Работа во Ирска

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Планирам да одам за Ирска пошто знам Англиски добро а со англиски на друго место неможам да одам за англија виза никој не дава за америка шанса нема и оти ми требаат пари :D
Е сега некој да не знај шо документи треба да се носа како треба шо треба .Потслушнав јас дека три треба пасош од новите и чоеко кај шо треба да работиш да ти прати некоја потврда.Ни виза ти треба ни ништо.За работа има чистачи такви некој амалски работи и убаво се плаќа ко шо гледав околу 10 еура сато го плаќале зависи од работата. Е сега ваши мислења и искуства ако некој бил.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.217
Поени од реакции
15.277
Планирам да одам за Ирска пошто знам Англиски добро а со англиски на друго место неможам да одам за англија виза никој не дава за америка шанса нема и оти ми требаат пари :D
Е сега некој да не знај шо документи треба да се носа како треба шо треба .Потслушнав јас дека три треба пасош од новите и чоеко кај шо треба да работиш да ти прати некоја потврда.Ни виза ти треба ни ништо.За работа има чистачи такви некој амалски работи и убаво се плаќа ко шо гледав околу 10 еура сато го плаќале зависи од работата. Е сега ваши мислења и искуства ако некој бил.
Каде си гледал такви понуди? За студенти или општо?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.474
Поени од реакции
41.732
Лажат те дека не ти треба виза, човек овоа оноа тоа само е преварнти ;) Оди во Америка остави Ирска ;)
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Абе кај еден другар ја гледав веб страната.На странава имаш директно на газдите да му се јавиш да си зборниш шо како ама не ја знам сега страната да го прашам че ја пуштам
А за во америка тешко друже кој ти дава виза за таму.Башка то ти треба многу пари за америка
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.217
Поени од реакции
15.277
Абе кај еден другар ја гледав веб страната.На странава имаш директно на газдите да му се јавиш да си зборниш шо како ама не ја знам сега страната да го прашам че ја пуштам
А за во америка тешко друже кој ти дава виза за таму.Башка то ти треба многу пари за америка
Студент си или? За во Америка е лесно ако си студент, али многу пари требаат... Но и за Ирска не знам колку би идело, али ако не се мкнеш со агенции е најдобро.
Ај види ја страната па пиши ја тука или во порака.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Не сум студент то е зае*ано а иначе за ирска е без агенции такви глупи работи.Че ти ја пишам страната секако че го прашам после .
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.050
Поени од реакции
3.891
Планирам да одам за Ирска пошто знам Англиски добро а со англиски на друго место неможам да одам за англија виза никој не дава
Незнам како дојде до заклучоков, во Англија виза никој не дава, па за Ирска ќе идеш, а што е па поедноставно за Ирска да добиеш виза, исти ти се фаќа дали таму или у Англија сакаш, пак мора да вадиш виза и исти ти се условите у главно...
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Незнам како дојде до заклучоков, во Англија виза никој не дава, па за Ирска ќе идеш, а што е па поедноставно за Ирска да добиеш виза, исти ти се фаќа дали таму или у Англија сакаш, пак мора да вадиш виза и исти ти се условите у главно...
Ирска не е во United Kingdom.Северна е во United Kingdom.Ко шо пишав јас колку шо знам виза не треба само некој документ од газдата кај шо че бидиш
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.895
Поени од реакции
57.644
Ирска не е во United Kingdom.Северна е во United Kingdom.Ко шо пишав јас колку шо знам виза не треба само некој документ од газдата кај шо че бидиш
Треба, и Ирска е како Велика Британија, двете имаат отстапување од Шенген визниот режим. Многу комплицирано и тешко е да добиеш виза за таму.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Треба, и Ирска е како Велика Британија, двете имаат отстапување од Шенген визниот режим. Многу комплицирано и тешко е да добиеш виза за таму.
Ваљда ако имаш договор полесно се стига до виза .Пак појма немам затоа прашувам .ќе се обидам за да заминам
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.217
Поени од реакции
15.277
И за Америка треба виза, али со работна понуда(па и без некои викаат) ако си студент се добива лесно. Сеа дека не е студент не знам како иде, али виза на 3-4 месеци можно е да ти одобрат...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.553
Поени од реакции
9.554
Aбе и Ирска како Грчка Че банкротира , а ти Че идеш на работа таму демек Че пеЧалиш многу. :D
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.108
iskontaktirajte go choekov - za odreden procent ke vi najde neshto soodvetno ili kraj krajeva ke vi kazhe kolku i kako se dvizhat platite vo irska- barem ke dobiete nekoja inf.plus
skype: merc03g2
ili pishete mu Email: info@ales.ie
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Минимална плата во Ирска ти е 8,65 евра од саат, работа се наоѓа лесно, ама треба еден документ да го поседуваш зашто без него никој нема да те вработи, http://www.welfare.ie/EN/OperationalGuidelines/Pages/cis_ppsallprocs.aspx без тоа не може плата да ти дава, а ретки се тие што даваат на рака, ако ти треба некое инфо повеке кажи, сум го јал стапот таму :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom