Работа со пола работно време

Член од
10 февруари 2010
Мислења
765
Поени од реакции
249
Дечки,

Имам потреба од работа со пола работно време, максимум 5 саати на ден.
Знае некој каде/што или да посочи нешто?
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
417
Поени од реакции
545
So srekja barajki ja, vo ovaa drzava so polno rabotno vreme nemozes da najdes ne pa so pola :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.930
Поени од реакции
16.244
со ова само ти губиш, ни си пријавен ни ништо, а плата нула земаш у исто време. Што ќе ти сменат уште 3 саати ако поседиш негде
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
765
Поени од реакции
249
со ова само ти губиш, ни си пријавен ни ништо, а плата нула земаш у исто време. Што ќе ти сменат уште 3 саати ако поседиш негде
Веќе имам една и сум пријавен таму
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.086
Поени од реакции
9.495
So srekja barajki ja, vo ovaa drzava so polno rabotno vreme nemozes da najdes ne pa so pola :D
Ајде бе жити се?
Работа има, и тоа многу. (https://www.vrabotuvanje.com.mk/)
Сеа тоа дали вреди да се работи за тие пари е друга тема за дискусија. Ама, секако е подобро отколку без ебан денар и да пцуеш на политичарите.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.506
Поени од реакции
6.010
Распрашај се по кафичите, таму има шанси да те земат на пола работно време или пак такси компаниите ако имаш возачка дозвола
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.862
Поени од реакции
1.044
Дечки,

Имам потреба од работа со пола работно време, максимум 5 саати на ден.
Знае некој каде/што или да посочи нешто?
Бургер кинг.
 
Последно уредено:
Член од
10 февруари 2010
Мислења
765
Поени од реакции
249
Бургер кинг.
Видов, имаа, да, ама завршиле огласите
Автоматски споено мислење:

Распрашај се по кафичите, таму има шанси да те земат на пола работно време или пак такси компаниите ако имаш возачка дозвола
Такси не би, не сакам со седење. Седам на работа и онака.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.966
со ова само ти губиш, ни си пријавен ни ништо, а плата нула земаш у исто време. Што ќе ти сменат уште 3 саати ако поседиш негде
Се е ствар на договор. Ако успееш да се договориш зошто да не. Некој спомна веќе, ваљда по кафичи би требало да нудат вакво нешто. Од пријавувањето и немаш некоја посебна корист ако успееш да се договориш да го земеш кеш она што работодавачот би го платил на државата.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
765
Поени од реакции
249
Се е ствар на договор. Ако успееш да се договориш зошто да не. Некој спомна веќе, ваљда по кафичи би требало да нудат вакво нешто. Од пријавувањето и немаш некоја посебна корист ако успееш да се договориш да го земеш кеш она што работодавачот би го платил на државата.
Со кафичи не сум сретнал некој со пола раб време
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.966
Со кафичи не сум сретнал некој со пола раб време
Претпоставка беше не знам за сигурно. Има ваљда и други работи што можеш за пола време да ги работиш ваљда ќе се најде некој друг конкретен совет да даде.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.395
Поени од реакции
21.304
Бургер кинг.
+1
Дечки,

Имам потреба од работа со пола работно време, максимум 5 саати на ден.
Знае некој каде/што или да посочи нешто?
Испрати CV на zlatkostojkovski@yahoo.com, ќе го препратам јас. Нема врска што се завршени огласите.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.506
Поени од реакции
3.210
Со кафичи не сум сретнал некој со пола раб време
Баш има во кафичи што работаат на пола работно време, „летечи“, така да распрашај се поубаво ;)

Исто, не знам како оди и како е регулирано во законодавството наше но побитно ти е да прашаш како би работел на пола работно време (покрај постоечката работа која ја имаш) т.е. каде и како тоа да ти биди пријавено... (давачки здравствено, пензиско...) дали смееш и слично.... тоа мислам ти е побитниот дел.

За работа, ќе најдеш сигурно. Со среќа!

п.с. распрашај се и во некое Tobacco :))
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.395
Поени од реакции
21.304
Исто, не знам како оди и како е регулирано во законодавството наше но побитно ти е да прашаш како би работел на пола работно време (покрај постоечката работа која ја имаш) т.е. каде и како тоа да ти биди пријавено... (давачки здравствено, пензиско...) дали смееш и слично.... тоа мислам ти е побитниот дел.
Смее да биде пријавен на 2 работни места со скратено работно време. Тоа е исто како 1 полно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom