Работа во Ирак и Авганистан

Дискусија во форумот 'Вработувањa и работа' започната од Butch97, 12 август 2017.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Butch97

  Butch97

  Член од:
  12 август 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ми требаат информации и совети од кумановци кои биле или се вработени во Ирак или Авганистан. Платата, работното време и условите за работа не ме интересираат, затоа што ми требаат финансии за издржување на семејство и прифаќам и долги работни часови. Сакам само да знам како се стигнува до добивање на такво работно место.
   
 2. tobi

  tobi proud kekistani

  Член од:
  30 јуни 2015
  Мислења:
  194
  Допаѓања:
  158
  treba da si kumanovac ako ne si ne te primav
   
 3. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.240
  Допаѓања:
  3.420
  https://forum.kajgana.com/threads/Работа-во-Авганистан.28160/
  Еве ти тема за ова, последно што имам инфо е дека се намалени платите, мислам дека имаше пролетва пак интервјуа али доста пониски биле платите и помалку луѓе се бараа, а и се барало подобро познавање на англиски.
   
  На Branchez му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: