РК Еурофарм Работник

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Така да ако све биди како што е планирано тие пари ке се употребат во зимскиот преоден рок да се донесат Кузмановски, Талевски и Ѓоргиевски, а во најава е и Кирил Лазаров од наредната сезона (последната сезона пиши и во неговата книга дека ке биди во Битола).
Го претера.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Нели треба и другите да заслужат исто колку што сум заслужил и јас?
Или со другите си куќен пријател па не смееш да ги чепкаш?

Чекаше било што да пишам на темава, нели?
Прашањето не е за бан :) Кире е од Свети Николе, дојде Битола втора трета година средно и си отиде за Загреб на 19 години.
Дека ке се врати пак тешко, што ако спомнал некаде за тоа пред години.
Автоматски споено мислење:

Го претера.
Така пишат порталите, а и ете не можеле јазик да научат таму :)
Автоматски споено мислење:

Чекај, кога го немало Вардар на мапата? Па Кире кога дојде во пелистер ние го освоивме купот и зедовме и титута тогаш баш дур играше за вас. Далеку од тоа дека бевме слаби. Вие бевте клуб пред умирање нашата ера баш тогаш почнуваше. Реалноста е дека со него во тимот уште тогаш ќе ве дотепавме, и тие 2 титули што ги освоивте со него сега ќе беа наши. Ве одбра вас пошто се уплаши од голем град, сам си кажа дека одбрал средина каде имало помалку пороци и деконцентрација од тоа посељачки амин... Подоцна кога го бараа во Вардар (фала богу не прифати) уште еднаш се испонаша ко сељак одбирајќи тотално небитен тим (нант) место Вардар. Ти можеш какви сакаш филмови да си правиш ама факт е дека пред вас играше и за овче поле и борец а после вас и ред други клубови не знам зошто си давате бог знае какво значење во неговиот развој кога со вас во европа не пројде повеќе од 2 кола...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Прашањето не е за бан :) Кире е од Свети Николе, дојде Битола втора трета година средно и си отиде за Загреб на 19 години.
Дека ке се врати пак тешко, што ако спомнал некаде за тоа пред години.
Автоматски споено мислење:


Така пишат порталите, а и ете не можеле јазик да научат таму :)
Автоматски споено мислење:


Многу се палиш брат овде дебатираме да ни помини времето ... :) ако навивам за битолски тим не значи дека те мразам !
Не знаев од каде е Кире и сериозно прашав, а тој ми одговори со друго. Мислев дека има потекло од Битола, па тоа да биде причината за враќање.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Јас да сум овде главен само марицк14 го оставам да си коментира сам на себеси на ова усрана тема реално :D повеќе не заслужува.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас да сум овде главен само марицк14 го оставам да си коментира сам на себеси на ова усрана тема реално :D повеќе не заслужува.
Па гледам на тебе до сега добро ти оди тоа. Но не би го испробал.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Каква екипа бе :ROFLMAO: Четири меча - сите гол разлика завршуваат

Како и да е браво, нема така лош да биде настапов во ЛШ
хендикеп 0.5 до крај на сезона треба да им дадат :ROFLMAO:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Штета е што екипата прокоцка да се афирмира во релативно лесна група.
Денес за прв пат бев на утакмица, и првиот впечаток е празна сала.
На телевизија камерата покажува до кај што се гледачите, над нив гулаби се бркат, празно. И трибината што се гледа на телевизија е пополната трибина.
Од играчите прв остава впечаток Остроушко, сила е чоекот, ама изгледа не се мириса со Аљушот.
На крајот немаа среќа иако малце беа како муви без глава. Ме потсети на времето Темелков влегва од крило, љуфка, слегва Ефто шамари, после три гола по ред. Овие 4 разлика водат, се губат, како бе така?
Ми е страв дека ке удрат по Аљушот за тоа, а чоекот не е крив ич, цело време ги ротираше и вадеше максимум.
И на крајот ко тепаја, Голужа зеде да плачи, да липа :) , викаше победио сам у Битољ, да се крстиш, апчињата му ги згрешија изгледа.
Иначе имаше многу непознати сурати во салата, од кизнај кај беа.
Во секој случај лично се уверив дека е ова вештачки клуб.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
ПОсаглам тренер од овие ке напраеше први да се во група ради глупотилок ја изгубија секоја утакмица во ЛШ
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.244
Поени од реакции
5.358
Овај Аљушот појма нема :ROFLMAO: Ги кара на тајм аут мислиш се срсредношколци.Тежок лузерски менталитет му наметна на екипата.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Броени му се денојте на Аљуш, сепак е неискусен за ЛШ, треба уште многу фурни леб да јади...
За публиката незнам шо се фаќате стално, не ги гледам утакмиците на овие, ама гарантирам дека на Пелистер-Металург имаше повеќе од денес :icon_mrgr:
Јасно е кој кого гледа во овој град, еве ги намалија и влезниците уште по бетер е, по празно, уште една да изгубат и 300 гледачи дали ќе има, ќе молат со гратиси да одат да ги гледат само.
И да се спојат двата клуба, пак мислам истото ќе е, нема да има публика многу, просек 700-1000 гледачи, со сила убајна не бива, така и фузијата, штета шо политиката пркоси на сите полиња, па мамата му ја ебаа и на спортот.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.859
Поени од реакции
1.678
Кире од каде е по потекло?
Битола?
Свети Николе
Татко му играше за Овче Поле заедно со Слободан Даневски шо беше пратеник од ЛДП во 94 г.
Презимето му беше ЧКРОВ? Баже Чкров. Кога станаа Лазарови?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom