Работа на брод

Член од
22 февруари 2019
Мислења
26
Поени од реакции
13
затоа и прашувам дали на некого веке му стигнало, 4 до сега што работат на брод а парите ги ставаат на наша сметка(евра) нема ништо стигнато преку ујп а рокот нели е при крај 31мај.
Ако е девизен прилив, од годинава ујп добива месечен извештај за сите девизни приливи, што значи мора да пријави приходот и плати до 10-15 ти мислам следниот месец.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
774
Поени од реакции
2.406
Во ред реков не сум сигурен така нека биде
Волшебна Македонија не ти дава работа а сака да ти ги земи парите за кои сам си се мачел
:oeoeoe:
да сне здрави и живи друго не е битно...
 
Член од
22 февруари 2019
Мислења
26
Поени од реакции
13
Во ред реков не сум сигурен така нека биде
Волшебна Македонија не ти дава работа а сака да ти ги земи парите за кои сам си се мачел
:oeoeoe:
да сне здрави и живи друго не е битно...
Не беше насочено директно кон тебе, само му посочив на @123456 дека ако се пратени парите во МК на сметка, обавезно знаат и ќе треба да се плати.

Инаку во однос на државата, се согласувам, решиле да останат без народ ваљда.
 
Член од
15 август 2006
Мислења
18
Поени од реакции
2
Во ред реков не сум сигурен така нека биде
Волшебна Македонија не ти дава работа а сака да ти ги земи парите за кои сам си се мачел
:oeoeoe:
да сне здрави и живи друго не е битно...
Користи си ја од таму картичката oceanpay или која да е и не плајчај ништо
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.256
Поени од реакции
4.431
URGENT!! ONLY WITH KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT
WE ARE IN URGENT NEED OF PLUMBERS AND FITTERS
Do not miss the opportunity to work on an amazing Cruise Line.DESCRIPTION:
*The Plumber has to assist Hotel engineer in repairing hotel machinery and all plumbing. He participates with the electricians and A.C technicians to warranty the comfort of passengers and crew.

*The Fitter assists engineers with maintenance and repairs, specifically welding.
Has to cooperate with maintenance and repairs of all machinery.

REQUIREMENTS:
*One or two years of strong experience in this position on land or a similar position on a cruise ship.
* Completion of basic education equivalency required.
* Ability to speak English clearly, distinctly and cordially with guests.
* Must meet all physical requirements, including the ability to participate in emergency life-saving drills and required training.

BENEFITS:
*Salary: 3 600 EUR monthly worked
*Accommodation: shared accommodation
*Start date and contract length: 6/7 months

If you have relevant work experience for any of the above positions and you are enthusiastic about evolving professionally, please send us your CV in English on info@kouzon.com.mk with Subject line: “Fitter/Plumber”.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
11
Поени од реакции
0
Kolku e prosecno vreme za cekane da se najdi rabota i da se pocni dogovorot? Fala odnapred
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
267
Поени од реакции
206
od 3 nedeli do 12 meseci :D zavisi koja pozicija i kolku e barana, kolku lugje cekaat, na koja kompanija, kolku si kvalifikuvan. kolku imash srekja. nema pravila.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
11
Поени од реакции
0
Dali so rabota na brod se dobiva B1? imam slusnato ako izrabotis 1 - 2 dogovori ja dobivas B1 vizata fala odnapred
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
269
Поени од реакции
274
Dali so rabota na brod se dobiva B1? imam slusnato ako izrabotis 1 - 2 dogovori ja dobivas B1 vizata fala odnapred
првиот договор само C1/D добив, на 10 месеци, а вториот договор морав пак да аплицирам аплицирав и за В1, и ги добив и двете на пет години. Немаше никакви додатни прашања и компликации.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
11
Поени од реакции
0
првиот договор само C1/D добив, на 10 месеци, а вториот договор морав пак да аплицирам аплицирав и за В1, и ги добив и двете на пет години. Немаше никакви додатни прашања и компликации.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
fala na odgovorot
 
Член од
27 септември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво на сите морнари :D
Ме интересира колку сертификати се добиваат по положувањето на STCW? Дали може некој да ги наброи по име?
Благодарам.
 
Член од
23 јуни 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
zdr
nov sum na forumot.
me interesira za rabota na brod.
na koi kompanii da apliciram i kako.
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
269
Поени од реакции
274
Здраво на сите морнари :D
Ме интересира колку сертификати се добиваат по положувањето на STCW? Дали може некој да ги наброи по име?
Благодарам.
за ден два ќе ти ги набројам сите, да ги најдам чим се вратам дома во вторник.

zdr
nov sum na forumot.
me interesira za rabota na brod.
na koi kompanii da apliciram i kako.
колку што знам, има три агенции (во компанијата те вработува агенција) во Скопје, јас отидов преку Мајоми, ти се наоѓаат на 15 метри од Силбо спроти Универзална, а за апликација прво што ти треба е желба, отиди на разговор, и отворено ќе ти кажат што и како.
Исто така имаш Коузон на Булевар Климент Охридски, и Астериа спроти Соборен Храм во Скопје (мислам).
 
На врв Bottom