Развод другари..... Како до враќање во игра?

Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
По 17 години брак - сам.
Сега што?
Koncetriraj se prvo na 2 raboti
-Finansiska stabilnost
-Psihicka stabilnost

Finansii, jasno e... Trosoci za razvod, advokati, alimentacija (ako 2deca se kaj majka im), podelba na celiot imot... Mnogu polesno ke go pomines peridot ako barem ne mora da mislis na vakvi problemi...

Psiha... Vikaat deka posle smrt na blizok, razvodot e vtor najgolem stress. Racunaj deka zivotot od koren ke ti se smeni vo mnogu aspekt I. I bidi spremen na toa. Nikako, ama nikako ne smees da padnes psihicki... Mnogu, mnogu razgovor so bliski luge, duri ako treba I psiholog... Najdi I prakticiraj bilo kakva rabota sto ti pravi zadovolstvo, nekoe hobi, kniga, motori, setanje, ili slicno...

Uste, koncetriraj se na odnos so decata, racunaj deka I tie se pod stress I pomogni I'm sto polesno da go pominat ovoj period I ne daj Boze, da ne I'm ostavi trag na psihicki razvoj. Bidi najdobar tatko.

Drugo, loso: Ako veke razvodot ne pominal civilizirano, so obostran dogovor - bidi spremen na site mozni prljavi raboti od bivsata partnerka... Niedna podlost sto si ja slusnal ili videl na film, da ne te iznenadi..

Dobro : Za sreka, coveckiot organizam e tolku sovrsena rabota sto obicno lesno se prilagoduvanje na sekoja situacija. Samo treba vreme. Ke vidis, posle 1-2 godini, raboti sto sega te vadat od takt, togas ke ti bidat banalni...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Што и да значи ова во нечиј живот... Гледај го филмот Алфи и ќе заклучиш сам дали е подобро да си плејбој или пак да имаш здрав однос со една личност.
Ти нема да стигнеш до врска со друга личност ако не изгледаш плејбој, не на таа возраст. Освен ако не си прљаво богат.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.646
Поени од реакции
20.660
Избриши слузе и мрсољи. Не си један и једини у овакфу ситуацију.
Колко и да си у гомна до гушу, главу горе за да не ти смрди.

Што ке ти совет од нас. Сакаш почни од ново и тражи си пичиња.
Сакаш умри си сам.

Ама!!!
Ама не ги запоставуј деца, биди сс њима доживотно!
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.725
Поени од реакции
969
Две во едно друже, ако е млад и сака деца понатаму од 2 брак и воопшто сака брак со „албанка“ најдобро ќе помине. Доколку е постар, пак од др страна гледано и сака друшка... пак подобро ќе помине.

Тоа дали треба или не треба да се жени тој си знае, времето ќе му покаже.
Денес барем секој 2 брак е разведен и повторно се женат се мажат па ене ги сите здрави, живи, весели.
Точно е дека сам си знае дали сака втор брак , јас само кажав мое мислење. А за друшка од ''албанките'' , не сум сигурен дека тие би сакале само така да му бидат партнер некому. Колку шо знам тие си бараат маж со кој ќе имаат деца и фамилија , а бидејќи чоеков веќе има 2 деца не верувам да сака уште некое.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Точно е дека сам си знае дали сака втор брак , јас само кажав мое мислење. А за друшка од ''албанките'' , не сум сигурен дека тие би сакале само така да му бидат партнер некому. Колку шо знам тие си бараат маж со кој ќе имаат деца и фамилија , а бидејќи чоеков веќе има 2 деца не верувам да сака уште некое.
И јас кажав само свое мислење и да, нормално секоја жена да сака потомство... тоа се разговара пред да се регистрираш.
Како и да е, еве сам си кажа човекот, пишал тука за да му олесни бидејќи е изненаден од развојот на настаните.

ЈБГ, живот.
 
Член од
15 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
52
Колку години си? :)
И каде сакаш да се враќаш, во која игра? :)
47.
Во животот да се вратам.
Семејството ми беше сѐ.
Автоматски споено мислење:

Koncetriraj se prvo na 2 raboti
-Finansiska stabilnost
-Psihicka stabilnost

Finansii, jasno e... Trosoci za razvod, advokati, alimentacija (ako 2deca se kaj majka im), podelba na celiot imot... Mnogu polesno ke go pomines peridot ako barem ne mora da mislis na vakvi problemi...

Psiha... Vikaat deka posle smrt na blizok, razvodot e vtor najgolem stress. Racunaj deka zivotot od koren ke ti se smeni vo mnogu aspekt I. I bidi spremen na toa. Nikako, ama nikako ne smees da padnes psihicki... Mnogu, mnogu razgovor so bliski luge, duri ako treba I psiholog... Najdi I prakticiraj bilo kakva rabota sto ti pravi zadovolstvo, nekoe hobi, kniga, motori, setanje, ili slicno...

Uste, koncetriraj se na odnos so decata, racunaj deka I tie se pod stress I pomogni I'm sto polesno da go pominat ovoj period I ne daj Boze, da ne I'm ostavi trag na psihicki razvoj. Bidi najdobar tatko.

Drugo, loso: Ako veke razvodot ne pominal civilizirano, so obostran dogovor - bidi spremen na site mozni prljavi raboti od bivsata partnerka... Niedna podlost sto si ja slusnal ili videl na film, da ne te iznenadi..

Dobro : Za sreka, coveckiot organizam e tolku sovrsena rabota sto obicno lesno se prilagoduvanje na sekoja situacija. Samo treba vreme. Ke vidis, posle 1-2 godini, raboti sto sega te vadat od takt, togas ke ti bidat banalni...
Подлостите почнаа.
Жртви - јас и децата.
Автоматски споено мислење:

А она бара друг брак?
Сеедно ми е.
Мислев цивилизиран развод ќе биде, се претвара во пекол.
 
Член од
15 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
52
Избриши слузе и мрсољи. Не си један и једини у овакфу ситуацију.
Колко и да си у гомна до гушу, главу горе за да не ти смрди.

Што ке ти совет од нас. Сакаш почни од ново и тражи си пичиња.
Сакаш умри си сам.

Ама!!!
Ама не ги запоставуј деца, биди сс њима доживотно!
Со децата сум супер и ми фали и повише време со нив. Не знам кај да барам женско друштво, цело Скопје дечурлана е. Каде одат 40+ луѓето?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.866
Поени од реакции
23.682
Со децата сум супер и ми фали и повише време со нив. Не знам кај да барам женско друштво, цело Скопје дечурлана е. Каде одат 40+ луѓето?
Порано в.п.ш. места беа Салун, Џубокс и Балет. Сега во првото се деца, а второто не работи. Едино во третото пробај си ја среќата. Исто и во Мр. Џек.
Ама сепак статистички најголеми шанси имаш со планинарски друштва. Се што е разведено, мажено а бара швалери, екс промискуитетни жени што сега се пронаоѓаат во животот, разочарани од љубовта и мажите, се е по планините.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
488
Поени од реакции
482
Порано в.п.ш. места беа Салун, Џубокс и Балет. Сега во првото се деца, а второто не работи. Едино во третото пробај си ја среќата. Исто и во Мр. Џек.
Ама сепак статистички најголеми шанси имаш со планинарски друштва. Се што е разведено, мажено а бара швалери, екс промискуитетни жени што сега се пронаоѓаат во животот, разочарани од љубовта и мажите, се е по планините.
Знаеш ли зошто се' е по планините?
Затоа што таму има дискретност.
И не за џабе се тие планинарски друштва за рекреација. :D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom