Работа во Малта 2015

Член од
7 април 2013
Мислења
15
Поени од реакции
5
Гледам нема конкретно отворено тема за Малта за оваа сезона .
Ајде да си споделиме нашите искуства и планови за работа во Малта
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Па сподели нешто,со каков пасош се работе,кај се аплицира и сл работи.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Ај некој нека каже дали треба БГ пасош , како се движат платите и колку месеци се работи ,
Фала однапред.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Планирам да идам јас летово со некои 600-700 евра колку да имам за сместување, да делам со некој смештај и да имам за храна, меѓу другото би работел.
Сакам да работам градежништво, радник ... 12 саати, највеќе се исплатело тоа.
Може да работам и како хостес , промотер или што и да е.
Сакам да одам да пробам па што биде нека биде.
Ќе иде ли некој од тука летово?
 
Член од
3 јули 2012
Мислења
22
Поени од реакции
12
a da ne znae nekoj nesto kako e za da rabotish kako medicinska sestra/tehnicar?
 
Член од
30 август 2014
Мислења
6
Поени од реакции
1
Zdravo i od mene. Od poodamna sum zainteresiran za rabota vo Malta i planiram da odam negde kraj na maj. Moze ovde da se sobereme i da kontaktirame, a ako nekoj veke e tamu ne e loso da spodeli info so nas.
 
Член од
3 јули 2012
Мислења
22
Поени од реакции
12
a so planiras da rabotis,
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Zdravo i od mene i jas planiram da odam vo Malta naredniot mesec znae li nekoj dali e podobro tamu da baram rabota ili od tuka preku nekoja agencija
 
Член од
1 декември 2013
Мислења
86
Поени од реакции
86
Друштво има ли некој запознаен повеќе во областа да ми објасни каква е процедурата за заминување во Малта преку летна сезона, дали се бара работа преку агенција или директно, дали се оди организирано....? И дали е премногу касно за тоа?
 
Член од
3 јули 2012
Мислења
22
Поени од реакции
12
Jas temelno rascepkav po internetive i stvarno mislam deka imate dobra shansa site vie shto imate avanturisticki duh i motivacija, pari nema kojznae kolku ali ke vi dojde kako dobar leten raboten odmor od makedonija i plus ke se zapoznaete podobro so procedurite pa nesto moze i za vo idnina da vi se najde so sreka na site i pisete sto ke napravite
 
Член од
17 април 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
decki da ve prasam nesto slusam baraat nekoja rabotna dozvola odma koa ke stignes tamu dali nekoj e zapoznaen povekje so toa zasto imam plan do 20 ti da trgam moze li nekoj ako znae da mi objasni
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.374
Поени од реакции
33.267
decki da ve prasam nesto slusam baraat nekoja rabotna dozvola odma koa ke stignes tamu dali nekoj e zapoznaen povekje so toa zasto imam plan do 20 ti da trgam moze li nekoj ako znae da mi objasni
so makedonski pasos ke rabotis na crno, a ako podneses koga ke stignes, rabotna dozvola dobivas posle tri meseci a istite tie meseci ne smees da ja napustis drzavata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom