Работа како диспечер во камионџискиот бизнис

Член од
18 декември 2017
Мислења
14
Поени од реакции
5
Добар ден Прилепска фирма која веќе работи 2 години успешно со Американски пазар за камиони DRYVAN, Reefer има потреба од диспечер со или без работно искуство предност ќе имаат кандидатите со искуство.
Работно време 14:00 - 00:00 Понеделник до Петок
Не се работи за американски празници
Одлични услови за работа
Мобинг нема се цени секој вработен и има пријатна работна атмосфера
Работата се работи од канцеларија
За подетални информаци ве молам контактирајте ме во порака ви благодарам однапред.
 
Член од
18 декември 2017
Мислења
14
Поени од реакции
5
Здраво дечки доколку некој сака да работи во фирма како диспечер контактирајте ме Канцлеариите ни се најдуваат во Прилеп
Нема мобинг
Навремена плата
Пријатни услови за работа
Сабота Недела не работни денови
Бараме кандидати со минимум 6 месеци искуство контактирајте ме за повеже инфо.
 
Член од
3 мај 2022
Мислења
1
Поени од реакции
1
Здраво дечки,
Тимот на LIV Enterprises моментално се шири и има потреба од спремен кадар на диспечери со познавање на Шпански јазик, кои би работеле во нашиот dispatch сектор. Ве замолуваме сите заинтересирани нека ме контактираат или да се јават на нашата Регрутерка на +389 71 345 233. Ви благодариме.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Здраво дечки,
Тимот на LIV Enterprises моментално се шири и има потреба од спремен кадар на диспечери со познавање на Шпански јазик, кои би работеле во нашиот dispatch сектор. Ве замолуваме сите заинтересирани нека ме контактираат или да се јават на нашата Регрутерка на +389 71 345 233. Ви благодариме.
Ај тоа спремен кадар можеби ќе го најдете,ама со познавање на шпанскиот јазик малку потешко,такви се ептен ретки во Македонија,во секој случај со среќа во потрагата
Автоматски споено мислење:

Добар ден Прилепска фирма која веќе работи 2 години успешно со Американски пазар за камиони DRYVAN, Reefer има потреба од диспечер со или без работно искуство предност ќе имаат кандидатите со искуство.
Работно време 14:00 - 00:00 Понеделник до Петок
Не се работи за американски празници
Одлични услови за работа
Мобинг нема се цени секој вработен и има пријатна работна атмосфера
Работата се работи од канцеларија
За подетални информаци ве молам контактирајте ме во порака ви благодарам однапред.
Работно време од 14 до полноќ?!? Да не претерувате малце со работното време? Трудова инспекција ве има посетено?
 
Член од
2 ноември 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo
Se baraat dispeceri za rabota vo Americka firma od kancelarija Skopje so minimum 5-6meswci rabotno iskustvo....
Koj e zainteresiran neka pise...
Pozdrav
 
Член од
23 декември 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo
Se baraat dispeceri za rabota vo Americka firma od kancelarija Skopje so minimum 5-6meswci rabotno iskustvo....
Koj e zainteresiran neka pise...
Pozdrav
Pozdrav

Jas sum dispecer so 4 godisno iskustvo, MK-EU; EU;EU
I imam 2 meseca obuka za USA market Dryvan, DAT i drugi load bordovi, no 90% DAT
Dokolkuste zainteresirani moze da se slusneme 078-234-383
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Zdravo
Se baraat dispeceri za rabota vo Americka firma od kancelarija Skopje so minimum 5-6meswci rabotno iskustvo....
Koj e zainteresiran neka pise...
Pozdrav
Опа бато,со минимум 5-6 месечно искуство а? Со ова сами се издавате какви сте,не сакате да губите време за обука и одма обучен кадар,тип-топ спремен за работа уште од првиот ден,епа со среќа во потрагата ама едини начин за да привлечете таков кадар со искуство е да го одврзете ќесето повеќе :)
 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
77
Поени од реакции
36
Здраво дечки. Би сакал да ве прашам - дали некоја диспечерска компанија за американски пазар нуди обука за луѓе кои немаат искуство во оваа област? По професија сум новинар, но сакам да направам промена на кариера што е можно поскоро! Имам солидно познавање од англиски јазик
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.109
Поени од реакции
8.895
Здраво дечки. Би сакал да ве прашам - дали некоја диспечерска компанија за американски пазар нуди обука за луѓе кои немаат искуство во оваа област? По професија сум новинар, но сакам да направам промена на кариера што е можно поскоро! Имам солидно познавање од англиски јазик
kolku sto jas znam (deka dosta prijateli i poznanici go rabotat ova), nema.
tie sto gi znam, direktno pocnale da rabotat - na pocetok se vodele kako na praksa ili nesto slicno, pa so tek na vreme gi ucele rabotite koi im trebaat.
bi ti preporacal ako imas nekoj poznanik so go raboti ova, ili nekoj sto ima kamioni, da gi zamolis ako moze da ti pokazat osnovni raboti. neznam kolku se slicni ili razlicni evropski i americki pazar, ne sum go rabotel ova.
 
Член од
5 февруари 2023
Мислења
3
Поени од реакции
0
Dali nekoi ima informacii kako i dali e mozno da se raboti kako dispecer no ne za vo USA tuku za vo EU i koi se uslovite.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Ме заинтересира еден пријател за бизнисов, плус гледам многу корисни совети на темата, али сепак неможам да преминам преку фактот дека нема менување смени.

Работење секој ден од 2 до 10 или 11 ќе ти поремети цел живот, нема навикнување на ова освен ако не си некој 20 годишен и живееш само за да се испукаш викендот.

Ако се отвори некојпат за кинески пазар би било супер.:ROFLMAO:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Ме заинтересира еден пријател за бизнисов, плус гледам многу корисни совети на темата, али сепак неможам да преминам преку фактот дека нема менување смени.

Работење секој ден од 2 до 10 или 11 ќе ти поремети цел живот, нема навикнување на ова освен ако не си некој 20 годишен и живееш само за да се испукаш викендот.

Ако се отвори некојпат за кинески пазар би било супер.:ROFLMAO:
nauci go biznisot i preseli se u drzava so ista ili slicna vremenska zona. da zivees na bali i da rabotis za aus firma ke pocinas u 6 sabajle i ke zavrsuvas u 2 rabotejki od doma u vila na plaza. :icon_mrgr:

ti baraj nesto za EU pazar ako ima.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
ако почнуваш ова според некои што ги знам што ми збореле почнуваш со graveyard shift, тие нивните ги туркаат да работат прва или втора смена.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
ако почнуваш ова според некои што ги знам што ми збореле почнуваш со graveyard shift, тие нивните ги туркаат да работат прва или втора смена.
Нема прва смена, се работи по американска временска зона. 2 попладне почнуваш, кај нив на источниот брег е 8 сабајле. Работиш до 10-11 вечер кога кај нив е 4-5.

Убав совет од кано, научи го бизнисот и правец во нивна држава. Се бараат секаде еден куп огласи најдов.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Нема прва смена, се работи по американска временска зона. 2 попладне почнуваш, кај нив на источниот брег е 8 сабајле. Работиш до 10-11 вечер кога кај нив е 5-6.
зависи, некои во 3 работат, втора смена е најзахтевна за eastern time, прва и трета полабаво. Америка е башка голема и има неколку временски зони. Ако е пацифик тајм, позахтевно ќе биде трета смена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom