Работа во Германија

Член од
11 август 2014
Мислења
38
Поени од реакции
6
Дали може од некаде во Германија да подигнам кеш ако ми стига платата од Германија на оваа картичка
 
Член од
7 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo. dali moze da mi kazete kakov e toj dokaz za smestuvanje sto treba da go odnesam vo germanskata ambasada zaedno so drugite dokumenti.
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
105
Поени од реакции
34
Дали може од некаде во Германија да подигнам кеш ако ми стига платата од Германија на оваа картичка
Како може во наша банка да ти стига платата?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.506
Поени од реакции
3.210
Дали може од некаде во Германија да подигнам кеш ако ми стига платата од Германија на оваа картичка
Ќе те даночат и во мкд на тој начин. Отвори картица во Германија и земај плата на неа.
 
Член од
25 август 2014
Мислења
143
Поени од реакции
225
Здраво дечки, добив работен договор за Германија, имам високо образование од др странска држава и работата ми е по струка, за каква виза треба да аплицирам ве молам за помош?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.506
Поени од реакции
3.210
Мислам дека треба да бараш Blue Card, ама не сум сигурен. Распрашај се во фб групите Македонци во Германија, ги има две групи такви.
Со среќа на работа! :))
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.139
Поени од реакции
3.310
Здраво дечки, добив работен договор за Германија, имам високо образование од др странска држава и работата ми е по струка, за каква виза треба да аплицирам ве молам за помош?
Како аплицираше преку агенции или самостојно ? И јас барам работа со холандска диплома, затоа прашувам
 
L

Löwe

Гостин
Како се движат кириите во Берлин/Минхен/Дортмунд и останатите поголеми градови?
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.317
Поени од реакции
2.209
Другари знаете некои други продавници слични на TK Maxx кај што може да се најде добро парче со добра цена?
 
Член од
18 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
22
Sreduvam za rabota vo hoteli vo Germanija, rabotna pozicija sobari.
Poradi dolgoto cekanje vo ambasada za so mk pasos, zadolzitelen e EU pasos.
Informacii vo inbox.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Imam BG pasos, baram rabota vo Germanija moze i nekoja od drugive zemji Danska, Svedska Svajcarija Anglija, i drustvo da ne odam sam i da delime kirija dokolku nema obezbedeno smestaj ako ima nekoj da ponudi nesto pisete vo inbox.
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
582
Поени од реакции
550
Здраво, да прашам дали некој знае дали може да се вози во Германија возило со МК дозвола?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom