Радио емисии

Член од
4 април 2021
Мислења
2
Поени од реакции
1
Дали слушате емисии на радио?

Ја слушам често Пецетека на Урбан ФМ, но не сум запознаен со други вакви емисии (претежно музика, малку зборување).
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
282
Поени од реакции
392
TIKtak i Zorka na radio 2, pozitiva od sabajle na radio 2
 
Член од
7 јуни 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Исто така, редовно користам радио за да слушам музика. Тоа се одлична и привлечна музика.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.670
Поени од реакции
5.571
Пред неколку години додека одев средно школо слушав редовно Метрополис и Петар за појадок и пауза. Интересна емисија со многу зезанции и смеа ама старава екипа полека почна да си заминува, дојде Маја Казакова со уште една. Метрополис послабо се фаќа во Тетово на некој места а на работа само на телефон имам интернет и се помалку и помалку ја слушам емисијава.

Сега слушам МРТВ Радио 2 претежно попладне. Имаат убави емисии со убав избор музика. Албатрос, Заводлива квечерина се убави емисии.

Во Скопје главен град има повеќе избор радио станици додека пак во помаливе градови послаб е изборот на локални и национални радио станици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom