Работа во Малта 2015

Член од
5 јануари 2008
Мислења
66
Поени од реакции
17
Преку aгенцијa aкo ти нaјдaт, дa. Рaбoтиш дoдекa чекaш иaкo несмееш. Oнaкa без aгенцијa ем тешкo се нaoѓa ем пoгoлем ризик е
Сашенко, ај ако можеш сподели име на некоја агенција или контакт. Фала ти !
 
Член од
11 јули 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Pozz. do site.
Za ovaa godina ocigledno e prekasno no ako ima nekoj na koj ne my e rano da planira za slednata neka kaze. I bi gi prasal deckite story bile , sto se slucuva von sezona (mislam za rabota ) I dali e dobar Maj ili treba mnogu porano. ako odis porano dali ke najdes poevtino smestuvanje ?
 

Rick Grimes

Manchester United fan.
Член од
11 јули 2015
Мислења
130
Поени од реакции
66
Тато работи во Малта како пица мајстор во Малта во местото Слиема,ми рече дека таму било најубаво,поубаво и од главниот град. Ми кажа дека имало премногу македонци,а и срби.. Откако отиде,одма најде работа,и убаво било.. други информации не знам :D
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
планирам да одам на 5-6 дена до малта,може ли некој да ми каже цени за јадење и пиење ? смештај имам.За во главниот град прашувам...фала.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Како е ситуација за работа годинава знае некој ?
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
44
Поени од реакции
44
zdravo na site,na internet najdov edna firma na Malta,im prativ mail i mi odgovoria mi dadoa broj na sopstvenikot nekoj Georgi Draganov,rabotat gradeznistvo,G&E Stones Ltd se vika firmata,dali nekoj od vas ima slusnato za niv i kolkava bi bila platata vo gradeznistvo na Malta voopsto?blagodaram
 
Член од
1 јуни 2016
Мислења
5
Поени од реакции
3
Zdravo na site vo ovaa grupa.

Milo mi e shto mozhe da se najdat vakvi grupi za polesno da mozhe da se najde i toa shto se bara. :)

Ako nekoj saka da rabota i da zivee vo Malta mozhe slobodno da me kontaktira , jas rabotam vo igaming Industrija i momentalno ni se potrebni slednive pozivii:

Senior Risk and Fraud Manager

German Speaking Customer Service
Senior Graphic Designer

Back-end Developer
Front-end DeveloperOnline Sports TraderAccounts ExecutiveGame DeveloperContent WriterRisk Manager Sports BookAffiliate Manager - Greek SpeakingAffiliate Manager - German SpeakingAffiliate Manager - Turkish SpeakingEnglish Content WriterDokolku nekoj e zaiteresiran moze da me kontaktira na r.jovanovski@tipbet.com ili na Skype : Radoslav.platingaming

Moze i so mk Pass dokolku si ja poznavas rabotata!!!
 
Член од
6 март 2012
Мислења
47
Поени од реакции
12
Некој со искуство за резервирање на смештај преку нет за подог период или морам таму да барам ?! За во St. Julians се работи !
 
Член од
28 јули 2016
Мислења
57
Поени од реакции
76

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
252
Поени од реакции
77
Гледам не е активна темата ама сепак да прашам сакам со жена ми да си ја пробаме среќата на Малта е сега кој период е најдобар да се отиде инаку од тука да барам работа или да одам на слепо иако се разбирам од компјутери, струја јазик англиски инаку сум електро инж. се би работел за пари и градежништво
 
Член од
3 јули 2012
Мислења
22
Поени од реакции
12
Гледам не е активна темата ама сепак да прашам сакам со жена ми да си ја пробаме среќата на Малта е сега кој период е најдобар да се отиде инаку од тука да барам работа или да одам на слепо иако се разбирам од компјутери, струја јазик англиски инаку сум електро инж. се би работел за пари и градежништво
Sho ne odis za germanija. Sega po novo ne treba da si student za da odis 3 meseci da przis kompiri vo Mcdonalds. Ima edna Kemalovska nekako najdija taja posreduva. I mislam deka pari od prvata plata ke ti zemi.
 
Член од
6 март 2012
Мислења
47
Поени од реакции
12
Другари има ли шанса да се отиде со мк пасош, во случај да најдеш добра работа и да сакаш да продложиш повеќе од 3 месеци дали би ти дале работа виза итн тин. Некој искуство да сподели или што знае?
 
Член од
3 јули 2012
Мислења
22
Поени од реакции
12
Другари има ли шанса да се отиде со мк пасош, во случај да најдеш добра работа и да сакаш да продложиш повеќе од 3 месеци дали би ти дале работа виза итн тин. Некој искуство да сподели или што знае?
za vo germanija mozi. Znam jas edna medicinska sestra zamina
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
961
Гледам не е активна темата ама сепак да прашам сакам со жена ми да си ја пробаме среќата на Малта е сега кој период е најдобар да се отиде инаку од тука да барам работа или да одам на слепо иако се разбирам од компјутери, струја јазик англиски инаку сум електро инж. се би работел за пари и градежништво
Што направи пиши :) Бевте ? како поминавте ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom