Работа на брод

Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Веќе некое време Коузон праќа луѓе на Dry-Docs, моментално обемот на работата е доведе на ниво да во моменти има и над 100 луѓе распоредени на неколку бродови.

Платата е 32 фунти дневно. И се работи на тоа да се пази мајсторите што му прават ремонт на бродот да не го запалат додека сечат или заваруваат.
Какво CV се бара за ова? Освен STCW?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Какво CV се бара за ова? Освен STCW?
Реално ЦВ :) Селекцијата ја прави колегата што е задолжен за оваа програма.
Кога ќе ги планира тимовите да може да избалансира поискусни со помалку искусни момци и девојки во тим.[DOUBLEPOST=1549557851][/DOUBLEPOST]
HOW TO ENTER

  1. This image upload competition (the "Promotion") is restricted to UK and Republic of Ireland residents

Ништо од бизнисов, продолжувам да ги мразам Ројал :pos:
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2017
Мислења
13
Поени од реакции
1
Ако може помош околу CV за работа на брод, се решив да аплицирам па ако има некој да пушти да видам или да објасни. фала
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
730
Поени од реакции
924
Можно е некако да се замини како пар за работа на брод ?
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
458
Поени од реакции
486
Ако може помош околу CV за работа на брод, се решив да аплицирам па ако има некој да пушти да видам или да објасни. фала
Што ти е потребно? Во резимето (Сивито), имам набројано што сум работел, јас бев фотограф, и во моето резиме имав набројано места каде што сум "работел" како фотограф. ;) ;)

Можно е некако да се замини како пар за работа на брод ?
да, како пар во брак. Инаку, не, т.е. можете, ама тоа е прашање на среќа, ако се паднете на ист брод.
Друга опција е да отидете заедно, и да ве стават на различни бродови, наредниот договор да барате да сте на ист. Иако можете да барате и двајцата за време на интервјуата, да се распрашате, па да ве примат, но слаби се шансите за тоа.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Просечна плата за обезбедување на брод ?
Не знам просечна, ама знам точно инфо за Ројал групацијата (Ројал, Селебрити...)

· During the interview, we only mention the lowest salary which is USD 1163 for Security Guard and USD 1575 for the Guest Security Supervisor.
The salary will still change once they have been approved and selected for a specific brand.

· Contract length for Security Guard is between 26-34 weeks depending on the brand, and for Guest Security Supervisor it’s 26 weeks.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Kouzon have an urgent need for a FEMALE lifeguard for March 3rd join date.
Salary 1400$ contract length 36 weeks.
If you are suitable candidates that will be able to prepare all the documents on time please forward to us TODAY.
As well I would like to mention that we are looking to interview Lifeguards (both genders) for April openings.
info@kouzon.com.mk
#InAKouzonWorld
 
Член од
21 декември 2018
Мислења
169
Поени од реакции
75
zdravo sakam da prasam kolku pari ke me cini celata procedura za rabota na brod preku kouzon po moznost za ncl .Majomi na drugar mi mu baraa j 600 evra za stcw sertifikat koj se polaga vo hrvatska i plus drugi trosoci viza itn sto e premnogu
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
zdravo sakam da prasam kolku pari ke me cini celata procedura za rabota na brod preku kouzon po moznost za ncl .Majomi na drugar mi mu baraa j 600 evra za stcw sertifikat koj se polaga vo hrvatska i plus drugi trosoci viza itn sto e premnogu
За да се качиш на брод на NCL потребно ти е:
- лекарски преглед кој чини 9500-10250 денари во зависност дали работиш со храна или не.
- вакцини против тетанус и жолта треска, 1000 + 3600
- потврда за неосудуваност + превод на англиски, 500-1000 денари зависи колку ќе ти земат за превод
- американска виза, 160 долари

Кон Коузон имаш трошок од 500 денари за аплицирање.

Од трошоците погоре ти се рефуднира на брод се освен апликациите кон Коузон и кон судот и преведувачот.
 
Член од
21 декември 2018
Мислења
169
Поени од реакции
75
За да се качиш на брод на NCL потребно ти е:
- лекарски преглед кој чини 9500-10250 денари во зависност дали работиш со храна или не.
- вакцини против тетанус и жолта треска, 1000 + 3600
- потврда за неосудуваност + превод на англиски, 500-1000 денари зависи колку ќе ти земат за превод
- американска виза, 160 долари

Кон Коузон имаш трошок од 500 денари за аплицирање.

Од трошоците погоре ти се рефуднира на брод се освен апликациите кон Коузон и кон судот и преведувачот.
За да се качиш на брод на NCL потребно ти е:
- лекарски преглед кој чини 9500-10250 денари во зависност дали работиш со храна или не.
- вакцини против тетанус и жолта треска, 1000 + 3600
- потврда за неосудуваност + превод на англиски, 500-1000 денари зависи колку ќе ти земат за превод
- американска виза, 160 долари

Кон Коузон имаш трошок од 500 денари за аплицирање.

Од трошоците погоре ти се рефуднира на брод се освен апликациите кон Коузон и кон судот и преведувачот.
Fala druze na odgovorot . Super ako e taka kako sto kazuvas vednas apliciram prakam cv
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
За да се качиш на брод на NCL потребно ти е:
- лекарски преглед кој чини 9500-10250 денари во зависност дали работиш со храна или не.
- вакцини против тетанус и жолта треска, 1000 + 3600
- потврда за неосудуваност + превод на англиски, 500-1000 денари зависи колку ќе ти земат за превод
- американска виза, 160 долари

Кон Коузон имаш трошок од 500 денари за аплицирање.

Од трошоците погоре ти се рефуднира на брод се освен апликациите кон Коузон и кон судот и преведувачот.
пак за некого се многу пари но најбитно мене ме интересира која е гаранцијата дека ке те изберат,да не се само фрлени пари во вода,како оди процедурата?сигурно има премногу кандидати како ли одбирате от нив??
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
пак за некого се многу пари но најбитно мене ме интересира која е гаранцијата дека ке те изберат,да не се само фрлени пари во вода,како оди процедурата?сигурно има премногу кандидати како ли одбирате от нив??
Сите трошоци се АКО ја добиеш работата.
До тогаш имаш трошок од само 500 денари, и евентуално тренингот кој што го правиме пред поголемите интервјуа (4500-6500 ден.)

А за трошоците што ќе се направат, дури и да отидеш на Стајнер, компанија која е финансиска најисцрпувачка додека да заминеш на брод, пак се враќаат со еден месец работа.
 
Член од
21 декември 2018
Мислења
169
Поени од реакции
75
ako se samo tie trosoci e ok ako e 1000 evra i nad nisto . Za 1000 evra se vadi bugarski za 6 meseci mozebi i pobrzo
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
ОК, вадиш бугарски, идеш у Германија или некоја друга земја, работиш, плаќаш даноци, плаќаш кирија, плаќаш за храна, и што ќе ти остане?

На брод со првиот месец ги покриваш трошоците кои си ги имал за да се качиш и потоа се ти е чиста пара. Знам дечко кој што издржа цел договор од 7 месеци без ништо да купи (уствари у Италија купи паста за заби, немаше понесено доволно од Македонија).

И плус, шансите да напредуваш на брод од позиција на позиција ти се многу подобри отколку у било која западно-европска земја. Колку време ќе ти треба за да стигнеш до тоа од плата да ти остануваат чисти 5000 евра?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom