РК Алкалоид

Член од
25 декември 2019
Мислења
1.806
Поени од реакции
2.755
Најдобар впечаток ми остави Карасманакис, искина во одбраната.
Дамјан Митев би требало да игра пред Џонов во иднина, добро е детето.
Тоа е тоа. :)
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.806
Поени од реакции
2.755
Алкалоид го размонтира на Охрид, одлична партија на Дамјан Митев.
 

and

Член од
21 октомври 2016
Мислења
46
Поени од реакции
111
Дамјан Митев ептен ме потсеќа на Питлик.
Конструкција, стил на игра, па и фризурата :)
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.806
Поени од реакции
2.755
Солидна партија одигра и подзаборавениот Симоноски, има потенцијал во тоа дете. :)
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.806
Поени од реакции
2.755
Солидна партија одигра и подзаборавениот Симоноски, има потенцијал во тоа дете. :)
Одлична партија одигра и денеска против Пелистер, убаво кажа некој во темата на Вардар, нов Лазаревски е детето. :)
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.327
Поени од реакции
6.619
Не е баш омилен Кире моментално, ама каков и да е карактерно не е битно. Дека работи добра работа со Алкалоид е очигледно и веќе се гледаат првите резултати на неговата работа. Неколку играчи многу напредуваа овие 2 години, се вградува одреден поинаков побрз стил на игра во природата на сите играчи во екипата... Голема пофалба што им дава реална шанса во важни натпревари на многу млади играчи како Галевски и Дамјан Митев, ретко кој тренер ја има таа храброст но и осет што е најважно.

Може и да погледнат нешто и да научат останатите екипи...

П.С. Покрај оние што напредуваат има и неколку што стагнираат. Баш ме интересира што ќе се случува со нив идната сезона. Ќе останат и ќе се подобрат, ќе менуваат клуб или едноставно ќе продолжат да стагнираат....
 
Член од
19 април 2023
Мислења
180
Поени од реакции
210
Не е баш омилен Кире моментално, ама каков и да е карактерно не е битно. Дека работи добра работа со Алкалоид е очигледно и веќе се гледаат првите резултати на неговата работа. Неколку играчи многу напредуваа овие 2 години, се вградува одреден поинаков побрз стил на игра во природата на сите играчи во екипата... Голема пофалба што им дава реална шанса во важни натпревари на многу млади играчи како Галевски и Дамјан Митев, ретко кој тренер ја има таа храброст но и осет што е најважно.

Може и да погледнат нешто и да научат останатите екипи...

П.С. Покрај оние што напредуваат има и неколку што стагнираат. Баш ме интересира што ќе се случува со нив идната сезона. Ќе останат и ќе се подобрат, ќе менуваат клуб или едноставно ќе продолжат да стагнираат....
Гледам дека сите го фалите Кире како имал храброст да ги стави на важен натпревар Галевски и Дамјан Митев.Но треба да се прави разлика меѓу клубови како Вардар и Е.Пелистер од една страна и Алкалоид,Охрид , Тиквеш од друга страна.Првите се фаворити и од нив се очекува победа и ако не успеат веднаш ги ставаат на столб на срамот,изгубиле од деца.Која е одговорноста на вторите изгубиле или не никому ништо. Самиот голман Галевски пред финалето изјави нема што да изгубиме дојдовме да се надигруваме.Двата клуба кој претендираа за финале место да се фокусираат на противниците и нивната желба за успех едниот исправаше криви Дрини со федерација а пак другиот да не остане покус изигруваше џентлмен .Но има што да научат од Лазаров поголема доверба а и храброст за поголема минутажа на македонските играчи ама на важни мечеви.Толку многу го кренавте во облаци талентираниот Галевски како свој допринос немааЛесјак Гедбан ТомовскиНаправивте херој од него ,а трагичари од Срдановиќ и Ѓоргиевски.Спортската среќа не беше на нивна страна.Но сето ова не го намалува нивниот успех.Големиве ќе научат дека нема лесни противници и однапред да си ја запишат победата.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.806
Поени од реакции
2.755
Дали Алкалоид ќе игра квалификации за пласман во Европа лигата?
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.144
Поени од реакции
5.976
Дали Алкалоид ќе игра квалификации за пласман во Европа лигата?
Според тоа како стојат работите во моментов да.

Еурофарм Пелистер во Лига на Шампиони, Вардар во групната фаза на Европската Лига, Алкалоид квалификации за истата, Охрид Европски куп како и Тиквеш кој побара вајлд-карта за истото натпреварување. Но, најдобро ќе биде да почекаме до 9-ти јули ЕХФ да ги објави сите екипи кои се пријавени и нивниот ранкинг.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.327
Поени од реакции
6.619
Според тоа како стојат работите во моментов да.

Еурофарм Пелистер во Лига на Шампиони, Вардар во групната фаза на Европската Лига, Алкалоид квалификации за истата, Охрид Европски куп како и Тиквеш кој побара вајлд-карта за истото натпреварување. Но, најдобро ќе биде да почекаме до 9-ти јули ЕХФ да ги објави сите екипи кои се пријавени и нивниот ранкинг.
Не сум сигурен дека е баш така. Самото тоа што Пелистер доби upgrade од ЛЕ во ЛШ, не значи само по себе дека Алкалоид автоматски ќе добие прекомандување од ЕК во ЛЕ. Уште помалку дека Тиквеш ќе добие вајлд карта за ЕК - не верувам дека 5 екипи од Македонија во Европа е реална можност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom