Работа во Авганистан

Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Здраво на сите. Ова е мојата прва тема на кајгана. Пред некој ден на оглас најдов број, контакт за работа во Авганистан. Имам еден пријател кој работи таму, како шеф на кујна. Ама се немам видено со него веќе 7месеци. Добро е платен па сакав повеќе да се информирам за таа работа, па се јавив на бројов. Човеков толку брзо зборуваше што збор не го разбрав. Пробав некако да се разбериме, но без успех. Се што разбрав е дека се ти е платено. Па им пишав на нивната емаил адреса. Се нарекуваат International Managing Corporation не најдов ни веб страна ни ништо. Прашав за информации. Но добив емаил дека треба CV да им пратам на англиски.
Мене ми требаат информации. Е сега ве прашувам вас, ако некој знае. Како е работава, што се е потребно за таму. Каде се работи и такви слични информации. А јас ќе пробувам некако да се разберам со чоеков :D Поздрав
http://www.fluor.com/pages/default.aspx Пробај со овие,преку нив половина Куманово е отидено на "печалба".Ако пријателот твој навистина работи во кујна и лупи компири за американските маринци,тогаш од потврдени извори ти кажувам дека платата му е фиксно 2600 $,плус се му е обезбедено,храна,интернет итн.Базите се супер обезбедени со "тешка артилерија",едина опасност била ако те гаѓаат со минобацачи,тогаш имало некој радар кој ги ловел гранатите и имаш 15-20 секунди да истрчаш до подземниот бункер,така да рачунај ако си во клозет(на сред база е),може ќе ти се случи и да трчаш на гаќи до бункерот.Инаку,платата ти стига во банка и тоа во твојот матичен град,на посебна сметка.И тоа е проверено,така да мое мислење е ако не си женет,немаш др.можности за заработка, и си поприлично храбар и авантуристички тип,одма да се пријавиш,се исплаќа.Поздрав :smir:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Da ve prasam nesto ako nekoj znae da mi kaze, aplicirav za rabota vo Avganistan preku fluor.com, prakjaa sekojdnevno mejlovi, no otkako eden den mi stigna ovaa poraka :

Your search agent food servicee will expire in 10 days. Click the link below to extend the search agent for 90 days. After the search agent has expired, you must log in to the Talent Gateway to create a new search agent.

Odtogas prestanaa da stigaat poraki bidejki treba da se logiram so ovoj Talent Gateway, problemot e sto ne znam kade e toj i kako se logira, ako ima nekoj slicno iskustvo neka pomaga :)

Fala odnapred i izvinete za latinica nema mak poddrska
 

stk

Programmer
Член од
15 ноември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
3
Здраво на сите!

Јас сум заинтересиран за работа во Авганистан преку www.fluor.com. Дали има некој што бил да работи таму, за да поразговараме на skype.


Поздрав! :)
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Има ли нешто ново околу кбр, некој да има некои мејлови од регрутери и сл. Барем така функционира последниве години, ретко кој е примен со аплицирање на сајтот кбр. Спасот е таму, овде ќе ти перат мозок со инвестициски бумови.
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Da ve prasam nesto ako nekoj znae da mi kaze, aplicirav za rabota vo Avganistan preku fluor.com, prakjaa sekojdnevno mejlovi, no otkako eden den mi stigna ovaa poraka :

Your search agent food servicee will expire in 10 days. Click the link below to extend the search agent for 90 days. After the search agent has expired, you must log in to the Talent Gateway to create a new search agent.

Odtogas prestanaa da stigaat poraki bidejki treba da se logiram so ovoj Talent Gateway, problemot e sto ne znam kade e toj i kako se logira, ako ima nekoj slicno iskustvo neka pomaga :)

Fala odnapred i izvinete za latinica nema mak poddrska
значи ти стигнал тој меил дека за 10 дена ти истекува тој т.н. агент да ти праќа мејлови за позицијата food service ако си го продолжел уште ќе ти стигале мејлови за тие позиции,се надевам дека ме разбра
--- надополнето: 1 февруари 2012 во 23:21 ---
Da ve prasam nesto ako nekoj znae da mi kaze, aplicirav za rabota vo Avganistan preku fluor.com, prakjaa sekojdnevno mejlovi, no otkako eden den mi stigna ovaa poraka :

Your search agent food servicee will expire in 10 days. Click the link below to extend the search agent for 90 days. After the search agent has expired, you must log in to the Talent Gateway to create a new search agent.

Odtogas prestanaa da stigaat poraki bidejki treba da se logiram so ovoj Talent Gateway, problemot e sto ne znam kade e toj i kako se logira, ako ima nekoj slicno iskustvo neka pomaga :)

Fala odnapred i izvinete za latinica nema mak poddrska
значи ти стигнал тој меил дека за 10 дена ти истекува тој т.н. агент да ти праќа мејлови за позицијата food service ако си го продолжел уште ќе ти стигале мејлови за тие позиции,се надевам дека ме разбра
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
значи ти стигнал тој меил дека за 10 дена ти истекува тој т.н. агент да ти праќа мејлови за позицијата food service ако си го продолжел уште ќе ти стигале мејлови за тие позиции,се надевам дека ме разбра
--- надополнето: 1 февруари 2012 во 23:21 ---

значи ти стигнал тој меил дека за 10 дена ти истекува тој т.н. агент да ти праќа мејлови за позицијата food service ако си го продолжел уште ќе ти стигале мејлови за тие позиции,се надевам дека ме разбра
Те сфатив, ама ова не сум јас комшијата од кај мене пишал :D Негов проблем :icon_mrgr:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
У последно време не сум слушнал некој да почне со работа во Куман...оваааа Авганистан. (пола година)
На две мои другарчиња штом им заврши едногодишниот договор им беше речено дека се прекубројни. Ми се чини дека више секна ова. :)
 
Член од
26 март 2009
Мислења
72
Поени од реакции
8
Srecen pat ako te viknat me interesira dali vo Amerika nema nevraboteni lica pa vikaat od Balkan pakistan Indija ...???? Zosto Amerikancite ne se prijavuvaat da rabotat tamu ??? si se zaprasal li nekogas
Другар, американците работат за се што е повисоко од 7000-8000$ месчно. Затоа најмуваат балканци дури и индијци зашто на индиците им е и по 800$ месечна плата.
 
I

Immigration man

Гостин
kolkava e sigurnosta deka ke te povikaat ako apliciras preku fluor ili naj sigurno e da imas covek koj vejke e vo avganistan za da te preporaca oti mnogu malce imam zapoznaeno lujge koi zaminale preku internet aplikacija .
ako ima nekoj predlog mozi da mi pisi vo mesage da kontaktirame jas sum zainteresiran.
 
Член од
3 март 2012
Мислења
25
Поени од реакции
5
Nema sigurno nisto posobeno vo FLUOR tamu mora da apliciras na linkov pak oni koga ce te viknat togas inace ako imas nekogo bliskoga sto e tamu ili bil tamu i da ima kontak so Amerikancite moze mnogu brzo da te viknat. Jas aliciram godina ipol i nisto od toa poznavam dosta sto se tamo ali mi smo takov narod sto gledame da se unistimo a ne da si pomognemo eden na drug. FLUOR nese tuka i tamo e momentalno zastoj barem taka se zboruva na balkan mozat da se pojavat otprilike okolu Juni edino ako napravat nekoi izmeni a za DYNCORP oni se vo A. Palas sekoj raboten den niv mozes da gi posetis koga sakas ce si zemes rezime i pasos i kaj niv oni ce ti kazat sto ponatamu.
so sreca
 

Kajgana Shop

На врв Bottom