Работа во Германија

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кој сака да работи градежништво, 10 евра од саат, платен смештај и пат, договор на десет месеци и има бугарски пасош нека ми пише пп. Или познава некој што сака да работи слободно нека ме информира. Човеков е озбилен и му требаат уште 8 лица. Само легачи нека не се јавуваат, се бараат работници.
Со Македонски пасош неможе.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Кој сака да работи градежништво, 10 евра од саат, платен смештај и пат, договор на десет месеци и има бугарски пасош нека ми пише пп. Или познава некој што сака да работи слободно нека ме информира. Човеков е озбилен и му требаат уште 8 лица. Само легачи нека не се јавуваат, се бараат работници.
Со Македонски пасош неможе.
:(

Ќе ме натера судбината изг да извадам тој проклет татарски пасош,јебем ти судбина.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
:(

Ќе ме натера судбината изг да извадам тој проклет татарски пасош,јебем ти судбина.
Kasno pališ,izgleda završi filmot so pasošite. Evropa gi stegna bugarite,ke se zatne dupkata,kako sto trgna site u okolinata od makedonci,turci,Srbi,Albanci.... sve blgari ke stanat.
:D
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Кој сака да работи градежништво, 10 евра од саат, платен смештај и пат, договор на десет месеци и има бугарски пасош нека ми пише пп. Или познава некој што сака да работи слободно нека ме информира. Човеков е озбилен и му требаат уште 8 лица. Само легачи нека не се јавуваат, се бараат работници.
Со Македонски пасош неможе.
доста реално,не како тој погоре што кажува сонови од 200 евра на ден...иначе од 7 до 10 евра со бугарски пасош е нормална саатница...
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.143
:(

Ќе ме натера судбината изг да извадам тој проклет татарски пасош,јебем ти судбина.

o_Oo_Oo_O Чеј да го рестартирам компјутеров, па да прочитам пак што пишува...не ќе да е во ред нешто со интернетов.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.143
Незнам што не ти е јасно. Мислам дека е доволно јасно.
Абе не сме од вчера, ти ги знам ставовите кои ти беа околу бг пасош и бугарите воопшто. Да не те разочарал пастирот нешто?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Абе не сме од вчера, ти ги знам ставовите кои ти беа околу бг пасош и бугарите воопшто. Да не те разочарал пастирот нешто?
Околу бугарите и нивната држава ставот ни по смрт нема да го сменам. Бев да и против пасошите и сум за оние кои го вадат само од *курчење* и за голф 3..а ги има такви. Дека економски е тешко да се живее тука е,дека мн работи идат споро а некои и лошо и тоа да. И не ми збори црни пастири глеј си енглеска таму и поздрави ја Бети..ај.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Околу бугарите и нивната држава ставот ни по смрт нема да го сменам. Бев да и против пасошите и сум за оние кои го вадат само од *курчење* и за голф 3..а ги има такви. Дека економски е тешко да се живее тука е,дека мн работи идат споро а некои и лошо и тоа да. И не ми збори црни пастири глеј си енглеска таму и поздрави ја Бети..ај.
E vidi,pred da go pustat uvozot na vozila kaj nas,na mk tabli golf 3 tdi bese 5000-6000 evra,golf 4 tdi 10.000 evra,a na bg tabli bea 1/3 od nasive ceni. Pa koj ja ebe nasava drzava ako se tolku glupavi sto ne teraa novi koli da kupuvame,i sega se davackite izgor ama ajde barem moze da se uveze i registrira polovno vozilo od 96 nagore.
Ne mozese veke da se izdrzi,predolgo ne ebese drzavata u mozok so zabranata za uvoz i ekstremnite davacki. Ne ide taka rabota. Da ne bea bg kolite nikad nemase da pustat uvoz i do den denes jugo ke se prodavase za 1500 evra i golf trojka za 5000 evra utepan u taksi so dva miliona kilometra. Razmisli malku.
--- надополнето: 17 ноември 2012 во 01:33 ---
доста реално,не како тој погоре што кажува сонови од 200 евра на ден...иначе од 7 до 10 евра со бугарски пасош е нормална саатница...
Sum bil cesto pati vo Germanija poslednive godini,vo minhen kaj zavodot za zaposluvanje vrie stranci sto trazat rabota posebno od bivsite komunistički drzavi,kolku sto slusnav levo desno se nudi saatnina po 5 evra i skoro nikoj ne dava poveke. sto se tice platite i vo germanija e strasno padnato,nemojte da mislite deka tamu tece med i mleko.
--- надополнето: 17 ноември 2012 во 01:44 ---
Има однос дисциплина и плата на време
Ako ne se lažam pred nekoj mesec-dva se vrati grupa rabotnici od Germanija koi poveke od pola godina nemale zemeno plata,ziva prevara. Nekade od kočansko bea,ako e nekoj od tamu neka potvrdi ili demantira. Prevaranti ima sekade,germanija ne e isklučok.
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
737
Поени од реакции
660
У германија градежништво во минхен може да се вади 200 евра дневно.
Да ако газдата ти е со хомосексуална определба па после работа те викне на прекувремено за да ти го изгори дихтунгот на ауспухот:D
Ахтунг-дихтунг:pos:
--- надополнето: 17 ноември 2012 во 14:09 ---
Кој сака да работи градежништво, 10 евра од саат, платен смештај и пат, договор на десет месеци и има бугарски пасош нека ми пише пп. Или познава некој што сака да работи слободно нека ме информира. Човеков е озбилен и му требаат уште 8 лица. Само легачи нека не се јавуваат, се бараат работници.
Со Македонски пасош неможе.
А зошто не кажеш јавно што и како се бара и нуди или ти си посредник?Има луѓе со бг пасоши колку сакаш желни за работа и парче леб, без навреда малку ми е нерално ова со платен пат и сместување зошто познавам неколку луѓе кои се изгореле и од ветеното добиле ... :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom