одбрана, на екипа која единствен начин да биде опасна во напад е преку индивидулани влезови од било која страна и игра на пикер е рамно на лудост.

А да не зборувам за она упорно форсирање на Ф.Лазаров кога сме со играч повеќе, со што и губиме по 10-15 секунди од времето кога имаме предност и правиме по минимум 2 некогаш и 3 замени со што оставаме огромен простор за брз центар или транзиција за противникот.

Се знае како се победуваат вакви екипи - играш на начин на кој ќе им дадеш минимум шанса за лесни голови. Ние го играме спротивното од ова во тактичка смисла. А ако им дадеш шанса на екипи како Чиле и тоа како знаат како да ја користат.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.390
Поени од реакции
9.046
Ја чекам и денес изјавата на Борко Ристовски не е страшно да се изгуби од Чиле сепак тие се посилна репрезантација

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
па и не е за потценување , Австрија ја победија со +8... а Норвешка и Данска и нас ќе не наполнеа ако бевме таму во таа група...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.390
Поени од реакции
9.046
овие пожарникариве од Чиле запнале, слушнале Пелистер сака да се засилува :cool:
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.281
Поени од реакции
1.955
Браво за Даскалоски, ај што беше единствен што не доби минутажа на ланско ЕП, епа заслужи сега на СП да игра барем малку...
 
На врв Bottom