Рамна Земја?

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
А ти текнуе дека Бил Гејтс цело време прку нив глеал шо праиш по дома.
не знам за тебе ама ја си имам налепници на сите виедокамери по дома!!!! На мобилниот, лаптопот, домофонот....за секој случај



да ставам гаќи викаш?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Кое критичко размислување, со кого и да правам муабет верува у нешто, дали е делумен фолијаш или е full blown евангелист. На дневна база со вакви луѓе се оправам.
Лекот е игнорирање. Јас ако имам време, и сум расположен, може да се помајтапам со ваквите, а ако немам само: здраво-чао-брзам.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.383
Поени од реакции
3.077
Smeni si go drustvoto togas.
Ili prifati gi lugeto kakvi sto se, ne mora da se soglasuvas so niv.
Ронче е момак со т.н. бебешки карактер...ако нешто не му е по кеиф ја гризе цуцлата или го фрла шишето со млеко тазе полнето...или те гледа ко да си му ги потепал половина од неговите херои во цртаните филмови...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... без разлика од темата, побијте ја неговата теза, зошто не би виделе како рамислуваат и другите, нормално ако имате време и живци,
инаку кога сум на највисоката точка на авионската траса гледајќи од прозорчето, секогаш ми се покажува полукружена искривеност на хоризонтот!

tenor.gif
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
не знам за тебе ама ја си имам налепници на сите виедокамери по дома!!!! На мобилниот, лаптопот, домофонот....за секој случај



да ставам гаќи викаш?
И ја едно време ставав али ми скурчи и со тоа да се заебавам.



никако
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
... без разлика од темата, побијте ја неговата теза, зошто не би виделе како рамислуваат и другите, нормално ако имате време и живци,
инаку кога сум на највисоката точка на авионската траса гледајќи од прозорчето, секогаш ми се покажува полукружена искривеност на хоризонтот!

Прегледај го приврзокот 302810
Не гледам потреба вистина која е најмалце 500 години докажана да ја докажувам уште еднаш на форумов. Јаката теза.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Никој пат нема да ми бидат јасни овие муабети, дали нешто ви менува ако земјата е рамна или не е. Живеете во најсуровиот систем, немате никакви права по ниедно прашање и за ништо не одлучувате, ве направиле во најсовршен степен на модерни робови и као се замараме дека земјата е рамна. Една улица, една населба не може да прдне од еден локален моќник, сите ќе се продадат за 5 евра, ни идеал за нешто, ни ставови ама еј земјата е рамна, не лажат овие. Се е друго као од бајка во срањево од систем и свет и уште тоа остана да се замараме.
Не си во право... Тие што те учат дека земјата е топка и се врти те учат и дека си создаден од мајмун и дека си никој и ништо во некаква ХОЛИВУДСКА ГАЛАКСИЈА...
Автоматски споено мислење:

Земјата не го држи сонцето, подобро прашање зошто сонцето и месечината не паѓаат врз Земјата според моделот за рамна земја.

Не сите може да скокнат. Скокање е надминување на силата на гравитација и притисок во спротивна насока.

Густина и потисок не би постоеле доколку нема "гравитација".
Уште да кажеше што е тоа "гравитација"... Сите знаат за нејзините особини ама никој не знае да ја објасни. Постојат само густина и потисок...
Автоматски споено мислење:

Koj saka da napredne ke uci sam, so kriticko razmisluvanje.
Mi e gajle ako pola populacija e inferiorna intelektualno, vaka taka ke si legnat na brasnoto.

Ke sme cenzurirale internet za ramna zemja... svasta.
Ako ne i dedo mraz da go cenzurirame oti e fake news.
Благодарам на разбирање...
Автоматски споено мислење:

Дали градителите на мостови или железнички пруги ја земаат во обзир математичката пресметка на закривување на земјата за градба на мостови или пруги по неколку стотини или илјада километри? Дали некој во природа видел закривена вода и што значи ВОДОРАМНО? Ајде дечиња мечиња...
Автоматски споено мислење:

Не си во право... Тие што те учат дека земјата е топка и се врти те учат и дека си создаден од мајмун и дека си никој и ништо во некаква ХОЛИВУДСКА ГАЛАКСИЈА...
Автоматски споено мислење:


Уште да кажеше што е тоа "гравитација"... Сите знаат за нејзините особини ама никој не знае да ја објасни. Постојат само густина и потисок...
Автоматски споено мислење:


Благодарам на разбирање...
Автоматски споено мислење:

Дали градителите на мостови или железнички пруги ја земаат во обзир математичката пресметка на закривување на земјата за градба на мостови или пруги по неколку стотини или илјада километри? Дали некој во природа видел закривена вода и што значи ВОДОРАМНО? Ајде дечиња мечиња...
Штом земјата ви е топка и се врти тогаш мора да има математичка пресметка за закривеност... Која во реалноста ја нема...
Автоматски споено мислење:

Ајде научници бараме кривина
Автоматски споено мислење:

Зошто лицето на полна месечина не се менува никогаш на вашата земјина топка? Тоа можете да го истражите...
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Screenshot_2021-05-15-17-43-12-956_com.google.android.youtube.jpg
Автоматски споено мислење:

Кога масоните не се усогласени... Screenshot_2021-05-15-16-13-28-975_com.google.android.youtube.jpg
Автоматски споено мислење:

Screenshot_2021-05-15-17-46-35-102_com.google.android.youtube.jpg
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Прегледај го приврзокот 302818
Автоматски споено мислење:

Кога масоните не се усогласени... Прегледај го приврзокот 302820
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 302821
Разлика 500 години.

1800 струја
1890 метро во Париз
2021 светот е Лаз Вегас

То е. Развој. Напредок.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
а што е со ѕвездите? Едни соѕвездија се гледаат од северната, а други од јужната хемисфера. Нели треба од сегде сите да се гледаат?
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
233
Поени од реакции
369
Apsolutno nisto ne objasnuvas so slikive .
Прегледај го приврзокот 302818
Автоматски споено мислење:

Кога масоните не се усогласени... Прегледај го приврзокот 302820
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 302821
Ne mi objasni nisto so slikive. Moeto prasanje e ednostavno. Kako brodot poaga od tockata A i se vrakja na istata tocka pritoa vozejki samo vo edna nasoka.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Apsolutno nisto ne objasnuvas so slikive .

Ne mi objasni nisto so slikive. Moeto prasanje e ednostavno. Kako brodot poaga od tockata A i se vrakja na istata tocka pritoa vozejki samo vo edna nasoka.
Прашањево ти е шах-мат... Не постои тоа да одиш во една насока да ти се врти глобусот и па да дојдеш на исто место... Тоа е исто како падобтанецот кога се фрла од авион да падне на прецизна точка ДОДЕКА СЕ ВРТИ ЗЕМЈАТА...
Автоматски споено мислење:

а што е со ѕвездите? Едни соѕвездија се гледаат од северната, а други од јужната хемисфера. Нели треба од сегде сите да се гледаат?
Па и се гледаат... Како е можно да не се смени консталацијата на ѕвездите ако се врти земјата? Зошто лицето на полната месечина никогаш не се менува... Кој кого врти?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Птиците не се вистински, туку роботи за шпионирање.
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Прашањево ти е шах-мат... Не постои тоа да одиш во една насока да ти се врти глобусот и па да дојдеш на исто место... Тоа е исто како падобтанецот кога се фрла од авион да падне на прецизна точка ДОДЕКА СЕ ВРТИ ЗЕМЈАТА...
Автоматски споено мислење:


Па и се гледаат... Како е можно да не се смени консталацијата на ѕвездите ако се врти земјата? Зошто лицето на полната месечина никогаш не се менува... Кој кого врти?
Дали знаеш дека е докажано со 24h TIME LAPSE видео дека ѕвездите се вртат?
Автоматски споено мислење:

Дали знаеш дека е докажано со 24h TIME LAPSE видео дека ѕвездите се вртат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom