РК Еурофарм Работник

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.134
Поени од реакции
2.865
Браво за Еурофарм Работник.
Ме радува што имаме уште еден Македонски клуб што игра добро во СЕХА, а би требало да продолжат добро и во ЛШ.
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
50
Поени од реакции
169
Солидна екипа се Работнициве,се што можеше Македонци собраа плус неколку странци.

Сигурен сум дека и на други екипи ќе им го земат скалпот во Битола,не само СЕХА и во ЛШ ќе бидат озбилна закана за сите екипи.

Иначе што се занесуваат овие од Пелистер немало публика да има,мртва атмосфера незнам што,салата скоро полна беше ако продолжат со добри резултати на натпреварите од ЛШ ќе нема игла кај да падне. :D
4.000 капацитет на салата, а всала имаше малку нешто над 2.000,шо за Битола и тоа прв пат сеха меч е срамота, за разлика од скопје... а за атмосферата и да не збораме воопшто
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
И мене ме изненадија со денешната партија. Сосема солидно одиграа, особено во второто полувреме. Имаат многу поширок ростер од минатата година и може да напредуваат постепено. Младиот Николче беше одличен на голот во вториот дел, а како што гледам и Никола Маркоски фатил добра форма.
Салата не беше целосно исполнето, но сепак имаше голем број на публика. Со оглед на тоа што немаат навивачка група, атмосферата беше солидна, барем во поглед на свирење на противнички напади.
Ќе видиме како ќе се снајдат во ЛШ и во СЕХА со далеку посилни противници. Реално, далеку се од некоја сериозна екипа, но за нијанса се подобри од нивото кое го имаше Металург пред година и нешто.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.966
Поени од реакции
2.245
Солидна екипа се Работнициве,се што можеше Македонци собраа плус неколку странци.

Сигурен сум дека и на други екипи ќе им го земат скалпот во Битола,не само СЕХА и во ЛШ ќе бидат озбилна закана за сите екипи.

Иначе што се занесуваат овие од Пелистер немало публика да има,мртва атмосфера незнам што,салата скоро полна беше ако продолжат со добри резултати на натпреварите од ЛШ ќе нема игла кај да падне. :D
ти пиша членот погоре а и мислам дека и самиот виде ако го гледаше натпреварот, никаква атмосфера немаше во салата, а и нормално дека ќе нема кога на трибини се сето неутралци кои се дојдени таму ради реда, никој не отишол од шо го сака клубот :)
Без навивачи во случајот чкембари на трибини ќе биди како на балет да си а не на ракомет.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
Вратете се на темата, секој пост поврзан со Вардар и Пелистер ќе биде избришан.
За фузија ќе зборуваме ако ја има, досега два три пати се истрчавме дс кроиме капа на нероден Петко.
Очекувано е темава да биде активна само кога Работник има натпревари, бидејќи немаат постојани фанови.
Јас лани не ги пратев скоро ич, освен во дуелите со Вардар.
@Xsago ти веројатно ги знаеш најдобро. Пиши збор два.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.013
Поени од реакции
1.250
Каков прост народ сте вие скопјани :pos:
Си отворија фан клуб и сите скопјани се коментираат овде :D Да играја во Скопје, ако не излезеше навивачка група Комити еурофарм еве на :D

Во ред е да си имаат на форумот фан клуб, али штета шо немаат фанови, па ќе треба вие скопјани да го одржувате фан клубот, кој можно е да пропадни како фан клубојте на РК Борец или РК Прилеп :cool::pivo2:

Незнам оти не сватите, дека овој клуб никогаш нема да ја добие поддршката во Битола, едино ќе се палат некои невести шо работат по аптеките ќе скокаат во првите редови со гага карти и нивните деца и евентуално некој роднини на ракометарите (кои како и да ги нема веќе, зошто ретко битолчани ќе има во екипата, се потпираат на странските ракометари).

Друго е да си фанатик и љубител на ракомет, друго е навивач на одреден клуб, овде во Битола и Мешков Брест со Загреб да играат ќе има 5000 публика и сите семки ќе јадат истото и со нив ќе е, макар шо знак прашалник е дали ќе се полни салата освен со Веспрем, Загреб и Мешков, и таму некоја поинтересна утакмица во ЛШ.

Паметни и разбрани битолчани, поддршка не даваат на овој клуб :ojeaa:
Околу публиката чист доказ ви се последните 2-3 сезони, каде на домашни утакмици во суперлигата Пелистер собираше повеќе публика околу 2-3000, за разлика од вас каде толку публика добивавте на севкупно 4 утакмици од СЕХА.

Јбг, ракометен град, но сега успех има другиот клуб од градот.
Не знам како збориш за некои 5000, 3000 гледачи, кога коментаторот кажа дека официјалниот капацитет на вашата сала е 2.800 столчиња.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.304
Не знам како збориш за некои 5000, 3000 гледачи, кога коментаторот кажа дека официјалниот капацитет на вашата сала е 2.800 столчиња.
Па зборува за времињата кога се "крена паркето" кога беше дива лига без столчиња. Исто као Кале што собираше 5000:)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.013
Поени од реакции
1.250
Па зборува за времињата кога се "крена паркето" кога беше дива лига без столчиња. Исто као Кале што собираше 5000:)
Го провоцирам :) Инаку на Кале мислам официјален капацитет е 1900.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
187
Поени од реакции
168
Солидна екипа се Работнициве,се што можеше Македонци собраа плус неколку странци.

Сигурен сум дека и на други екипи ќе им го земат скалпот во Битола,не само СЕХА и во ЛШ ќе бидат озбилна закана за сите екипи.

Иначе што се занесуваат овие од Пелистер немало публика да има,мртва атмосфера незнам што,салата скоро полна беше ако продолжат со добри резултати на натпреварите од ЛШ ќе нема игла кај да падне. :D
Исто дуење кур ко за публиката што идеше и на Металург и на Вардар. Има нормален народ желен да гледа добар ракомет. Поз до сите "die hard фенове"

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
64
Поени од реакции
125
Коњанику зошто ми бришиш постој кога никој не навредив , само реков какво време дојде скопјани да отварат тема за Битолски клуб и да коментират како за вардар да се работи , а во исто време ги оставаш овие паркетите да провоцират цело време .
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
Коњанику зошто ми бришиш постој кога никој не навредив , само реков какво време дојде скопјани да отварат тема за Битолски клуб и да коментират како за вардар да се работи , а во исто време ги оставаш овие паркетите да провоцират цело време .
Избришав десетина постови неповрзани со темата. Остатокот од постот ти беше непотребен и како што забележуваш сите такви постови се бришат.
Да, знаеме дека Работник нема навивачи, но со тек на време луѓе ќе коментираат за нив на форумов, исто како што лани коментираа во вашата тема или во општа дискусија. Вака ќе се коментира во темава.
Не ја отворивме со цел да си ги мериме на трета тема.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.559
Поени од реакции
2.183
Deep down пелистерци знаат дека црно им се пишува. И без јадење семки скопјани отворија тема ау бау. Еве ја од Куманово сум кеиф ми е да ги пратам Работник зашто се македонски тим пред се. Да се средеше се сеа ке беше ова Пелистер и ке се радувавме (барем јас) за ваши победи зашто тимот е составен од еден куп македонци не може да не ти е мило.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
1.626
Со Остроушко мислам дека е комплетиран ростерот за оваа сезона, се надевам на добар настап во ЛШ, Аљушот си ја знае работата иако можеше уште некое засилување да донесат, но и вака ќе тече реката, а и добро е што вишокот играчи ги пуштивме на калење во Пелистер.
Инаку имам инфо од чоече што им ги работи сезонските дека добро им оди продажбата ќе има полна сала.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.570
Поени од реакции
2.409
odlicen dil napravija rabotnik so zimanje na palister pod kapa. za 100 000e ili kolku i da e mu go lapnaa budzetot na palister. so nivni pari ke se zasilat a ke im pratat nekoj deca da ja izigraat sezonata :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom