Работа за студенти во Скопје

Член од
11 септември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
1
Здраво!
Со почетокот на новата студиска година истата мака како и секогаш да најдам некаква работа за студент која што ќе биде на пола работно време а истата мака ја имаат и останатите студенти во Скопје.
Иако работа за студенти во сите држави е многу лесен проблем кај нас не може да се најди никаков оглес на интернет пребарував но ништо не моажам да најдам.
Се надевам дека оваа тема ќе заживее и ќе има огромен број на работни позиции кои студентите ќе можат да ги одберат.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Малку кафулиња и кафани има Скопје ? И јас бев студент на времето, нит оглас нит ништо , карши лептокарија бев под стан и тек последна година студии ми притреба екстра кеш, поминав пешачки , во лептокарија имаше 5-6 кафани од задната страна, уште во првата кафана прашав дали имаат потреба од работник, и ете ме следниот ден шанкер/келнер... е сега не беше пола работно време, ама не верувам дека би имал проблем да најдеш само на вечер да одиш некаде да келнеришаш...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Не можеш да студираш и да работиш, поготово не ако си на почеток на факс и не си уходан. Таму на крај трета и четврта може да се почне нешто под услов све да ти е исчистено.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.767
Поени од реакции
33.509
На многу малку места нудат работа на пола работно време, а притоа да бидеш пријавен, и сѐ законски да биде дадено и исплатено (одмор, К-15 и сл). На времето додека постоеше, McDonald's нудеа одлични услови, ама платата беше ниска. Сега освен за LC Waikiki, Zara/Bershka/Pull&Bear и Burger King, за друго место кое нуди вработувања на скратено работно време, искрено, не сум слушнал. Е сега, за во LC Waikiki и Zara мораш да имаш врски или ептен да ти се поклопат коцките, изгледа, па некој да си отиде, зашто и да се убиеш од праќања на CV-ја, нема да те викнат на интервју. Еве ти ги последните огласи од две фирми, па праќај:
http://www.najdirabota.com.mk/vacancy.aspx?vacancy=687897#.W5wqLegzbIU
http://www.najdirabota.com.mk/vacancy.aspx?vacancy=620169#.W5wqU-gzbIU
 

Kajgana Shop

На врв Bottom