Работа како Собар/ка на туристички места

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Кајганџии ако има ваква или слична тема слободно пријавувајте и нека спојуваат, Ме интересираат огласи, понуди за работа како собар, за сезонска работа на локации на Балкан: Бугарија, Грција, Црна Гора за во лето и по можност на туристичките места, Секакви инфо, искуства и совети се добредојдени. Ако до сега немало тема за собари, еве официјализација. Уелкам :D
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Повеќе ќе заработеш ако запалеш кола и идеш до веро да пазаруваш нешто јадење за една недела и директ грчка од место до место. Не ти се исплаќа да бркаш агенции за работа на балкано.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Повеќе ќе заработеш ако запалеш кола и идеш до веро да пазаруваш нешто јадење за една недела и директ грчка од место до место. Не ти се исплаќа да бркаш агенции за работа на балкано.
Не мора агенции, некој што работи, работел или па знае за такво работно место.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Не мора агенции, некој што работи, работел или па знае за такво работно место.
Една од најниско платените иако работаат можеби најмногу во хотелиерството, каде било во светот.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Една од најниско платените иако работаат можеби најмногу во хотелиерството, каде било во светот.
Јасно... Се извинувам за оф топик, можеш да ми вратиш и во дм батка, некоја друга работа од ваа природа а да не е шанкер, келнер ?
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Јасно... Се извинувам за оф топик, можеш да ми вратиш и во дм батка, некоја друга работа од ваа природа а да не е шанкер, келнер ?
Зошто да не шанкер, келнер, ем поплатено е ем поинтересно, јас сакам да одма летово у Грција


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Зошто да не шанкер, келнер, ем поплатено е ем поинтересно, јас сакам да одма летово у Грција


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тешко и лесно е растеглив поим батка :D а за вие две работи во Грција вистина сум слушал само пофалби, чекаме понатаму да споделиш искуства со нас :)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Јасно... Се извинувам за оф топик, можеш да ми вратиш и во дм батка, некоја друга работа од ваа природа а да не е шанкер, келнер ?
Хотелиерство се знае, рецепција, собари, тоа е тоа за помали хотели се друго си брка шефот.

Ресторански се келнери, шанкери, и вкујна кувари и помошници.

Немаш многу голем избор.

Ама лесно се стига до ппзиција ако работиш турбо 2 3 години.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom