Работа за студенти во Австрија ?

Член од
11 јуни 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, сакам да прашам како оди процесот и кои документи се потребни за работа на студенти преку лето во Австрија, каков вид виза е потребен документација од факултет итн.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
ако се запишуваш на факултет, треба веќе да си примен, и разни документи плус(неосудуваност, пари на сметка околу 10к еур....)
 
Член од
19 октомври 2019
Мислења
25
Поени од реакции
13
од што имам слушано веројатно треба да си одреден период таму ако планираш да тераш законски.. знам дека има голема бројка срби и македонци што работат на црно по кафичи, ресторани,...
Edit: а за виза веројатно можеш со студентска виза
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
студентската трае 1 година и мора да си студент, а после тоа ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom