Работа во Хрватска преку скопски агенции,искуства?

Член од
6 јануари 2023
Мислења
14
Поени од реакции
4
Здраво

би ве замолил за
искуства да споделите за
работа во Хрватска сезона
преку скопски агенции

Автоматски споено мислење:

Пример дали некој бил преку
Macedon HRM
И
Синдикат за туризам и угостителство
И какво е вашето искуство
Автоматски споено мислење:

Какви се вашите искуства преку другите агенции или пак
сте нашле работа сами ?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
1.506
Поени од реакции
2.399
Abe za koe takvo ti se agencii be?
Parite v djeb i pravec na more .
Od Mart- April sekoj ce te zemi.
Ili tolku si zhalen pa da polnish Agencii so Provizii.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
1.506
Поени од реакции
2.399
Ako znajs da citash ce procitashe deka imas odgovor na tvoite prashanja.

Ushte ednash extra za tebe.

Od Mart April mozhis da najdish rabota sekade na primorje vo Hrvatska.
I NE TI TREBA NIKAKVA EBANA AGENCIJA.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.781
Поени од реакции
1.832
Во принцип сите се исти работат шаблонски договори и кажуваат бајки, на терен ништо од тоа не е точно.
Приморски земји имаат огромна потреба од угостители за сезона, многу лесно ќе најдеш работа сам наместо да дадеш на некој
тешко заработени пари за еден телефонски разговор со газдата кој и ти сам можеш да го направиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom