Работа во земјоделска аптека

Статус
Затворена за нови мислења.

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Не сум пилот како тебе извини, не сум многу учен човек. :(
Како мене не можеш да бидеш, јас сум единствен. Сепак е доволно сите реченици да ти се како оваа над мојата.:) И да, ова не е критериум, само што верувај ми дека глупо изгледа за тие што те читаат.
 
D

Daedalus

Гостин
Не ме сфативте изгледа. Имам мој сопстен Боинг, само што проблем е што не би сакал да делам од свој џеб за керозин, доколку се договориме ќе пратам CV.
Ако имаш познавање од авиони можам да те запослам како механичар. Ако си заинтересиран пиши ми ПП за да ти дадам емаил :) Нудам добра плата исто така :)
И ќе заборавев, имам згодни стјуардеси :)
Колку глуп хумор имаш, тоа е чудо едно.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Се однесувате ко да не сте отвориле со години еден мочан оглас за работа во државава. А можеби и не сте, кој ве знае.
Бруто 24000, нето ќе му дојде 16000, значи ова е просек, ако не и над просек јас што сум сретнала по огласиве. Луѓе со факултет работат за 200 евра, а и за помалку. Така е, не викам дека е нормално и дека е задоволително за живот или дека така треба. За институции не сите имаме чичо владика или се продаваме на било кој начин.
Имаш инжинери со плата од 18000, работа во сметководствено биро за 14000 или помалку, па сега за ваква позиција, јебига, ко што ви кажаа, земај или не замарај.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
18000 денари. Ако не ви се допаѓа седете си дома и молете ги дедовците да ви дадат пари за колку едно кафе а фрустрациите лечете ги од зад некој аватар на форум. Бидејќи 24000 - 25000 денари бруто плата е малку одете во тие странски инвестиции што ги отвори груески за минималец. Ценете го повеќе тоа на странецот( поголемиот дел од населението не ни знае колкави субвенции се давани да се отворат тие фабрики - наши пари) и плукајте по македончето што си ја крши кичмата и со своја пот креира работни места.
Мислам дека бев јасен. Ако нешто не ви се допаѓа запрегнете ги ракавчињата и отворете вие фирма па плаќајте давачки фирмарини, кирии, сметководители па викнете ме мене за повеќе од 18000 ќе дојдам да работам.
Jas se nadevam deka nikoj nema da aplicira za ovaa rabota. I treba doma da si sedat, zatoa od takvi idioti so diploma koi rabotat za pomalku od 300 evra (na rabot na prezivuvanje), vakvi "gazdi" kako tebe se bogatat, dodeka se zalat vo novoto BMW kako nemale pari za pogolemi plati. Da umre civilizacijata vo ovaa drzava najubavo ke e.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Jas se nadevam deka nikoj nema da aplicira za ovaa rabota. I treba doma da si sedat, zatoa od takvi idioti so diploma koi rabotat za pomalku od 300 evra (na rabot na prezivuvanje), vakvi "gazdi" kako tebe se bogatat, dodeka se zalat vo novoto BMW kako nemale pari za pogolemi plati. Da umre civilizacijata vo ovaa drzava najubavo ke e.
Администраторите слободно може да ја избришат темата поради исфрустрираните ликови со мали полови органи како тебе. Агрономи се пријавија доволно за да се направи селекција, а ти што џаболебариш и викаш дека 300 евра се малку отвори маже ти фирма, плаќај кирии вода струја купи фискална плаќај даноци, па и казни купи роба бидејќи вошки не можеш да продаваш и после кажи кој треба да изумри паразитот како тебе или тие што чесно пробуваат да заработат.
Fyi немам бмв туку кола стара 25 години, не е животот само во колата
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ponuda i pobaruvacka, cista pazarna ekonomija. Koga ke vidis do pred nekolku godini sivackine po konfekcii si gi ostavaa koskite za 100e mesecno, e sega ni za 300e veke ne moze gazdite da najdat. Ako ima odgovarajuci kandidati za taa plata ondak toa e toa, ako nema normalno ke se kacuva platata, ne znam so ne vi e jasno. Baska vo Ohrid e, tamu boga molat i za 10 bona mesecno.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Имаме потреба од агрономи за работа во земјоделска аптека во Охрид.

Потребно е кандидатите да имаат завршено земјоделски факултет на насоки овоштарство, пољоделство, фитомедицина.Нудиме одлична плата и добри работни услови.
Заинтересираните нека испратат Цв на емаил
Agromarket.vrabotuvanje@gmail.com
Таму ќе добиете и дополнителни информации
Едно информативно прашање, општо во земјоделските аптеки дали игра улога со завршен земјоделски факултет но и од другите насоки или стриктно од овие три ?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Едно информативно прашање, општо во земјоделските аптеки дали игра улога со завршен земјоделски факултет но и од другите насоки или стриктно од овие три ?
Насоки со предмети за заштита на растенијата
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.087
па затоа и беа такви реакциите од мене. Запознаен сум со таа струка, Законот бара земјод. или шумарски инжењер, а нема потреба...али законот е таков.. По мене ова може да го работи и лице со средно земјоделско (има фитопатологија, хемија и ентомологија), техничар.
 
Последно уредено:
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Ponuda i pobaruvacka, cista pazarna ekonomija. Koga ke vidis do pred nekolku godini sivackine po konfekcii si gi ostavaa koskite za 100e mesecno, e sega ni za 300e veke ne moze gazdite da najdat. Ako ima odgovarajuci kandidati za taa plata ondak toa e toa, ako nema normalno ke se kacuva platata, ne znam so ne vi e jasno. Baska vo Ohrid e, tamu boga molat i za 10 bona mesecno.
Све ОК ама малку претера со 300-те евра.:)
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
Администраторите слободно може да ја избришат темата поради исфрустрираните ликови со мали полови органи како тебе. Агрономи се пријавија доволно за да се направи селекција, а ти што џаболебариш и викаш дека 300 евра се малку отвори маже ти фирма, плаќај кирии вода струја купи фискална плаќај даноци, па и казни купи роба бидејќи вошки не можеш да продаваш и после кажи кој треба да изумри паразитот како тебе или тие што чесно пробуваат да заработат.
Fyi немам бмв туку кола стара 25 години, не е животот само во колата
Normalno e deka ke sum isfrustriran. Ti lud li si, kako moze nekoj da e zadovolen so 300 evra plata, pritoa so zavrsen fakultet??? Toj sto nema da se isfrustriran od ovaa apsurdna situacija e verojatno lud, ili biznismen koj saka da se bogati na tugjiot grb. A tie sto se prijavile, sekoja cest, taka im treba. Robovi da si ostanat za parce leb i sol.

Sto se odnesuva do poloviot organ, ne sum siguren kako povrzuvas golemina na polovi organi so nezadovolstvo i frustracii od momentalnata ekonomska situacija vo drzavata ni. Izleguva deka sekoj sto ne e zadovolen, vednas ke bide selektiran kako covek so malko kure. :drk:

Sto se odnesuva na toa dali jas ke dzabolebarcam, ne sum siguren sto te tebe boli kur za toa. A najtragicno od se e sto nemas vrska sto zboruvas. Imam 22 godini, student sum 4ta godina na Fax, rabotam vekje 3 godini vo mojata struka i sum ko-sopstvenik na agencija za reklami. 300e e plata koja ja dadov vo Maj, koga pocna trening za 2 momcinja. Sega edniot dobiva 450 a drugiot 520 evra. Kazni nemam, zatoa sto mi e legalen biznisot, plakjam DDV, site zakonski normi se ispolneti, vrabotenite se osigurani na realna plata. Poznato ti e toa? Kako togas ti plakjas kazni? Za sto se tie kazni? Se razbira, plakjam kirija 450 evra mesecno, voda + voda za pienje (od dispanser), struja i uste mnogu dodatni troskovi za rabotenje vo kancelarija, kako kompjuteri i sl.

I sega sto bidna, seriozno mislis deka parazit kako mene treba da umre? :)

Toa kakva kola imas si e tvoja rabota, poentata mi e druga. Ako nemozes da najdes rabotnik vo slednive 12 meseci, dali pak bi daval plata 300 evra na nekoj so fakultet ili bi daval povekje? Si go znaes odgovorot, taka da davaj i sega povekje. Parite se vrtat vo krug. :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Normalno e deka ke sum isfrustriran. Ti lud li si, kako moze nekoj da e zadovolen so 300 evra plata, pritoa so zavrsen fakultet??? Toj sto nema da se isfrustriran od ovaa apsurdna situacija e verojatno lud, ili biznismen koj saka da se bogati na tugjiot grb. A tie sto se prijavile, sekoja cest, taka im treba. Robovi da si ostanat za parce leb i sol.

Sto se odnesuva do poloviot organ, ne sum siguren kako povrzuvas golemina na polovi organi so nezadovolstvo i frustracii od momentalnata ekonomska situacija vo drzavata ni. Izleguva deka sekoj sto ne e zadovolen, vednas ke bide selektiran kako covek so malko kure. :drk:

Sto se odnesuva na toa dali jas ke dzabolebarcam, ne sum siguren sto te tebe boli kur za toa. A najtragicno od se e sto nemas vrska sto zboruvas. Imam 22 godini, student sum 4ta godina na Fax, rabotam vekje 3 godini vo mojata struka i sum ko-sopstvenik na agencija za reklami. 300e e plata koja ja dadov vo Maj, koga pocna trening za 2 momcinja. Sega edniot dobiva 450 a drugiot 520 evra. Kazni nemam, zatoa sto mi e legalen biznisot, plakjam DDV, site zakonski normi se ispolneti, vrabotenite se osigurani na realna plata. Poznato ti e toa? Kako togas ti plakjas kazni? Za sto se tie kazni? Se razbira, plakjam kirija 450 evra mesecno, voda + voda za pienje (od dispanser), struja i uste mnogu dodatni troskovi za rabotenje vo kancelarija, kako kompjuteri i sl.

I sega sto bidna, seriozno mislis deka parazit kako mene treba da umre? :)

Toa kakva kola imas si e tvoja rabota, poentata mi e druga. Ako nemozes da najdes rabotnik vo slednive 12 meseci, dali pak bi daval plata 300 evra na nekoj so fakultet ili bi daval povekje? Si go znaes odgovorot, taka da davaj i sega povekje. Parite se vrtat vo krug. :)
Ти дете 300 евра со очи немаш видено а не па си бил ко - сопственик во фирма слеш студент. И како си можел да даваш 300 еврс па тие биле рушени во глајте што прифатиле :)И немам намера да ти докажувам тебе нешто, платата е таа се пријавија 8 кандидати од Охрид за 2 дена кому му чини добро кому не пак добро, а паразитите како тебе само на голи оток.
Не си ти ниту косопственик ниту бизнисмен, ти си еден обичен бричикур кој што е заглавен на факултет и свесен дека после студирањето ќе остане невработен. За таквите како тебе имам еден совет, запрегнете ги ракавчињата и фатете се за работа било каква што носит пари, штедете и ако ви работит мозочето ќе отворите нешто свое и ќе работите за себе, а ако не пикајте се по штабови и лижете замачкани газови можда ќе ви се посреќи
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
:kluc:

/Затворена заради неконструктивност
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom