РК Еурофарм Работник

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Да не има додадени кога ја доградуваа летово?
Не.

Мали сали имаме ние. Во Охрид е 2.500. Често се лаже за капацитетот. Ко кумановци што тврдат дека нивната е 7.000. Најголема е Борис со 6.200 за ракомет, мислам.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Коментаториве, викаат официјален капацитет е 2.800 столчиња.

За споредба, Кале е 1.900.
Ostana toa enigma, dvete tribini se razlicni plus... prva prilika licno ke proveram :)
I kale sum bil mnogu pati spored visinata na tribinite e nekade na pola.
Koga e otvorena salata imala 4200 sedista, no bez potpiranje i pomali od denesnite.
Za finaleto na cheling imase 5000 karti istampano ( po cena od 500 denari) plus site ckembari bez pari, na nekolku pati za vreme na utakmicata so nozete ne dopirav tvrda podloga... :)
Siljan treba da napraj nova moderna sala kako Jane, so ke mu praj na parite, gore sose pari ne pustat .
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не.

Мали сали имаме ние. Во Охрид е 2.500. Често се лаже за капацитетот. Ко кумановци што тврдат дека нивната е 7.000. Најголема е Борис со 6.200 за ракомет, мислам.
Мислам дека помеша. Јане е со 6.200 седишта (плус се рачунаат тие 200 за стоење), а Борис мислам дека е уште поголема. 8.000 нешто беше, не ме фаќај на точен збор.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
285
Поени од реакции
373
2850 столчиња има, барем тие тогаш шо ги праеја така ми рекоја...
Инаку јака работа во неделата без пари карти се делеле пред сала да се наполни со луѓе поголем резил од ова немам слушнато барем за такмичење како шо е Лига Шампиони.
Поздрав
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Tocna e informacijata, prvicno ja iscrtale i kupile 3200 sedista, no spored ehf standardi od pogolemata tribina ostaveni se dvata gorni reda za pres, i plus posiroki skali. Na krajot im ostanale 300 sedista za rezerva.
Znaci 2850 e kapacitet.
Najubava sala e Jane i koklu sto znam cile ucestvuval vo izgradbata (ne sum siguren).
Ke go smenam mislenjeto za nego dokolku takva sala mu podari na bitola (za vnuceto)...
A boris trajkovski e prekrasna sala, ama koj mu teknalo samo od tri strani da ja napravi, a cetvrtata strana za ping pong da ja prilagodi?
Za rakomet ima pomal kapacitet negde kolku Jane.
Za moj vkus glavniot grad na drzavata vo kogo igra makedonskata reprezentacija, edinstvenata avtenticna makedonska reprezentacija, treba da ima sala min 10 K...
A za Bitola duri ne se napravi sala nova od 6-7 K, nema da gledame liga na sampioni povtorno.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.272
Поени од реакции
22.475
Tocna e informacijata, prvicno ja iscrtale i kupile 3200 sedista, no spored ehf standardi od pogolemata tribina ostaveni se dvata gorni reda za pres, i plus posiroki skali. Na krajot im ostanale 300 sedista za rezerva.
Znaci 2850 e kapacitet.
Najubava sala e Jane i koklu sto znam cile ucestvuval vo izgradbata (ne sum siguren).
Ke go smenam mislenjeto za nego dokolku takva sala mu podari na bitola (za vnuceto)...
A boris trajkovski e prekrasna sala, ama koj mu teknalo samo od tri strani da ja napravi, a cetvrtata strana za ping pong da ja prilagodi?
Za rakomet ima pomal kapacitet negde kolku Jane.
Za moj vkus glavniot grad na drzavata vo kogo igra makedonskata reprezentacija, edinstvenata avtenticna makedonska reprezentacija, treba da ima sala min 10 K...
A za Bitola duri ne se napravi sala nova od 6-7 K, nema da gledame liga na sampioni povtorno.
ne se sekiraj od narednata godina sekako nema da gledate
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Мислам дека помеша. Јане е со 6.200 седишта (плус се рачунаат тие 200 за стоење), а Борис мислам дека е уште поголема. 8.000 нешто беше, не ме фаќај на точен збор.
Борис е 6.000, без оние на монтажната трибна позади гол. Со тие мислам дека е 6.200.
8.000 е за концерти, не е за спортски настани. Тоа се официјални бројки од уште кога се отвори. Знам, зошто бев на отварањето, бев и кога се градеше салата, тие беа бројките на таблата. Се друго е преувеличување..

За Јане, ја сум скептик дека е 6.200. Мислам дека не е реална таа бројка. Реалната е помала.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Матцкевич е ѕвер. Тој ќе биде заслужен доколку победат Мешков.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.790
Поени од реакции
15.694
Матцкевич е ѕвер. Тој ќе биде заслужен доколку победат Мешков.
на пладне гледам на ливесцоре 5,5 за мешков, ама не ми се одеше пак да излегувам, да видам дали златна копачка толку дава, ќе изиграв барем за 300мкд
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.907
Поени од реакции
9.507
4.5 беше али и то беше одлично
Овие нека му удрат клоците на Алушевски ликов ги унакази со посаглам тренер ке имаа далеку подобри резултати
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
на пладне гледам на ливесцоре 5,5 за мешков, ама не ми се одеше пак да излегувам, да видам дали златна копачка толку дава, ќе изиграв барем за 300мкд
Добри се оваа сезона Мешков. Се држеа и со Вардар до 45'-50' минута.
Од публиката никаква поддршка немаа Еурофарм. Барем пола од тоа со Веспрем да беше.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.790
Поени од реакции
15.694
Добри се оваа сезона Мешков. Се држеа и со Вардар до 45'-50' минута.
Од публиката никаква поддршка немаа Еурофарм. Барем пола од тоа со Веспрем да беше.
на физички план се појаки, па и Вардар е слаб на физички план, не само трчање туку и цврстина треба...
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.851
Поени од реакции
3.318
Матцкевич е ѕвер. Тој ќе биде заслужен доколку победат Мешков.
Еурофарм сигурно играл многу лошо и бавно ако еден потпросечен белоруски голман (голманите на Белорусија се доста слаби) е ѕвер и man of the match.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom